Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata! (la amiaz dar asta este)

La Multi ani Dragoselu' si Alessia! Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!

Nela...Ana e o scumpa...a crescut si e o frumoasa! Si eleganta...ce rochita are (am ajuns pe blog..of course si iar m-am amuzat bine de postarile tale). Spor la curatenie!

Techila...puiutii tai sunt super super meseriasi!

Noi iesim la soare! Asa ca va doresc la toate o zi super!!!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.


i-am adaugat masa de dimineata de curand(alaltaieri) pentru ca merge f bine la pranz.


se vede cu ochiul liber ca-i merge foarte bine
multam de raspuns...eu nu vreau sa fiu gresit inteleasa, nu am target cu copilul si nu vreau sa bifez nimic in tabelul lipit de frigider DAR recunosc cu rusine maxima ca am lasat-o cam moale si fac cam ce simt eu ca ar fi bine.....nu am citit asa mult despre diversificare.
Spor la munca aia faina, cu biroul langa casa, copilul cu jucarele si timpul redus (vorbi invidia din mine).



Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Acum restul ca azi am fost mai cumintei asa.

Lullaby sa stii ca si eu am plans o zi intreaga dupa poze. M-a apucat reinstalatul si s-au sters. A gasit sotul un program sa le recupereze dar trebuie sa nu mai fi copiat nimic acolo in partitia respectiva. Sper sa recuperezi cate ceva totusi. Poate mai sunt pe aparat? Multumim pt apreciere. Ne vedem cat de curand. Si eu vreau sa-l vad pe Alexelul cumintelul si pe Emma ochioasa. . Intrebai de apa. Eu ii dau apa plata. Si laptele praf tot cu apa plata il fac, nmu fierb apa din comoditate cred. Eu am aparat din ala de la cumpana care da si apa fiarta.
Am reusit sa vad pozele de la intalnirea dintre Dragoselul si Mimikosi. Foarte reusiti copilasi.
Laura78nico ma bucur ca sunteti bine. Si noi am probat ieri suc de morcovel si nu parea prea incantat. Aaaa si ne-am facut ca porcusorii amandoi.
Andre al meu face si acum ce descrii tu acolo. Nu te panica asa sunt unii copii mai agitati. O sa fie binew cu toate ca eu astept si eu clipa aia.
Crissbebe eu l-as lasa doar pe lapte cateva zile.
Cristina bafta cu olita.
Hepilica, Mada felicitari pt faptele voastre. Sigur ati facut niste copii fericiti.
Raluk tare invidioasa sunt pe tine si fotoliul tau.
Manga am vazut ca vrei sa citesti povesti. Poate o incerci si pe a noastra. E la semnatura. . Vreau poze cu Pisky noi.
Fraguta felicitari pt dintisori.
Marci eu zic ca e tot pana la 6 luni si humana. Poate ti-ar prinde bine sa mai stai pe aici pe la noi ca tare bine e. Eu oricum iti zic bine ai venit.
Lali nu mai fi suparata ca nu merita. Eu zic ca nu merita nici macar sa-l dai in judecata pt ca pierzi timp pretios. sa treaca.
Kinga noi folosim un storcator si un blender.

Acu ma duc sa vad poze de doua putze.


Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Si acum ce era mai important:

La multi ani Dragoselul si Alessia!!! Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi asa cum sunteti de fapt.

Nu mai stiu daca am zis buna dimi, asa ca....Buna dimi asa mai pe la pranz.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

LA MULTE LUNITE ALLESIA,sa cresti mare si sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl
buna dimineata fete dragi,am intrat sa va salut rapid, ca am de umblat pe la consiliu azi. iau o cafea de la techila, urez la multe lunite Alessiei le pup pe mada, kinga, clau, monikus, anomis, andre si va trimit acusi niste poze pe mail. va anunt io.
Imi era tare dor de tine!!! Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Techila sper sa veniti cu vesti bune de la dr. Copilasii tai sunt superbi iar cu mustata le sta tare bine. Sa fie sanatosi ca de frumosi sunt tare frumosi.
Acum ma duc sa caut poze de la intalnirea Danei cu Vik. Sper sa le si gasesc.


Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!

La multe lunite dovleceilor:
Dragos Alexandru de monica_dicut
Alessia Zeina de alex25
Alexandru de gugushtiuc

Edit: cand m-am apucat sa scriu mesajul era dimineata.Intre timp am avut musafiri.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Multumesc pt. primire! O sa mai stau, o sa mai stau, ca le-am zapacit pe prietenele mele cu copilul, ca, deh, ele au copii adolescenti si nu mai sunt interesate de bebelusi.
Exact ce-am zis ca n-am sa fac cand voi fi mama, exact aia fac, si cu prisosinta. Mi-am promis ca n-am sa vb tot timpul despre copil. Aiurea numai despre bubulina mea vb. Mi-am promis ca am sa ma abtin sa spun ca am un copil frumos, ca frumusetea e relativa si cunosc cateva cazuri care aveau copiii f urati (asa mi se parea mie atunci) si ma puneau intr-o situatie mai mult decat jenanta cand ma intrebau: "nu-i asa ca am copil frumos?"
Voi cum ati scapat de candida din gurita copiilor, ca la noi glicerina cu nistadin e apa de ploaie. Am inteles ca exista un produs, protectis, care ar fi eficient. A mai incercat cineva asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nu face nimeni capitol nou?Ca o sa luam na-na ca scriem multe pagini.
Noi de stomatita am scapat insistand cu glicerina boraxata.Pe aia facuta in farmacie cu vit A,si inca vre-o 4 chestii, nu o suporta bebelul,ii facea rau,am pus si eu pe limba putin si ma ustura cu limba sanatoasa daramite cu limbuta plina de candida.Ne-a trecut in vre-o 2 saptamani.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput