Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Dankutza, Doamne ajuta sa se recupereze si sa fie totul in regula!

Camy, am mers la farmacie si am luat si gel si inele pentru dentite. Acum ma chinui cu el sa il adorm.Scriu cu jumate de mana stanga, ca el e la mine in brate.

Fetili, va pup pe toate.

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

camy, din pacate (sau din fericire doar pt ca slabesc) nu tin regim ca asa vreau eu sau ca sa slabesc ci pt ca sanatatea mi-o cere, desi cu tot regimul tot rau ma simt, si tot la cutit trebuie sa ajung (nu m-am refacut bine dupa cezariana, acuma alte taieturi)...luni merg la control si imi spune doctorul daca mai putem amana (tot incerc sa o lungesc ca sa mai pot alapta) sau daca trebuie facuta acum.
de cand cu pb astea, de 1 luna jumate am slabit 5 kg, am 56 kg (desi putina burtica mai se vede, si eu ma simt ca un parizer).
numa sanatoase sa fim ca in rest ducem orice....bebei plangaciosi, colici, dintisori, orice...

gata pe azi, mergem tot familionul la real la cumparaturi.
v-am pupat.


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Mama, ce marait am si eu aazi, nu apuc sa beau apa.
E luna neagra, ce mamaliga masii se intampla, vorba lu'Andre'???.
Lili- Mai, balena de pe salteluta, si aia chitaie un pic. Sorry ca te-am pus la munca. Ai mai descoperit ceva la salteaua aia???
Flavours - http://www.sanatateatv.ro/emisiuni-medicale/pediatrie/ingrijirea-nou-nascutului-masajul-picioruselor-si-abdomenului/ - poate te ajuta
Krelia-, nu ma speria... Ce contract de botez???

A-porpos de intalnirea in Herastrau, eu s-ar putea sa am ceva treaba maine, depinde si cum e vremea.[:((]

Si eu sunt batrana si plang usor, da???

Fug la omuletz

mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicotE luna neagra, ce mamaliga masii se intampla, vorba lu'Andre'???.
Batem in cuie asta cu luna neagra, ca tare urata mai e. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Raluci, antibiotic ca antibiotic dar are si corticoid. Nu's ce sa zic... Asa muci multi are? Nu poate respira? Sunt galben inchis sau galben-verzui? (scuzati amanuntele... aaaa, cumva mancati fetelor cand cititi asta... daaa, pofta buna in continuare!)

[b]


nop, is albi si aposi atat, il curat si la 2-3 ore are iar, dar de la 14-18 a dormit ff bine, acum parca s-au strans ceva, mai zicea dr sio de eferalgan , deci picaturile pica

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia



Monisu'...da, am masurat distanta....e egala ..de fapt, mint....e o diferenta de 0,1 km
din pacate nu am cum sa ajung in Herastrau....singura....si nu cred ca o sa ma poata aduce..daca vrei...si daca s-o putea...sambata...dar nici asta nu stiu sigur...abia am reusit sa-l urnesc din timpul serviciului, sa mergem maine sa semnam contractul pt botez....

gata...piua de forum ca s-a trezit de tot.....iar va pup!

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai




tz'am spus yo?
vedem daca e sambata, vorbim... nu stiu ce program avem. eu oricum planuiesc sa merg pe jos...

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Mama, ce marait am si eu aazi, nu apuc sa beau apa.
E luna neagra, ce mamaliga masii se intampla, vorba lu'Andre'???.


ar fi bine sa fie luna, ca aia se schimba la sfert , deci:

Andre - ti-am lasat offline

Dankutza - super veste Doamne-ajuta in continuare

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Diana, Monis completare nu vreau nici eu sa ii dau...atata timp cat el nu goleste nici sanii mei...
Dankutza, refacere rapida mamei tale.

off topic:
Fetelor,care ati nasit, cum este la Bucuresti? Nasa de cununie trebuie sa aiba doua tinute sau una?

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto


fara completare zic si eu, pupam baiatul

2 tinute zici, eu cred ca-i exagerare, dar acusi depinde de nasa, deci cum vrei tu, nu cred ca se cere undeva 2 tinute

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Dankutza , ma bucur ca mama ta este bine.
Camyyyy , mi-a fost dor de voi.

Ema a dormit toata ziua. La noapte...

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dankutza-refacere usoara

deci cu iesirea eu nu ma las, dar o reprogramam , ca maine mergem la babay expo

aaaa, in sfarsit, ieri la kiabi am vazut o mamica cu bb in wrap, asa ne-am zambit de la sling la wrap

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dankutza super vestea acum mai urmeaza recuperarea rapida.
Fetili sa stiti ca luna neagra a plecat de la mine ca de luni de cand am facut vaccinul printachi a fost numai cu dosul in sus. Urlete la plimbare, la fiecare masa, la nani etc. Azi am avut insa o zi super ce e drept fara plimbare ci doar in camera cu geamul deschis(ca la iasi a plouat) asa ca eu sunt tare incantata. Ori starea mea de veselie si buna dispozitie de dimineata o fi transmisibila si a luat-o si el.
Eu una am o problema cu sincronizarea frate. Pruncul meu papa noaptea tatza, se trezeste pe la zece si iar papa tatza, papa tatza si bibe la 12 si il imbrac de plimbare dar pe el il apuca somnul. Adoarme de cum ajung in fata blocului, doarme 30 de min dupa care se pune pe plans. Il mai plimb ceva vreme, venim acasa si cand ajung la bloc adoarme la loc. Sus in casa se trezeste si urla de foame si de somn dar nici nu adoarme, nici tatza nu vrea nici bibe si uita asa o tinem pana seara la culcare cand cade epuizat. Intrebare: Eu unde gresesc???

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput