LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

CASIA
MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Timeea Alexandra-La multi ani!
Maria-La multi ani!
Ariana Maria-La multi ani!
Casia-La multi ani!
Mario-La multi ani!

Nu toti parintii "cititori" au copii "cititori" ...Exemplific: tatal meu citeste enorm si nu romane(doarme doar 3_4 ore pe noapte pe motivul asta). Eu in copilarie si in tineretile mele am citi f mult (acum am lasat-o mai moale)...eram pasionata de lectura. fratele meu nu cred ca trebuie sa faca mari eforturi sa-si aminteasca ce carti a mai citit in afara celor de la scoala (altfel, a terminat chimia). Imi amintesc cand era mic cum se straduia tata sa-l convinga sa citesca si el cate ceva si cum el abandona cartile cum gasea o portita...la scoala era ok. printre cei mai buni din clasa, dar e adev ca excela la stiinte exacte.Asa ca, noi speram, dar copii decid...
Georgiana-important e sa te simti bine in pielea ta. Eu am auzit ca nu e asa complicat liftingul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

No, hai ca va zic si the good news si sper sa nu vi se para o idee nasoala. M-am hotarat acum vreo luna sa ma imi duc tzitzi in revizie... adica la "ridicatorul de tzitzi"! Mi-a luat mult pana l-am lamurit pe al meu ca sanii au fost my thing si ca dupa alaptat nu mai simt acelasi lucru. Era important pentru mine sa ma simt bine. Poate si pentru ca simteam ca e important sa imi imbunatatesc starea cu ceva... sau, pentru ca aveam nevoie sa am din nou incredere in mine.

Asadar, am fost la tzatzolog si am discutat si cu oftalmologul meu care mi-a dat permisiunea pentru un lifting mamar... so, I`m doing it!

No, ce ziceti?!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



de ce nu?
daca asta te face sa te simti bine, fa-o!
dar vezi si care ar fi impactul in cazul unei noi sarcini.
sincera sa fiu si pe mine m-ar tenta sa fac asta. dar sa termin intai cu alaptatul si sa vad apoi cum se prezinta sanii. dupa primul alaptat si mine mi s-au lasat sanii. la al doilea alaptat iar s-au ridicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Buna dimineata!
poftiti la !
pt cine doreste avem frisca, placinta cu mere, moelleaux au chocolat (specialitatea sotului)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

La multi ani ghioceilor care azi implinesc 1 an:
Mario-Andrei

Maria Casia

sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa le aduceti bucurii parintilor vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

No, hai ca va zic si the good news si sper sa nu vi se para o idee nasoala. M-am hotarat acum vreo luna sa ma imi duc tzitzi in revizie... adica la "ridicatorul de tzitzi"! Mi-a luat mult pana l-am lamurit pe al meu ca sanii au fost my thing si ca dupa alaptat nu mai simt acelasi lucru. Era important pentru mine sa ma simt bine. Poate si pentru ca simteam ca e important sa imi imbunatatesc starea cu ceva... sau, pentru ca aveam nevoie sa am din nou incredere in mine.

Asadar, am fost la tzatzolog si am discutat si cu oftalmologul meu care mi-a dat permisiunea pentru un lifting mamar... so, I`m doing it!

No, ce ziceti?!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



de ce nu?
daca asta te face sa te simti bine, fa-o!
dar vezi si care ar fi impactul in cazul unei noi sarcini.
sincera sa fiu si pe mine m-ar tenta sa fac asta. dar sa termin intai cu alaptatul si sa vad apoi cum se prezinta sanii. dupa primul alaptat si mine mi s-au lasat sanii. la al doilea alaptat iar s-au ridicat.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Neata! M-am trezit la 7 dar pana am terminat papa lui Bris si cafeaua mea... s-a facut 9!

Multumesc fetelor pt incurajari. Da, din cate am aflat nu e dureros, interventia o fac la o clinica din Timisoara. Cat despre o noua sarcina, eu am zis si zic in continuare - pas! Dar totusi, ca idee m-am interesat si am aflat ca nu este nicio problema, procentul mamelor care nu mai alapteaza dupa o astfel de interventie fiind destul de mic.

Acum sunt la partea de documentare si analize, asa ca va tin la curent!

O zi excelenta va doresc!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza, la multi ani sarabtoritilor de azi
georgiana mergi la Brol?(la dr Bratu?)



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

are mama o fetita harnicuta foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Ca sa nu mai uit urez si eu LMA sarbatoritilor de astazi si sa fie sanatosi iar parintii lor sa aiba putere de munca si sa se bucure de ei.

Am vazut doua fete frumoase: IOana si GAza mica. Harnicutza tare IOana:))

Mai fete, eu zic sa nu va mai stresati cu citittul/necititul. O spun din experienta mea sa-i ziceam. Inainte de a naste ziceam ca eu nu o sa il invat in brate, ca nu o sa il pun la san la cerere ci la program, ca o sa il mai las sa si planga...dar uite ca a fost totul pe dos.

Am zis ca daca vine Vladimir la mine si zice "eu vreau vioara" i-o fac guler. Glumesc...dar daca o sa fie gay ce o sa mai fac...iar glumesc.

Ce vreau sa spun este sa va bucurati ca aveti copii sanatosi. Daca al meu o sa fie sanatos dar mai tantalau asta e. Daca nu o sa invete nici manele si nu o sa stie nici fotbal, il dau la facultate:)).

Eu de abia astept sa ne plimbam toti 3 cu bicicletele, sa mergem sa inotam, sa ne jucam pe plaja...asta cu cartile o pot descoperi si singuri (oricum vor fi nevoiti sa le foloseasca la scoala)

Am de gand sa ii incurajez toate prostiile ca sa vada intr-adevar daca ii plac sau nu. Eu am fost mai toci asa, insa nu pot spune ca am citit foarte multa literatura- pentru ca eu si acum citesc carti mai mult tehnice (marketing, PR, comunicare etc).
Robert a fost olimpic, insa nu a invatat niciodata in plus pentru ca ramanea cu ce facea in clasa.

Sincer, asa il vreau- un golan descurcaret, dupa care sa platesc geamuri pe strada si la scoala si sa nu imi vina acasa batut. Mai bine sa vina alti parinti la mine ca i-a caftit (de-ale copilariei, nu cafteala d-aia nasoala).

Acum astept rosiile si niste oua in freza (ca tot imi cade parul si poate se mai regenereaza)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Bianca2503 eu dau cu , ca ai mare dreptate!


Mergi la inceput