Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

ralu_seby...david doarme doar pe burta din maternitate...asta spuneam ca stand pe burta isi ridica (,) capul f mult, sta asa minute in sir, ridica si picioarele si sta ca o semiluna (face asta de la cateva zile, doar ca acuma se ridica f sus)...dar daca il pun pe spate si il ridic de manute il lasa atarnat.
inca nu ma ingrijorez, nici vb, doar eram curioasa de alti copii de varsta lui.


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

monis, shtephy -am dulce dulce....
Ancuzta asa e... tre' sa tipe unul...
Dankutza sper ca mama ta sa iasa cu bine din aceasta incercare.
DianaR . Sa stii ca de la nick-ul tau eu iti spun DAIANARA...
A_driana fata mea are 3 luni maine si nici mie nu mi se pare ca isi tine capul prea bine. Nici fata mea nu participa cand o iau de manute sa o ridic in funduletz. Cine stie cum sa si-l tina. Am observat ca il tine numai cand vrea in brate. Cand o tin in brate isi capul dar se clatina din tot trunchiul cand nu mai poate. Trebuie sa am grija ca o scap din brate. Nu am prea pus-o pe burta pentru ca o ia plansul cand vede ca nu reuseste sa stea....
Deci mare diferenta nu este, asa o fi la trei luni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Rares se maraie din nou...nu mai pot ...ca nu mai stiu ce sa ii fac!!!Cred ca cedez nervos!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE



Lavi zi mai exact ce face Raresh, povesteste-ne putin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Adriana nu stiu cum e la altii dar Danut are 4 luni(duminica le implineste) si nu isi tine capul singur. Mai sta el asa tontoroi dar uneorin il scapa... Eu una nu ma ingrijorez(inca). Vine el si momentul ala chiar daca mai tarziu.
Apropo de ideea voastra sa ii spun socrelei ca ma intalnesc cu fetele de pe forum... Eu am avut cu ea un meci pe tema asta cand m-am internat cu Danut a doua oara la 11 noaptea. Eu faceam baie(ca sa fiu pregatita daca starea lui se inrautateste) si inainte de a intra in cada i-am spus ca nu ma internez cu el noaptea(ca am eu grija sa nu se deshidrateze pana dimineata) si nici antibiotice nu ii dau. Sotul era cu ea in bucatarie si fiind lipita de baie eu o auzeam cum ii tot explica cat de grava e deshidratarea la sugari si cum eu nu vreau sa urmes sfatul medicului sa ii dau antibiotic si ca sigur am citit eu pe forum pareri neavizate despre acest subiect si de aia refuz. A iesit un circ...
Eu una cred ca Danut nu are intoleranta la proteinele laptelui de vaca si nici la gluten(in primele episoade de diaree l-am stabilizat f bine cu mucilagiu de orez) dar de la porcaria aia de ciprofloxacin pe gurita i-am distrus toata flora de nu mai tolera saracul nimic decat san. Acuma imi da si soacra dreptate ca rau am facut cu antibioticul dar e prea tarziu deja. I-am facut tratament pt refacerea florei cu protectis si acuma sper ca e mai bine ca nici eu, nici sotul nici alte rude apropiate nu au nici un fel de alergie.
Apropo aseara am prins si eu cu sotul un moment de intimitate(ca Danut atipise) si am dezbatut subiectul soacra. Am ajuns la concluzia ca nu avem ce face in aceasta privinta. Sotul m-a intrebat "Vrei sa ii spun sa nu mai vina?" . Amandoi am ajuns pentru a 500 oara in ultimii 10 ani la concluzia ca e singura, batrana si ne e mila de ea ca sa o alungam cand apare. O discutie insa se impune ca eu una m-am saturat sa nu pot nici un pipi sa fac in propria mea casa daca nu stie si ea.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata

Dankutza sper ca mami a ta sa se faca bine, sa treaca de aceasa operatie cu bine.

A_driana eu am incercat sa-i dau suc lui Flavius la 3 luni si jumatate, deoarece am avut unele probleme cu el, eu nu mai aveam lapte, biberonul nu-l lua si de frica sa nu se deshidrateze i-am dat putin suc...din pacate burtica lui nu era pregatita si mititelul plangea foarte tare dupa ce bea suculetul la catva timp. Am renuntat, nici nu mai incerc nimic pana la 5-6 luni. Stiu totusi ca marul nu e asa de bun desi medicul il recomanda, provoaca aciditate.

salut pe toata lumea!


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Andre e super ideea cu laptele de afara(daca e mai bun decat asta de pe piata romaneasca). Am meu sot pleaca in martie in Franta si ar putea aduce el dar intrebarea la noi e De care lapte?. Poate pana atunci aflam ce anume ii prieste.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Camy mi-ai luminat ziua. Ce face Flavius?

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mneataa!
off..lipseste omu jumate de zi si voi umpleti un capitol si il incepeti pe al doilea.....
Lavi, pup mamica obosita, chiar asa, nu ai nici o ruda, prietena sa te ajute macar o ora doua cu bebe, macar sa vina in vizita si sa stea ea cu bb..

Adriana, si rechinasa mea cand o trag de manutze sa o ridic in curulet ii ramane capu in urma..il tine da mai are momente cand il clatina, mai scapa..si are acus acus 4 luni. Eu zic sa nu te stresezi de pe acu..

LauraB, bine ai revenit si sa te tina naravu mai desVazut bolfasa dulce si flacara olimpica!

Monis sa inteleg ca te bate un gand sa te intorci si tu la munca?

RamonaC, bine ca ai adus in discutie treaba cu borcanelele de papica pt bebe si eu aveam aceeasi parere ca sunt naspa, da uite ca m-am mai luminat ca de fapt sunt super controlate si nu cred ca pe departe cele mai naspa daca ma uit la varianta supica fiarta din morcovi umflati cu nitrati

Ionela, sa fie bine verisorul, poate totusi nu e chiar asa naspa! Tare faza cu pierderea identitatii

Broscuta ,cum lipsesc eu de pe aici postezi tu, poate tre sa lipsesc mai des sa scrii si tu mai des Deci astept un call cand va pregatiti intr-o zi insorita de o plimbare.Deocamdata nici noi nu am iesit de ceata aia imputita de ieri, azi e vreme inchisa iar, o scot cred doar la geam putin..Plus ca nu mai indraznesc sa ma montez singura sa ies din casa si sa am surpriza ca la lift sa ma blochez incotrosmonata si eu si fata

Dankutza, tin pumnii sa fie operatia reusita, si sa isi revina cat mai repede mama ta, sa ne tii la curent!

Noi avem nopti cam furtunoase in ultimu timp, nu isi iese din programu des de alaptat si pace, papa la o ora jumate max 2 ore interval noaptea..Ziua are si intervale de 2.5ore, da noaptea nu si pace..Si uite asa ma frichinesc zi lumina cu papatu ei..

Ancutza ,ma bucur ca Sabinuta si-a facut si ea program de Romanica, si nu mai e pe alt meridian

Io am multe planuri in cap sa crosetez fetii caciulite multicolore si alte altele..da nu mai apuc sa termin cu cadourile crosetate pt martisor, mama lui de timp ca e asa scurt, daca ar avea ziua 40ore si tot nu mi-ar ajunge.

Andre, mami de Chiara, chiar ma gandeam la tine , las-o mai moale putin, ca in ritmu asta o sa clachezi..parerea mea..Parca spuneai ca o sa ai ajutoare multe daca te muti la italica, acu nu incerca sa substitui pe toata lumea si sa fii super women, da?? Hai pupici, trimite si matale o briosa aburinda proaspata proaspata si un capucino bun bunut la moi, ca vad ca si asa cantaru saptamana asta nu vrea sa miste in jos..poate in sus...

Oricum sunt nitzel bucuroasa ca ieri mi-am probat niste blugi de cand eram mai grasuta inainte si pot sa ii inchei, cu exceptia faptului ca de deasupra se revarsa frate neste sunci oribiloase ca nici nu visez sa ma imbrac cu ei asa..pan nu mai dau jos macar 2 kg..
Intreba cineva cum slabim, eu am dat jos pana acu doar renuntand la dulciuri, sucuri din comert, mai putina painica, si 3 mese regulate pe zi, intre doar fructe. Dar sunt constienta ca nu mai dau jos asa pana nu scot si painica din papica, si cartofii si alte ingrasaciuni. Oricum e bun si asa , de la 64kg cate aveam la craciun acu am 59.6

Ma duc la rechinasa..spre rusinea mea ziua sta cumintica daca ii las televizoru deschis..sta si se uita cu zecile de minute. Stiu ca nu e ok , dar pur si simplu alta metoda sa stea cuminte si eu sa imi mai vad de treburi nu gasesc. O sa fiu o mama denaturataDar pur si simplu nu pot sta numai langa ea 24 ore din 24 :(

Camy , welcome back!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Fetelor vA multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase!Am reusit sa ila dorm, nu stiu cat va dura insa.

M-am uitat la el in gurita...si cred ca o sa ii iasa dintisorii, ca gingia e umflata si se vad dintisorii...cel putin doi sigur se vad. Nu stiu daca nu cumva e prea devreme...Poate ca asta o fi cauza starii lui de nervozitate.

Broscutza, ma intrebai cum reactioneaa Rares: pai sa iti povestesc. In primul rand scanceste si se inroseste foarte tare la fata...cred ca e si foarte obosit...ca satul si curat este...ii trebuie in brate...daca il iau in brate plange si din nou ma da peste cap ca nu stiu de ce plange. Il asez pe pat langa mine si ii arat jucariile, dar nu are chef de ele...se maraie din nou...ii dau suzeta...o tine cateva secunde si o scuipa... trebuie sa ma plimb prin casa cu el...si crede-ma ca dupa cateva nopti albe, ma simt aproape terminata. Sa nu mai zic ca ma dor mainile de nu mai pot, ca e greu putiul. Mi-am comandat si eu wrap sa il pun in wrap...sa nu mai trebuiasca sa il tin in brate...

Nu mai retin cine m-a intrebat de rude, daca am pe langa mine. E numai bunica sotului, care are 78 de ani, si pe care nu ma pot baza, ca e batrana si nu poate sa il ridice sau mai stiu eu ce....parintii mei sunt la 200 de km, iar soacra mea are de ingrijit pe mama ei, care e paralizata, si sincer nu o pot deranja si cu asta. Ma straduiesc sa fac fata. Si sotul, cand vine acasa ma ajuta tare mult(sta el cu copilul, sau uneori gateste si face curatenie in locul meu), dar noaptea nu pot sa ii cer sa stea cu bebe ca a doua zi trebuie sa fie fresh la serviciu. Ce sa va mai zic....Acum stau in pat langa bebe, sa ma simta langa el si sa nu se trezeasca...incerc sa adorm insa nu reusesc!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Fetili eu azi am logoree. Piciu doarme si eu in loc sa fac ceva util va plictisesc pe voi .

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput