LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si eu vreau neaparat sa-mi fac ceva la sani. Inainte de sarcina aveam sanii perfecti (asa zicea si al meu sot ca erau cei mai frumosi pe care i-a vazut vreodata ), iar acum ii am vai de mama lor: plini de vergeturi, lasati...dar lasati rau de tot, chiar daca mi-as face lifting ar fi moi si unul este mare si celalalt mic. Nu concep sa nu mai am sani cat de cat frumosi. Trec si peste durere si peste tot. Asta e, sufera baba la frumusete.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

OLI, nu te lua dupa cum arata acum. Abia la cateva luni dupa ce inchei cu alaptatul o sa isi ia forma definitiva, aia pe care trebuie sa lucrezi.

Fiu-meu se tot trezeste urland. Ori ne viziteaza Zana Maseluta, ori... nush!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, da, Monica, incurajeaz-o. Ai mei s-au lasat si mai si dupa asa zisa perioada de alaptat Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Tufete, question: de ce scrieti, cele care o faceti, pe blog?Am citit randuri foarte frumoase, la Monnvas, pisigri, mami de Luca...Dar de ce o faceti? E un fel de jurnal online? O consemnare a unor ganduri / evenimente? Daca da, de ce pubilc?Intreb doar, eu am o stare aiurea zilele astea, si-mi pun tot felul de intrebari cu sau fara folos Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am vazut pozeeee... Cu Mary&Maya in casa noua! Felicitari, sa fiti fericiti in ea! In ce zona stai acum?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

OLI, nu te lua dupa cum arata acum. Abia la cateva luni dupa ce inchei cu alaptatul o sa isi ia forma definitiva, aia pe care trebuie sa lucrezi.

Fiu-meu se tot trezeste urland. Ori ne viziteaza Zana Maseluta, ori... nush!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Pai ma iau dupa sanul cu care nu mai alaptez demult si arata ORIBIL!!! Cel cu lapte macar arata mai plin...in timpul zilei, caci seara si de dimineata este fleasca

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Piciul meu doarme de 2 ore

Vreau si eu sa vad poze cu Mariana si Maya!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503


Sincer, asa il vreau- un golan descurcaret, dupa care sa platesc geamuri pe strada si la scoala si sa nu imi vina acasa batut. Mai bine sa vina alti parinti la mine ca i-a caftit (de-ale copilariei, nu cafteala d-aia nasoala).

Acum astept rosiile si niste oua in freza (ca tot imi cade parul si poate se mai regenereaza)


Bianca sincer mie imi place mult de tine, cum gandesti. Daca as fi avut baiat tot astea erau si asteptarile mele. Acu ca am fetita... m-a cam bagat in ceata dar ne-om descurca noi. Si pt par eu recomand sampon Alpecin Double Efect, mi l-a recomandat si mie doctorul si chiar a functionat. Pup

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite


Si la fata e aceeasi situatie. Adica daca am fata o fac curva de lux. Glumesc.
Daca o sa am o fata o sa o fac tot bagaboanta, nu in sensul de panarama. As vrea sa fie mai dura, adica sa fie in stare sa se coboare la nivelul unui badaran sa ii dea replica dar sa stie sa si poarte o rochie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Anca...eu vin maine la BabyExpo imediat dupa ce il duc pe Victor la doctor...control de rutina...sper Asta inseamna ca la 11 avem programare, sper ca la 12 sa fiu la Polivalenta. Te mai gasesc? Va mai gasesc pe careva? Da si mie PM cu mobilul tau, te rog...

Ilinca naspa cu tzatzele lucrate in minus...am avut si eu o colega de birou care vroia reductie ca erau prea mari si deja nu mai putea de durere de coloana...Nu stiu ce a mai facut intre timp, dar multe dealuri beton mai incheia fata aia...

Oli, vrei sa zici ca sanii tai nu sunt frumosi si acum?! Pai eu nu ma pot concentra ...si sunt femeie...si nu iti pot zice ce culoare au ochii tai si tu zici ca nu sunt superbi?!

Sa va zic si eu ca am fost la echo de tiroida si...nu are rost sa mai zic cum arata, dar daca tot eram acolo zice dr sa imi faca si un echo de san (dr e verisoara...)...si ce credeti ca mi-a zis: am f putin tesut mamar, mai mult grasime in tzatze...deci daca slabesc sanii mei se usuca si cad...




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

La partea cu tzatzele ma bag si eu. Sunt in aceeasi oala cu Olishka. Inainte de sracina aveam super sani, adica putea sa imi pun vara o bluza si sa ies fara sutien ca arata bine. Cand am ramas insarcinata mi-au crescut...bucurie mare. Acum zici ca sunt africana d-aia de lucreaza in piele goala pe ogor. Sunt asa...atarna-lungi

Mergi la inceput