Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Serios??
Nimeni nu mai zice nimic aici??

Am intrat sa vad daca a mai aparut careva, si sa pun link de la concursul cu pozele de iarna, unde am pus si eu 2:
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=8
ym1 si 2 sunt ale noastre.

!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Bine v-am gasit/regasit!

Credeam ca numai eu m-am lasat pe tanjata cu scrisul pe internet, dar vad ca nici aici nu mai e activitatea dinainte.

Anul asta, fiind in clasa I, nu am mai avut timp de nimic.

Ce bine de voi ana_a ca nu trebuie sa care caietele decat vinerea. Pentru noi e o problema greutatea ghiozdanului cam in fiecare zi.

Pufymic, duci o viata foarte palpitanta :)

Lorena_Andreianu, n-ai mai pus bijuteriile la semnatura?


Daca vreti sa ne ajutati, clasa fiicei mele participa la un concurs cu un tort Disney si avem nevoie de cat mai multe voturi(like) pe linkul de mai jos.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10150976388087351


Acolo e un filmulet cu munca copiilor la tort. Apare si Marina.

Spor la vancanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salutare!
pentru cine se mai gaseste in frecventa

Pufy, ce a patit blogul tau? Nah.... nu apucasem sa vad pozele....abia acu m-am trezit sa intru pe subiect.

Noi suntem bine dar greu cu vacanta. Usor frustrant pentru ca trebuie sa plimbam copilul la bunici si acasa, cumva, mi-as dori sa aiba vacanta cum o aveam eu la varsta lui... cu leneveala pana pe la amiaza...asa, el se trezeste in fiecare dimineatza la 7.20 sa mearga la buni(soacra).

Ei...alti bunici, alti nepoti...alte cele...

Bine, este multumit, pentru ca nu vrea sa ramana acolo peste noapte. Nu poate trai fara catei si fara noi

Matei este la mama mea, la 25 km de casa, ramane in cursul saptamanii acolo si il aducem in we. Ne este dor de el, si lui de noi si ne fofilam sa mergem pe la el de frica sa nu se ceara acasa pentru ca nu am cum sa-l duc dimineatza si sa-l iau dupamasa ca pe Stefi... si tot asa.

De vreti sa ne vedeti, ne gasiti aici .crestem....

O seara faina! si pana la reauzire, numai de bine!

blog
proud
"Cand te imprietenesti cu momentul prezent, te simti acasa indiferent unde te afli.Daca nu te simti acasa in clipa Acum, indiferent unde esti, nu te vei simti bine nicaieri." (Eckhart Tolle - Linistea vorbeste)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Ana_a sunt superbe pozele. Imi place cea cu vitelusul (sau e vaca?).
Si oile si... toate, mi-ati facut pofta de natura si animale si excursii.

Unde ati gasit toate animalele?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ana nu stiu . Ce s-a intamplat cu blogul meu???

Sanziana mda...palpitanta viata am, ce sa zic? Partea nasoala e ca sunt departe de copiii . Si mi-e atat de dor de ei...!

Ma duc si eu sa vad pozele Anei ca tare mi-e dor de iarba verde....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

sanziana, ma bucur ca ti-au placut pozele. La Colibita unde obijnuim sa mergem in we avem vecini cu animalute dragute si dornice sa se imprieteneasca cu noi .

Pufy, ti-am admirat feciorasii pe picassa. Mi-au dat lacrimile gandindu-ma doar ... cat de greu va este sa fiti despartiti atata timp...
Esti tare puternica!Te imbratisez cu drag.
Blogul tau o vreme nu-l puteam deschide, imi aparea mesajul - "blog inexistent" Vroiam sa vad fotografiile care ziceai ca le-ai pus si totusi nici acum nu le mai vad, dar poate nu stiu eu exact cum sa le gasesc. Acum blogul merge.
Tare ma emotionat cand am citit ca ai participat on line la serbarile puilor de 8 martie!

Azi sunt tare nostalgica....este ziua lui Matei. Ce mare a crescut...

blog
proud
"Cand te imprietenesti cu momentul prezent, te simti acasa indiferent unde te afli.Daca nu te simti acasa in clipa Acum, indiferent unde esti, nu te vei simti bine nicaieri." (Eckhart Tolle - Linistea vorbeste)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Matei de Ana ...si scuze de intarziere, intru rar prin zona din lipsa acuta de timp.

Ana pe prima pagina din blog, in partea dreapta sus ai "picasa album -poze" si sub asta ai un link cu "view my gallery" . Acolo le gasesti:)

Va pe toate si concedii frumoase sa aveti...ca doar e vara acum:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufymic

Matei de Ana ...si scuze de intarziere, intru rar prin zona din lipsa acuta de timp.

Ana pe prima pagina din blog, in partea dreapta sus ai "picasa album -poze" si sub asta ai un link cu "view my gallery" . Acolo le gasesti:)

Va pe toate si concedii frumoase sa aveti...ca doar e vara acum:)


Povestiprafuite




revin, sa-ti spun ca acolo cand sunt logata se vad pozele mele si cand nu sunt logata imi cere parola sa intru in contul meu de gmail.

In fine, am crezut ca ai pus pozele pe blog, dar vad ca nu ma descurc .
Te pup.


blog
proud
"Cand te imprietenesti cu momentul prezent, te simti acasa indiferent unde te afli.Daca nu te simti acasa in clipa Acum, indiferent unde esti, nu te vei simti bine nicaieri." (Eckhart Tolle - Linistea vorbeste)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Fetelor, n-am mai intrat de un an... suntem bine! Cel mare e la clasa a III-a, nu va mai zic ce anume fac ca e total diferit... calcule cu sute, tabla inmultirii pana la 5 au facut-o anul trecut... Conjugari, istorie, geografie...
E inca fan lectura!

Cel mic la grupa mijlocie...

Eu cu diverse, am inceput sa lucrez cu o asociatie, le tin secretariatul. Sunt implicata in diverse proiecte de activitati manuale si artistice.
Continui cu bijuteriile in particular si voi anima un atelier pt adolescenti in vacante.
Iar tot pt sufletul meu fac un curs de desen/pictura.

Asa e, Sânzi, am uitat complet de semnatura!!! acu e!
Nu mi-ai povestit cum a fost iesirea la Disney!

Eliana, nu mai stiu pe la cine te-am vazut pe FB...

Pufy, cat mai stai plecata?

Ana, pupici celor mici!!! mari de acum... cred ca si pe tine te-am vazut pe la amice de pe DC... dupa poze te-am recunoscut!
o sa va trag de maneca de acum!

Sambata il sarbatorim si noi pe M, la o sala de jocuri video, lasere, bowling... crestem...

Va pup pe toate, mai acum 8 ani eram mai multe pe aici... si era mai multa animatie...

Pe curand, dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Fetelor, imi pare bine ca v-am regasit, la un moment dat pierdusem subiectul.

Si noi suntem bine, Ioana a terminat cu bine clasa I, am avut o vacanta frumoasa si plina si acum am inceput in forta clasa a II-a si gradinita.
Cu baletul mergem tot inainte, i-am promis ca, daca va fi tot asa pasionata, la fel de hotarata ca asta vrea sa faca si la fel de buna, din clasa a V-a o vom muta la scoala de coregrafie.

La multi ani tuturor copiilor care au implinit deja 8 ani!

pufy eu nu pot sa deschid blogul.

Mergi la inceput