Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

alinutza_24 eu ii dau calciu ametecat cu un pic de Gripe water. Adica, pun 4 ml de claciu si 1 ml de gripe. Fara gripe nu il bea si pace. Cum simte gripe ca e un pic dulce, cum il bea repede. Il dau cu seringa.

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:



o intrebare am si eu, pentru voi, mamici care stati bine la capitolul kg...
introducere: eu am plecat de la 65 kg inainte de sarcina (la 1.64m inaltime), si astea erau peste normalul meu de 58-60 (pe vremea cand fumam), am ajuns inainte de nastere la 75kg, am ajuns la o luna dupa nastere la 65 si acum sunt, la 2 luni si jumatate, la 70kg
alaptez exclusiv, abia acum 2 seri i-am dat 90ml lapte ptr ca seara, nu mai aveam ce sa ii dau (multa treaba peste zi), dar cu odihna si lichide nu aveam probleme seara.
ce sa fac sa imi revin la capitolul greutate? cele 10kg in plus ma cam deranjeaza, dar stiu ca pentru a-mi pastra laptele nu este recomandat sa fac efort fizic prin exercitii, cura de slabire-exclus, incerc sa mananc sanatos pentru a avea laptic bun si iau si vitamine+calciu, de cand am nascut, am inceput seara sa mananc ceva usor si sa reduc dulciurile din meniu.
cat despre sifonierul de haine...nu mai sunt in cote nici pentru ele.
vreau sa imi hranesc piticul la san, cat mai mult posibil, dar sa ma simt si eu bine in pielea mea...stiu, mi s-a spus ca 8 luni s-au tot pus si eu vreau sa imi revin in 3 luni, dar eu am pus normal in sarcina si nu inteleg de ce trag la cantar in plus fata de acum o luna si jumatate...


Mihaela,
fericita de Florin Cristian (16.12.2009) (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Andre, uite ma duc maine si ma uit si-ti spun. Din cate stiu eu la farmacie este intotdeauna mai scump decat la DM (unde au absolut tot ce vrei - jumatate din magazin este numai cu produse pt bebelusi). Daca ai noroc si e mai ieftin, tb sa fie acelasi pret si in Stuttgart.

Diana, eu am Medela electrica (aici se inchirieaza de la farmacie) si pot spune ca ea m-a salvat. Eu pe langa refuzul fetitei de a suge, am trecut prin infundare canale si mastita (pe care am vindecat-o fara antibiotic - scriu maine cum, poate mai ajuta pe cineva). Lalu, imi pare tare rau ca nu am citit cand ai avut problema, acum din pacate este prea tarziu. Am si Aventul manuala insa pe langa scurta la mana este incomparabil din toate pctele de vedere. De-aia sunt asa fericita ca s-a reglat lapticul , sa nu mai stau cu frica-n san ca indiferent de efortul meu cu mulsul, voi pierde laptele.
Am vazut-o pe Teo a ta, pare un copilas asa bland cu niste ochisori ca niste margelute. Eu sunt super multumita de greutatea donsoarei mele, la cat se agita nici nu ar putea sa aiba mai mult

Somn usor si vise placute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Buna dimineata!

La raport noapte nedormita, dar macar a stat tati jumate de noapte cu noi...si apoi eu!

AZI IMPLINIM 4 LUNITE SI SUNT EXTREM DE FERICITA!

Cinste de pe acum, ca noi sarbatorim abia maine, fiindca azi avem praznicul de 40 de zile dupa bunicul sotului. Va trimit deci, la toata lumea:!!!

Many_bany iti multumim de urare.

Doresc si eu sa urez un pentru celalalt sarbatorit al zilei:

5 lunite-Filip Danut Constantin de RamonaD!

Nu stiu daca am timp sa intru azi, poate dupa amiaza...ca la 9 trebuie sa fim la Biserica si apoi la restaurant!


Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:



La multe lunite RARES


Sa cresti mare, sanatos, sa le aduci parintilor tai multe bucurii, sa ai parte de cea mai frumoasa copilarie, o viata frumoasa si fericita, si lui mami si tati le dorim putere si intelepciune sa te creasca

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

un vot pentru o cafea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Vai cuscra, multumim frumos! Rares s-a bucurat tare mult la ascultarea cadoului muzical. Noi ne imbracam si suntem gata de plecare.

Pupam printesa cu ochi de peruzea si pe mami!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Neata fetele!

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru comentarii,sunt tare mandra de puiul meu.

Acum ma pregatesc si eu de "vizionat" fulgusorii,am vazut cativa si sunt superbi

Am fost si noi ieri la controlul lunar,putin mai devreme,ca mi s-a parut cam slabut,si intradevar,a luat doar 400 gr in ultima luna,dar are 65 cm,mi-a zis dr sa mai mergem peste 2 saptamani sa-l vedem.Eu sper sa nu-i dau si completare ca mi se pare ca se satura totusi,e un copil vesel si noaptea doarme foarte bine,de la 9 la 7 sau 8 cu doua treziri de papa

Va pup

poze poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Rares



poze poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Mmneata!

azi-noapte am fost cam supta de fimiu asa ca azi sunt zombiiii

Rares de mami Lavi sa fii sanatos, sa papi mult, sa dormi mult, sa se poate odihni si mami!
Multumim de cinste

Filip de mami RamonaD

My_Lady, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta, mai ales de micuta Becca

Camy, ce face Flavius?

Monis, ati trecut de puseu?

Luumiiii, mai da-ne un semn

fetele, o zi frumoasa va doresc!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata si de la noi, Rares drag , sa fii sanatos tun si foarte fericit, iar la mami tau ii trimitem o cafeluta de aia cremoasa cat sa o tina toata ziua proaspata si treaza. Mylady Sa aveti cu toatele un week end linistit! Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput