Dovlecei de sept-oct 2009 *92* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Raluk si eu fac la fel ca Fragutza cu somnul, am observat ca dimineata la o ora jumate dupa masa i se face somn, la fel si dupa masa de la ora 10. Dupa masa de pranz iesim la plimbare de obicei si mai trage un pui de somn in carut si apoi nu mai doarme pana dupa baita de seara. E important sa-l pun atunci in pat cand ii este somn ca daca trece de pragul acela nu ma mai inteleg cu el deloc pana la masa urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

LA MULTE LUNITE PUILOR DE TECHILA
Sa fie sanatosi si norocosi!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Elle

Sa fiti sarbatori si la multi ani inainte fericiti!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Suede am gasit, uite va arat si voua, ca nu ma pot hotara, si voi votati, ca vad ca se poarta!

1.Cu saltea pe mai multe nivele www.copiiyumi.com/index.php/Patuturi-cu-sau-fara-sertar/Patut-Bebe-Domino/flypage.tpl.html?pop=0" target="_blank">AICI

2.Cu 3 laturi pline www.littlebaby.ro/512-patut-din-lemn-classic-pink-.html" target="_blank">AICI

3. Cu gratar rabatabil www.littlebaby.ro/426-pat-din-lemn-pc6.html" target="_blank">AICI

Eeeeee....astept voturi!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


LAter edit: fug la mandra ca s-a trezit, revin sa vad rezultatul votului!


Eu votez 1, ti-l da si pictat

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Alex nu o sa-ti dau niciun vot (stiu, stiu ca nu asta-ti doreai) dar trebuie sa ne spui de ce e musai un patut de lemn???
Eu am avut un patut de-asta pentru Andra, cu 2 sertare jos, gen primul patut prezentat de tine...si-a dormit in el fix 2 zile cumulat. Cand o puneam acolo avea o treaba....sa scoata cu dintii tot cantul. Mie nu prea mi-a placut pentru ca nu o puteam vedea decat dintr-o singura pozitie, chiar daca sunt destul de inalta. Adica...voiam sa mai arunc un ochi pe shest sa vad ce face...ei, nu puteam fara sa ma prinda.
Acum zace dezmembrat si pentru Radu am luat unul de-asta...sport.
Parerea mea...care este...
Decat sa faci un patut cu sertare si alte minunele, mai bine iti faci o comoda sau un dulapior special pentru lucrusoarele fetei si cand va mai creste un picut ii faci un pat de printese
Nu stiu daca te ajuta...dar incerc-incerc...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Techila la mule lunite inainte pentru puii frumosi si smecherosi.

Lali – multumesc pentru cafea si prajitura. Tot cu astia de la Basescu, de la marginea marii, ma scot. Auzi, o sticla cu apa de mare nu poti sa-mi trimiti? Si un stabilopod d-ala mi-ar trebui. Hai trimite-mi cu un curier, te rog io. Ca pe Uka nu pot s-o rog ca ea nu prea mananca si nu-l poate ridica. De masaj nu am nevoie ca am numai piele zbarcita care sustine oasele sa nu se imprastie. Oricum, multumesc pentru disponibilitate .

liliac – stiam eu ca ma pot baza oricand pe fetele cu 2 copii. Stiu ele ce bine e sa ai un suport..
am mancat croissantul ala. Excelent si foarte fraged.... Maine sa-mi dai cu ciocolata, da?

Alex – asa, bine ca te-ai corectat. Bunaciunea hepilica ...da? repeta cu glas tare ca sa nu uiti . si sa pui si emoticonul asta .
Eu am un patut cu zabrele pe 2 laturi. Neaparat trebuiesc aparatori pt ca altfel baga copilu’ mana, picioru’ printre ele, se poate lovi cu caputu’. Pe de alta parte, daca iei d-ala plin...nu mai poti pune aparatori si copilu’ se poate lovi cu capu’ de tabliile alea nu?
Vroiam sa te mai intreb. Ai luat pana la urma aparat de gatit? Ne aratasei la un moment dat un model…

mkunigunda - mai, ce sa zic? Acum chiar nu e nevoie de plecaciuni…o intampinare respectuoasa e ok.

Uka - stii cumva unde mi-am pus ochelarii de distanta?

Hai ca Fragutza e cu sot in concediu...nu ne mai viziteaza asa des... Are diverse alte chestii in program....

Hai, sa aveti o zi buna.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Suede am gasit, uite va arat si voua, ca nu ma pot hotara, si voi votati, ca vad ca se poarta!

1.Cu saltea pe mai multe nivele www.copiiyumi.com/index.php/Patuturi-cu-sau-fara-sertar/Patut-Bebe-Domino/flypage.tpl.html?pop=0" target="_blank">AICI

2.Cu 3 laturi pline www.littlebaby.ro/512-patut-din-lemn-classic-pink-.html" target="_blank">AICI

3. Cu gratar rabatabil www.littlebaby.ro/426-pat-din-lemn-pc6.html" target="_blank">AICI

Eeeeee....astept voturi!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


LAter edit: fug la mandra ca s-a trezit, revin sa vad rezultatul votului!


Varianta 1, ca se poate si personaliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
O flacara albastra de la Tudorita pt cele mai bune mamici .

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:


Off cum am uitat...bunaciunea HEPILICA ce dorinte mai aveti pentru astazi?
LA MULTE LUNITE puii de Techila,sa cresteti mari si sanatosi si sa va dea domnu o surioara de care sa aveti multa grija
ELLE multumim si tie de cafeluta
RALUK imi pare rau ca e agitat Alexutu.si eu procedez ca si Fragutza,cand il vad ca-l ia oboseala(dupa aceleasi criteri ca Fragutza),fug repede cu el in camera,leganat si a adormit
ALEX daca vrei sa pui patutul langa al vostru eu zic ca e bun al treilea daca nu al doilea ca e roz pt printese
Ma doare spatele de simt ca mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Azi e mare sarbatoare!!!
La multe lunite bebe cu falci!
La multe lunite bebe cu ochi!

(asta o fi ordinea?!)
La multe lunite si pt:
Sirus Antoniu de Mocacila
Rares de mgd13
Darius Andrei de pazza

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput