Dovlecei de sept-oct 2009 *92* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

Kinga,eu nu ii mai dau supa ii dau vreo 3 lingurite cu apa pt ca am incercat si cu lapte dar nu vrea. Cred ca se satura.Am vz.si eu pozele lui Victor.Este un dulce.Si noi avem tot patut ca al lui victor.Este Chicco, nu?

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo

Multumim pentru vizionare, si Vic ar vrea sa o cunoasca pe Theo daca mami ei o duce la plimbare in parc. Este o dulceata, ai o poza in care este cu andrei si se uita amandoi in aceeasi directie: este superba poza Voi unde iesiti de obicei? In IOR?

Da, patutul este pliabil, l-am ales ca sa-l putem lua cu noi cand plecam din oras la parinti sau in concediu.

Poze noi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

[quote]citat din mesajul lui doris_79

Kinga,eu nu ii mai dau supa ii dau vreo 3 lingurite cu apa pt ca am incercat si cu lapte dar nu vrea. Cred ca se satura.Am vz.si eu pozele lui Victor.Este un dulce.Si noi avem tot patut ca al lui victor.Este Chicco, nu?

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo



Multumim pentru vizionare, si Vic ar vrea sa o cunoasca pe Theo daca mami ei o duce la plimbare in parc. Este o dulceata, ai o poza in care este cu andrei si se uita amandoi in aceeasi directie: este superba poza Voi unde iesiti de obicei? In IOR?

Da, patutul este pliabil, l-am ales ca sa-l putem lua cu noi cand plecam din oras la parinti sau in concediu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

Fetele, voi a -ti dat la puii vostri kiwi pana acum?Daca da , cum la-ti dat?
Selen, lasa ca recuperezi tu.Am uitat sa-ti zic faptul ca eu si sotul meu suntem topiti dupa Ebru.Are niste ochisori si parul ei nu-ti mai zic.Theo este chelie.Si noi privim pe Kanal d serialele turcesti.Biz ciok sevioruz!

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi




bravo bravo, uite asa recuceresc turcii Romania

multumim de aprecieri, v-am vazut si eu pozele, inca de marti, dar nu am apucat sa zic nimic, Theo e o dragutza, iar Andrei pare un nazdravan la voi vad ca se aplica legea compensatiei, Throdorei ii vor creste dintisorii, iar lui Andrei ii cad

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Doamneleor, va salut!

Am intrat intentionat sa aduc omagiile de rigoare si sa culeg o scama (Dana, ) de pe BUNACIUNE! Vin' sa te pup, bunaciunea mamii!

Ce fain v-ati distrat aseara. Ce ma enervati ca sunteti asa in forma cand dorm eu... Of of, mai mai.

Uka, mami, stiu eu ce stiu... matalutza ai umor, nu gluma. Mi-a placut aia cu "n-ati stiut voi sa ma apreciati". Ce mai face Carina? Am pus si eu pozici noi cu Anuska Bananuska, am imbracat-o frumos, insa la capitolul creativitate mai am mult pana sa te ajung pe tine.

Fraguta, ce tare e sotul! Si ia, zi, nu ne pui niste pozici de cand erai matele fata? [fal fal din gene]

Cristina, esti tare draguta. Cum mi-ai pus tu o vorba calda, sa nu ma mai stesez cu greutatea Anei. Cand am facut pozele astazi sa stii ca m-am gandit la tine, ca sigur o sa le apreciezi, ca ai tu o slabiciune pentru bibeloul meu

Selen, lasa, mami, recuperatul si hai la o poveste ca acus' vine sot si gata portia de PC. M-am gandit la tine azi ca nu te mai vazusem.

Monique, spor la treaba. Sa stii ca eu te-am intrebat de diversificare, daca ai tu timp, sa imi zici cum ai facut la Andreea. Te pup.

LA MULTI ANI BEBE CU OCHI SI BEBE CU FALCI!

Alex, moi nu stie ce sa aleaga cu paturile. Eu am unul din acela de campanie si sunt super multumita de el, este ceea ce imi trebuie mie! Ana n-a dormit nicioadata in alta parte decat in patul ei, noaptea, de cand s-a nascut! Nu stiu ce o sa facem cand mergem acasa in RO, ca parca n-as cara patul, dar nici cu noi in patut nu vreu sa o culcam.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Gianina, vin sa te pup. Cum nu ti-ai luat masina? Pai treaba-i asta? Te rog frumos sa urgentezi procesul, eii!
Ce mai face Loris?

Bunaciune mamai, m-ai intrebat ieri ce face Ana. Vreau sa iti zic ca azi i-am facut bananuta fara laptic si a mancat-o aproape toata. Am facut aceeasi reteta ca si ieri, mai putin lapteel de la mine, am pus un pic mai multa banana, aproape una intreaga.
In cazul Anei banana nu constipa. In cateva ore imediat o elimina, n-am vazut asa ceva. Am crezut ca ieri a fost o intamplare, dar nu, Si azi la fel. Sunt tare incantata ca mananca bananuta! Acum imi tot fac planuri ce sa fie al doilea fruct, si parca ma uit ca fac ca si cu banana, ma hotarasc pe moment!

Maria, hai mami, nu mai recupera atata! Hai live, ca e mai fain!
E valabil si pentru crocosdana!

Mada, cu mango ala: sa fie copt trebuie sa aibe consistenta unei piersici bine copate miezul ala. E foarte moale, zemos si puternic aromat.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Nu kiwi nu capsuni pana dupa un an si atunci cu atentie! Sunt puternic alegene. Si mai toate cele care au semintuci din alea mici. Spuneau ca si de la banana cica sa tai asa pe lung pe exterior, nu stiu daca e coerent ceea ce spun, adica sa tai asa ocolind mijlocul cu seminte. Bine, banana e controversata, unii incep cu ea, altii o dau f devreme, nu prea are cazuri de alergii.
Eu mango i-am dat alessiei devreme, nu mai stiu cand, mango copt, taiam felii de pe langa samburele ala imens, mai mancam si eu, puneam si in blender. Ei ii placea mult, si la un moment dat, cand a inceput sa pape iaurt - ea a iubit iaurtul, alb, frumos, fara nici un adaos, era fetita iaurt dar atat ii placea incat ii punem si in piureul de fructe de dimineata si in cel de legume de la pranz, bleah, legume mixate si cu iaurt, sinistru era la gust si ce--i mai placea...

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Noi iarasi suntem singurele acasa! Ana doarme de rupe de pe la 7! Pe la 8 am pus-o in patut.

Luto, am citit ca ai avut ceva greutati zilele trecute. Imi pare rau. Sa nu mai faci din astea, sa nu mananci, ca nu e sanatos, stii si tu. Si din nefericire efectele nu se vad imediat, ci in timp. Nu pot sa cred ca nu ai gasit 10 minute intr-o zi, sa te lase Davidelu' sa mai respiri, cat sa manaci un pic. Am vazut filmuletele si pozele cu David, cred ca ti-am mai zis. Ai sportiv mare acolo, mami! Va pup!

Cred ca ma bag la un film imediat!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Nela mai bag un ochi si aici, live
cine-i bunaciune, ca mor de curiozitate aici pana gasesc eu din urma ?

am vazut multe pozici mumoase, dar nu le mai nominalizez, insa m-a distrat tare Dragoshelu in filmuletele cu celalalt bebe, cum ii sugea el degetelele si ce frumos vorbeste el, cu consoane, vocale, tot tacamul!


VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Am fost afara la plimbarica. Cam inorat si adie un picut vantu', da' am sta 45 minute. Maia a papat azi tot piureutul si a mai luat si laptic cu cereale.

Nu pot sa cred cat e de simpatica Ana. Neaparat intrati sa o vedeti. E atat de haioasa..., are si bentita cu fundita, are si rochita cu floricele. E totala. A inceput sa-i creasca si perisoru'. Mami Nela, bebe Ana e scumpa scumpelor, iar tu esti toata numai un zambet.

Ce ma bucur ca-i place Anei bananuta si ca a papat si fara adaos de laptic.
Sa stii ca nici pe Maia nu o constipa banana si asa cum spuneai si tu, are scaun dupa ce o papa. E ok.
Eu as zice sa-i introduci marul, al doilea fruct. E foarte bine tolerat de toti bebeii, e cel mai recomandat, are multe vitamine si in plus ziceai ca te pregatesti de Romanica, asa ca mere gasesti si aici. Ma rog, e numai o idee... Eu la masa de fructe ii dau Maiei banana si dupa ce nu mai vrea, ii dau si mar. Si papa bine. In curand o sa le amestec. Am vrut sa vad cum tolereaza banana mai intai.

Ma bucur ca am vazut-o pe Ana. Poate ma invrednicesc si eu zielele astea sa fac niste poze si sa le pun pe picassa, cu toate ca imi merge cam asa netul .



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Bunaciune e doamna Hepilica... fiind in etate, s-a autoproclamat aseara. Mai ai pana acolo.

Mi-am luat masina roz.

Hai, zi-mi si mie de Ana, ca am pus poze noi. S-a mai ingrasat un pic? Hai, zi-mi, zi-mi pe-a dreapta!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput