Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

dana.n, se poarta 2 tinute: 1 de zi la starea civila si una de seara la cununia religioasa si petrecere. Dar depinde : daca mireasa vine direct in rochia de mireasa poti merge intr-o singura tinuta, mai ales daca ar ramane putin timp intre cununia civila si slujba, apoi, mai tine si de cheful tau. Aiurea ar fi ca mireasa sa mearga la starea civila in tinuta de zi si tu in rochie de seara. in rest... e la alegere



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE





Pai eu ma referam la biserica si restaurant. Dimineata la cununia civila clar voi purta ceva mai simplu, de zi. Al meu sot este din Focsani si pe la ei pe acolo nasa obligatoriu are o tinuta ptr biserica si una ptr restaurant. Pe mine ma ingrozeste ideea ca trebuie sa umblu, sa caut. Imi trebuie ceva ptr. botezul lui David si daca mai iau si inca trei tinute ptr nunta asta... Cred ca ma voi limita la una ptr starea civila si una ptr nunta.


Krelia, Raluci


------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

CAMY welcome back.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

monis, ne-a dat calciul pentru ca noi ne-am nascut mai maricei
sper sa scapi de mucegaiul ala afurisit, a fost cam frig iarna asta si diferenta de temperatura si-a spus cuvantul, mai ales daca aveti repartitoare...

de maine incepem calciul din nou, sunt curioasa daca face iar kk verde , desi maine am programat un spanac cu ou

shtephy

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Strumfy si Iustin tipa in ultima vreme cand il pun la san.Functioneaza sa il legan si sa prinda el sanul "din greseala" sau eu stau intinsa pe spate in pat,el pe burtica peste mine mai stam de vorba,mai se serveste din san.In pozitia asta il sustin de subtiori.
Toata smecheria e sa gaseasca el sanul ,nu sa vina sanul in gurita lui ca iese scandal asa de multe ori.

Ionela pt articole.

Marga pe unde sunteti azi?

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

lavinia am observat ca la fel face si fata mea. Deci e o faza prin care trec ei. Iulia se linisteste daca o plimb prin casa, sta cocotata si i se invarte capul in toate directiile...e foarte curioasa...
monis ce etapa are Santi... o mananca pe mamica-sa cu fulgi cu tot....
raluci wow sunt super curioasa sa imi spui cum le merge. Exact cum spuneau si cei de pe site - marea mea ingrijorare este faptul ca mancand ma putin vom deveni anemice, fara vlaga, subnutrite si mai stiu eu ce somaleze..... momentan pentru ca alaptam nu sunt indicate. Te astept sa imi spui ce rezultate dau....
cristina boc eu ii dau suc de portocale de o saptamana, si vd ca e ok....in disperare de cauza cred ca e cea mai buna solutie, restul fie sunt medicamente fie sunt ceaiuri naturale doar pe jumatate...
Ancutza eu i-am pus fetei cercei in a treia zi de viata. Operatiunea se face in maternitate de catre asistente. La noi la Mangalia numai una singura face, si mi-a recomandat sa ii fac cat mai repede ca sufera mai putin. Acum zici ca asa am nascut-o, cu cercei.... A, si cerceii sunt normali, din aur, niste creculete cu pietricele.....
Lalu mi se rupe sufletul de cat de tare suferi.... si iti doresc numai bine.
krelia abia astept si eu sa-mi faca gargara....printesu' si mamikoasa lui...
Flavours absolut demential.... am ras in hohote....pai la asa gimnastica ma mir ca nu ii cauta protectia copilului
Floricik spor la pregatiri
Dankutza ieeeeeiiiiii!!!!!
Dymomo asa a fost mereu sau doar s-a schimbat? Eu am observat una din greselile mele : fata stand la ea in patut incepea sa planga. Ma uitam la ceas : opa 2 ore jumate/ 3 ore de la ultima masa deci ii e foame. Pusa la tzitzi tragea de ea de gandeai ca vroia so si-o infasoare pe dupa gat. Eu o mie de nervi + durere crancena de sfarcuri. M-am prins dupa cateva zile ca nu mai vrea de fapt sa stea in pat, ca vrea plimbata prin casa in brate cocotata la vertical. Copilul meu mananca de fapt la 4 ore, dar eu inca nu ma prinsesem si aveam impresia ca e obraznica, cand colo... ma-sa e cam proasta....
ionela foarte interesant articolul despre dintisori. Si eu citisem in alta parte ca la bebelusii alaptati exclusiv la san este posibil sa apara dintisorii chiar incepand de la 3 lunitze...
Maine va pune laura poza cu mamici, ca am tinut minte ca s-a cerut.
NB si somn linistit fulgushorilor nostri iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Seara buna duamnelor,

Intru repejor ca trebuie sa culc galusca nervozata dar vroiam sa zic asa:
Dankutza
Shtephy ca tare mi-a placut placintica ta cuprinzatoare
Monis mi-am adus aminte sa-ti zic de ce am avut si eu mucegai pe zid acu vreo 2 ani - daca ai geamuri termopan, vezi ca trebuie sa aiba niste gaurici pe unde se aerisesc (la mine sint in marginea de jos) si alea se mai infunda si d-aia apare mucegaiul. Eu le-am desfundat cu jetul de abur de la masinarie d-aia care curata cu abur, gen pinguin da cred ca merge si cu instrument ascutit. Daca asta e buba, nu-i problema ca-ti imprumut io pinguinu
Somn usor va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

monis ce etapa are Santi... o mananca pe mamica-sa cu fulgi cu tot....

Mami de Iulia Emanuela 26.11.2009


mai are un copanel si cu 3 pene pe el... e tot ce a ramas din mine



Mamici de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna seara fetiliii!! dar mult ati mai scris

Dankutza, ma bucur tare pt mami tau
Ganduri frumoase si pt Alinus si pt varul Ionelei
Camy_pus, iti simteam lipsa, WB!!
Lavi, somn usor alea cateva ore!

Azi am fost la baby expo. I-am luat mandrului carut si scoica de masina pana la 4 ani.



poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

fetelor, somn usor si de la noi...si o noapte linistita pt cele cu pb


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

heiii da spuneti-mi si mie ce-i cu Alinus, de pomeniti toate de ea cu ganduri bune.......ce mi-a scapat?


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput