Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Monis, Ionela Doamne ajuta sa primim vesti bune! Multumesc pentru urari, deocamdata pitica pare calma. Ionela Nu e vorba ca nu ar intelege cineva, e vina mea, eu incerc sa recuperez cele 8 luni petrecute in pat in ritmul initial, fara sa pricep ca nu-l mai am, ca e nevoie de timp ca sa-l recapat. De cand am nascut nu m-am oprit din munci si umblat, pe undeva cred ca e normal, dar nu tine figura inca. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Neatza girls,

Mai, treaba asta cu dintii e foarte ciudata. Si dovleceilor le ies dintii intr-o veselie. Parca noua ne ieseau mai tarziu. Asteptam sa vedem ce zice si Lili.
Flavours -

A_driana - eu zic sa nu te stresezi - eu acum daca zic ca ma crucesc pentru ca Matei se ridica in fundulet cand il tin de manute, el fiind culcat, ce-o sa zici? Asa, statistic, e cam devreme, dar na, asta e copilul.
E foarte curios sa vada, acum cand il tin in brtae, cu spatele la mine, ca sa exploreze, se uita numai in jos, a descoperit ce interesante sunt gresia sau parchetul.Sau cand sta in brate nu sta deloc sprijinit, sta drept, ii simt spatele incordat iar capul si spatele le tine drepte pentru mult timp,apropae permanent cand e in brate.
In schimb s-a rostogolit de 2-3 ori, nu pare interesat, la fel cum nu e foarte interesat sa stea pe burta. Se enerveaza dupa cateva minute. Fiecare cu ritmul sau.



mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monisule fac eu ordine in album, mai pun ceva poze noi de la botez si iti dau linkul sa ma laud cu munca ta. Sincer la cei 33 de anisri pe care ii am parca is o baba zau asa. Vreau sa imi schimb tel mobil(ca e vechi si incepe sa faca figuri) dar nu o fac pentru ca ma gandesc ca pt cel nou imi va trebui timp sa ma invat cu el. Is ca taicamiu care daca e alta telecomanda, telefon sau ceva nou pe la calculator mai bine se lasa pagubas...

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Monisule fac eu ordine in album, mai pun ceva poze noi de la botez si iti dau linkul sa ma laud cu munca ta. Sincer la cei 33 de anisri pe care ii am parca is o baba zau asa. Vreau sa imi schimb tel mobil(ca e vechi si incepe sa faca figuri) dar nu o fac pentru ca ma gandesc ca pt cel nou imi va trebui timp sa ma invat cu el. Is ca taicamiu care daca e alta telecomanda, telefon sau ceva nou pe la calculator mai bine se lasa pagubas...

mami fericit de Dan Mihail


batranetile maica
tu macar mai esti la 'varsta de aur' inca, eu ce sa zic ca am trecut binisor de ea

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Flavors - merci de info

ce steamer ai? si cum e slaucucarul ala? ca tre sa ma duc si eu sa iau ceva in curand si inca nu stiu ce vreau
pun si eu la masina zilele astea scutecele alea refolosibile, sunt f curioasa sa vad cum va fi cu ele...

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monisule cum adica ai trecut de ea? ai ajuns la aia de platina?

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

A_driana, Mihnea face exact ca David cu capusorul. Nu il ridica singur daca il iau de manute. al meu ncii nu vrea sa stea pe fundulet 2 secunde... plange ca nu e invatat... in brate, pe verticala il tine, dar il mai scapa. Nu ma alarmez deloc. Pana la 6 luni, cand ar trebui sa stea in fundulet, si ar avea voie sa stea... invata sa tina si capul. Mihnea are 3 luni si 11 zile

Dymomo, ai dreptate cu sincronizarea, dar ne descurcam noi. probabil ca nu vom reusi sa stam prea mult. Despre soacra, inteleg ca va e mila, si e normal sa fie asa. Va tinem pumnii sa reusiti sa o convingeti de unele lucruri si sa va ramana si voua timp pt voi

ralu_sebysper sa nu ia si bebe

CamyBun revenit!!!. Ce face printisorul mic si dulce?

laurairina, lasa ca e bine ca se scrie... deja imi faceam griji ca ramanem codase!!! Cat despre pierderea identitatii... pai na, sunt obosita, stresata... si NF din lipsa de sot. Ma mai bagati in ceata si cu numele... eu stiu ce ma apuca?

Monis, Dymomo, dupa ce ca voi sunteti la varsta minunata in care nici vizite la gineco nu trebuie sa mai faceti, va plangeti!!! ( a se citi artocolul de pe DC de care vorbeam)

na ca s-a trezit copchilu... tot e de treaba, m-a lasat sa scriu


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

asa, daca mai pot sa scriu un mini mesaj cu piticul atomic in brate

pentru fetele care sunt pe INFANRIX
cel mai bun pret din Buc (205) gasiti la Farmacia Tei, pe B-dul Lacul Tei (Dienutze ). Asa se lauda ei si eu tind sa le dau dreptate...

http://comenzi. farmaciatei.ro/vaccinuri/pag,2/

sper sa nu fie considerata reclama...

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata
raportam una bucata mica raceala, na ca am scapat eu si a luat-o bubu, nitel cu nasul, multi muci, sa traiasca batista bebelucului, azinoapte l-am trezit de 2 ori sa-i "suflu" nasul si a adormit saracul instant la loc, dimineata am fost la dr, ne-a dat eferalgan dimineata si seara si neste picaturi, a zis ca trece

Ramo - pupam bb vaccinat, despre mancarea la borcan eu zic ca e OK, sunt perfect de acord cu ce a zis moni legat de legume
Smaranditza - drum bun, te asteptam cu drag
Broscutza - am comandat pt sot si pt mama chestia aia de slabit, chiar sunt curioasa, dar pt noi nu bun CLAR
Strumfy - eu bag sport, fara paine dulciuri, acidulat, dar merge ff greu , trecem la diversificare si o sa mearga mai bine
Gabitza - legat de cosmarurile bebeilor citisem ca ei viseaza foarte des ca pleaca mami (adica tzitzi) dispare de tot, deci cosmar nenica
Coque - nu buna scuza cu scartzaitul poate ii place bebelului acest suntet, ia sa incerci
Cristina - e suficient ca ati avut timp sa intrati sa votati macar odata inca odata multurimir tuturor pt vot
ok Cuscrela te suna fata, si termina cu divortul ca o am pe shtephy avocat si vin si-ti iau perdelele, tu pregateste casa pt party si baga berea la rece
Andre - pupam italianca sa treaca raceala iar la colici
Laura B - bine ai revenit, pupam blindina crestina foarte frumos traseul flacarii
Ancutza - multumim de cafia mergu cu apa si ceaiul de la Di si capucino ala de la Shtephy este
Lavi - baga somn acusi cand doarme si el, pupam mamaica obosita
Dankutza pt mama ta
LALU ???????
A_driana - nu cred ca s-a pus problema de "cearta" in nici un caz, doar ca nu este locul unde sa ne tragem de urechi "uite ce am facut sau nu". Remus mai ridica capul odata cu corpul dar nu mereu, cand are chef, de fapt cand e odihnit, asta mai ales dimineata
ralu - buna ideaa lui Monis cu lapte de-al tau in ochi, iar la bebe nu are cum sa ajunga, daca esti curata mereu pe maini dupa ce pui mana la ochi
Laura - felicitari pt intratul in blugi, lasa ca se duc ei si colacii
Dymo - imi place felul tau de a ne "plictisi"
Flvors

gata "placinta"

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

salutare si de la noi
Mai fetelor ce de ati scris azi, abia am reusit sa va citesc asa in mare

Azi am program de gatit, apoi plimbare nu apuc sa scriu prea mult

Ancutza- mersi de cafea, e ft buna si de la tine

Laura B- eleganta si frumusica Sophie,... si Amalia face la fel dim cand se trezeste..imi rade ca imi vine sa o pap toata

Dankutza- Ne gandim la voi si ne rugam sa fie totul bine

Dymomo- stai linistita cu pozele, nici eu nu stiu sa le pun, noroc cu fetele. la fel de baba ma simt si eu in privinta asta

Lavi- Sper sa rezisti si sa si revina Rares. Nu stiu cum te putem ajuta decat cu incurajari.

Adriana - Amalia isi tine capul destul de bine, dar cand o ridic de manute nu vrea intotdeauna. Fac cu ea ex. zilnic de ridicare in fundic cu sprijin in manute. pe burta nu i place , sta 2 min. si plange

Pupici pt. toate si sper sa mai am timp sa scriu


Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput