Dovlecei de sept-oct 2009 *92* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

hepi, cereale le dau asa: 2 lingurite bagate in masa de la 10 (mar/banana si branzica) si cate 65 ml apa + 25 grame cereale la masa de la 17 (cum scrie pe cutie). Uneori au vrut si peste cantitatea asta, dar mai rar. Oricum, la 150 ml nu ajung (cum e pe cutie). Nu stiu sa zic echivalentul la cati ml de lapte este asta. 65 plus ceva?

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Neatzaaaa! pe la pranz uka si bunaciunea hepilica, mi-ati luminat dimineataAti fost foarte in forma.
mada, nu ma mai uitasem de multisor la poze cu Iri, pfui ce mumos a crescutSi ce toale areeeeee. Da' pe ce bani, pe ce bani
Fetelor, stiu ca s-a mai vorbit de scaune de masa (sau doar de masina?), eu acum mai studiez ca sa stiu ce caut la targ. Si am gasit genul asta de scaun http:// leagane.ro/scaun-masa-fisher-price-rainforest-booster-p-207.html. Stiti ceva de el? Ma tenteaza ca nu ocupa nici mult loc (ca io n-am vila ca altii cu 2 putze . Da' pe ce bani, pe ce bani?) si e usor de transportat (Corabia-Bucuresti si retur)
S-a trezit un individ.

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi


Super scaunelul...oare sa-l iau? il are cineva? e practic? DAca il vedeti la targ, dati o parere pe acilea:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

hepi, cereale le dau asa: 2 lingurite bagate in masa de la 10 (mar/banana si branzica) si cate 65 ml apa + 25 grame cereale la masa de la 17 (cum scrie pe cutie). Uneori au vrut si peste cantitatea asta, dar mai rar. Oricum, la 150 ml nu ajung (cum e pe cutie). Nu stiu sa zic echivalentul la cati ml de lapte este asta. 65 plus ceva?

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi


..o lingurita are cam 5 grame si se pune cam la 30 ml. deci tu daca le dai:

2 lingurite in mar, adica 10 grame +
25 grame adica 5 lingurite

le dai 7 lingurite, care ar insemna cam 210 ml lapte.

eu zic ca e super bine.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Eu astept vesti de la Babyexpo!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui mimika

hepi, cereale le dau asa: 2 lingurite bagate in masa de la 10 (mar/banana si branzica) si cate 65 ml apa + 25 grame cereale la masa de la 17 (cum scrie pe cutie). Uneori au vrut si peste cantitatea asta, dar mai rar. Oricum, la 150 ml nu ajung (cum e pe cutie). Nu stiu sa zic echivalentul la cati ml de lapte este asta. 65 plus ceva?

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi


..o lingurita are cam 5 grame si se pune cam la 30 ml. deci tu daca le dai:

2 lingurite in mar, adica 10 grame +
25 grame adica 5 lingurite

le dai 7 lingurite, care ar insemna cam 210 ml lapte.

eu zic ca e super bine.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


esti contabila?merci, cred ca e logic cum ai calculat.

Alex, eu nu am cantarit masa de la 10, dar le rad un mar potrivit ca marime, branzica le fac din 250 ml lapte pentru fiecare + cele 2 linguri de cereale. Si este suficient pana la ora 14. Lui Matei ii mai pun si cate jumatate de banana uneori, dar ii mai scot din mar.

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Citat:
citat din mesajul lui mimika
Fetelor, stiu ca s-a mai vorbit de scaune de masa (sau doar de masina?), eu acum mai studiez ca sa stiu ce caut la targ. Si am gasit genul asta de scaun http:// leagane.ro/scaun-masa-fisher-price-rainforest-booster-p-207.html. Stiti ceva de el? Ma tenteaza ca nu ocupa nici mult loc (ca io n-am vila ca altii cu 2 putze . Da' pe ce bani, pe ce bani?) si e usor de transportat (Corabia-Bucuresti si retur)
S-a trezit un individ.



Super scaunelul...oare sa-l iau? il are cineva? e practic? DAca il vedeti la targ, dati o parere pe acilea:)

[b]Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09


Mie imi este teama ca nu exista prea multa stabilitate. Adica trebuie un scaun tzapanog, lat. Da' poti sa il iei si cand te duci la terasa in parc

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

La noi azi e ceata:(
Nu iesim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui mimika

hepi, cereale le dau asa: 2 lingurite bagate in masa de la 10 (mar/banana si branzica) si cate 65 ml apa + 25 grame cereale la masa de la 17 (cum scrie pe cutie). Uneori au vrut si peste cantitatea asta, dar mai rar. Oricum, la 150 ml nu ajung (cum e pe cutie). Nu stiu sa zic echivalentul la cati ml de lapte este asta. 65 plus ceva?

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi


..o lingurita are cam 5 grame si se pune cam la 30 ml. deci tu daca le dai:

2 lingurite in mar, adica 10 grame +
25 grame adica 5 lingurite

le dai 7 lingurite, care ar insemna cam 210 ml lapte.

eu zic ca e super bine.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


[b]esti contabila?[:[/b]D]merci, cred ca e logic cum ai calculat.



...ooo, nu. am terminat o d-asta de teorie multa..., am invatat despre unu' freud... de numarat nu ma prea descurc, da' sper sa invat odata cu maia.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hyello !

am intrat un pic acum, zilele astea e sotz in concediu, invata pt examen si a monopolizat laptopu'....asa ca de luni voi incerca sa va recuperezsambata are examenul, dar dup-aia plecam la Tulcea, la ai mei, pana duminica...

acum el e putin plecat in oras, o sa mai citesc cate ceva...
am zis sa va zic, sa nu ma dati disparuta...sau poate nici nu-mi simteati lipsa...si veneam si va certam ca nu ati intrebat de mine

va pup tare, sa va ajunga pt cateva zile

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

...ooo, nu. am terminat o d-asta de teorie multa..., am invatat despre unu' freud... de numarat nu ma prea descurc, da' sper sa invat odata cu maia.





Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput