LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:




La multi ani!!!!! Maria Casia!
La multi ani!!!!! Mario-Andrei!



La Multi Ani tuturor sarbatoritilor care deja au facut un anisor!

Revin si eu dupa lungi absente...sper sa reusesc si sa trimit si mesajul.
Noi ne luptam cu zile foarte maraite, plansete din orice,treziri nocturne din ora in ora, lipsa totala de mancare , spre disperarea mea.Nu stiu cati dinti,masele ne ies dar sper sa se termine mai repede perioada asta ca m-am dat tare peste cap.

Intre timp a inceput si Giulia sa mearga....ocazional momentan si pe distante scurte,ca tot mai repede se descurca in patru labe.Mi se pare tare caraghioasa cum merge, ca o ratusca!

Am admirat ghiocei foarte frumosi... sexi Alexandra, Ioana( harnicuta fata ai, a mea baga direct mana )Iulia, Sophiphi( are niste falcute de iti vine sa o mananci), Eva, Ana gazuta( e scumpa foc...nu am cuvinte), Ariana...offf cred ca mai omit pe cineva...Mario.A si pe Vladimir ...cata pofta de viata emana rasul lui!

Succes Adelei la concurs sambata...tinem pumnii si noi!

poate mai doarme Giulia sa mai citesc si eu cate ceva..si poate reusesc sa pun si eu poze!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Bine v-am regasit!Eu tot citesc, citesc, dar nu-mi gasesc locul in discutiile voastre ... vorbele mele imi par lipsite de sens iar ideile fade...Am doua probleme, deloc profunde, ci ancorate bine de tot in real1.Piti are un gest ciudat de cateva zile...isi inclina capul spre stanga, bagandu-l practic inspre umar...cam cum fac oamenii mari cand ridica din umeri, numai ca miscarea e inversa-capul vine inspre umar.tare ma tem sa nu fie ceva grav...si la noi e un val de gripa sau ce-o fi ca pediatra e "prinsa" si nu stiu cand ajunge sa ne vada.2. Mai are ceva Piti meu...mucisori. incolori. care tot curg. eu pun ser, aspir. ea urla, se invineteste de plans. in rest, nu febra, nu tuse, nu alt simptom de raceala. ce sa-i pun pe nas sa-i usuce?Am vazut toate pozele cu ghioceii vostri si...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

O sa imi spun si eu parerea in mare viteza ca nu cred ca apuc sa dezvolt:


- imi pare sincer rau ca forumul e public si ca multe ne cenzuram (eu cred ca sunt prima pe lista). Dar cum orice lucru are si o parte buna, asta ar fi ca altfel nu ne-am fi "adunat".
- imi plac tare mult discutiile astea si mi-ar parea tare rau ca pisigri sa nu mai abordeze tema pe motiv ca poate nu place la una sau la alta dintre noi. Pai nu-i musai sa cadem la invoiala asupra modului de educare a unui copil, nu?
-in primii ani de viata mai ales, grupul familial are o influenta covarsitoare asupra copilului, mai ale ca la inceput invata prin imitatie. Asa ca eu o sa am mereu grija la ce activitati avem, si mai ales o sa fiu foarte atenta sa nu se plictiseasca. Eu cred ca atunci devine un copil dificil, cand nu stie cum sa-si ocupe timpul. Asa ca noi o sa ne plimbam foarte des prin padure (stam intr-un orasel mic, care nu are parcuri, dar are aproape de jur imprejur padure, duminica e mare vanzoleala pe acolo), o sa plantam flori in gradina (stam la bloc dar fiecare proprietar are o bucatica de teren pe langa bloc), o sa se joace cu aluat cand eu o sa coc ceva, o sa "pictam", modelam, varuim, o sa-l implic in tot ce facem noi. O sa ii citesc seara si ziua inainte de culcare sau de cate ori e interesat. Nu cred ca e de ajuns sa ma vada pe mine citind, ca sa o faca si el.
Fug ca treb sa iau ceva de la farmacie si aici au inchis la pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Ayla multumesc pt.cescuta cu numele meu!Eu scriu asa de rar pe aici ca am fost chiar foarte suprinsa sa ma gasesc si pe mine ! multi tie si Luanei!

Cativ probabil nu e nimic grav, o fi noul joculet....pana va din preocupata de altceva !

Am reusit sa schimb semnatura si sa pun si vreo 2 poze cu gogosica mea!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Neata fetelor ! multumim pt aprecierile legate de Gazuta mea.

Cati nu te ingrijora e posibil sa fie o noua miscare pe care a descoperit-o. Si Gaza mea facea asa intr-un timp si era un fel de forma de alint. Acum m-a speriat cu alta miscare de balanganire a capului, pana cand ieri am constatat ca a invatat perfect sa dea din cap atunci cand zic NU. Daca vrei sa stai linistita poti sa verifici daca nu cumva o doare urechiusa in partea respectiva. Pt uscarea nasucului noua DR ne-a dat Oftamezone N.

Monnvas iesirea in Titanel a fost o decizie de moment dar daca mai planuim o plimbare prin zona te sun. Nr e in lista din mail, da ?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503


Sincer, asa il vreau- un golan descurcaret, dupa care sa platesc geamuri pe strada si la scoala si sa nu imi vina acasa batut. Mai bine sa vina alti parinti la mine ca i-a caftit (de-ale copilariei, nu cafteala d-aia nasoala).

Acum astept rosiile si niste oua in freza (ca tot imi cade parul si poate se mai regenereaza)


Bianca sincer mie imi place mult de tine, cum gandesti. Daca as fi avut baiat tot astea erau si asteptarile mele. Acu ca am fetita... m-a cam bagat in ceata dar ne-om descurca noi. Si pt par eu recomand sampon Alpecin Double Efect, mi l-a recomandat si mie doctorul si chiar a functionat. Pup

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

...cu scuzele de rigoare intru rapid sa pun "morcovicii" pentru ghioceii de ieri...



Timeea Alexandra















Maria















Ariana Maria
















Millie, Maya25 si bebe_strumph


Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Si acum pentru ghiceii de azi:

Mario-Andrei















Maria Casia
















Nikoleta20 si Maria_K


Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Cati Colargol dc gasesti, face minuni



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Iar postez fara sa citesc din urma, ca ma grabesc, vine singura mea meditatie
Dar am ajuns la vestea Georgianei: Georgiana, tu ai vazut cum arata un lifting mamar FARA implant? Am vazut cred ca mii de poze (cand eram bortzonela am vizionat o groaza de site-uri cu operatii estetice, in ideea ca cine stie, poate dupa ce nasc ma va bate gandul) dar doar reductia sau liftingul face niste tzitze POCITE rau, cu niste cicatrici oribile. Si asta indiferent de medicul care face operatia, am vazut site-urile celor mai grozavi medici romani si si site-uri straine. Liftingul mamar (si reductia sau combinatia lifting/reductie) are rost doar la cele cu niste tzitzoaie la propriu pana-n pamant. Te-am vazut in costum de baie si crede-ma ca n-ai nevoie de niciun lifting, mai bine fa electrostimulare- exista electro si special pentru tzitze!
Eu nu vreau sa te descurajez, dar uite-te bine la pozele cu liftinguri, daca-ti place ce vezi.... Ei, daca vrei lifting+marire asta e altceva, arata bine si cicatricea e intr-un loc unde nu e vizibila. Eu n-am incredere nici in silicoane/ser fiziologic si ce-o mai fi, dar recunosc ca efectul estetic e ok. Dar doar lifting...arata o-ri-bil!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
10luni

Mergi la inceput