LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**165***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodica2008

Adee mai ai loc la laptop ? A,nu este al tau ,este al Arianei .Mai dar avem numai ghiocei frumosi ,daca s-ar organiza miss club am fi castigatoare, cu asa copii(ca din reviste ).Super masinutza,de unde ati cumparat-o?


nu prea mai am loc la laptop de Ariana, noroc ca il apuca foarte rar. Problema mare e atunci cand i-il iau de tot...ca incepe sa planga dupa el Masinutza am luat-o din Real, de craciun. Deja sa invatat sa mearga singura, nu mai trebuie sa o impingem.


Am vazut si eu poze cu Alexandra si Sophiphi Sunt super dulci, amandoua.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 - am prins viteza

11 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am pus niste poze mai recente, daca doriti sa ne revedeti !!

Oricum trebuie sa mai iau un aparat foto ca mai nou cand e rost de poze nu mai sta deloc ci vrea aparatul neaparat !!

Ne-am probat si slipul pt la vara


http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/4385035501/



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Wailooo ce sexy suntei in slip . Si eu nu inteleg o chestie: cum de la Deva nu e mereu soare ? ca la cat de frumos rade si zambeste Alexandra ar trebui la voi sa iasa soarele in fiecare zi.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Am uitat...ma gandeam la Monnvas.

Monica, eu zic sa faci cumva sa il iei pe Cristian cu tine si un baby sitter-mama ta, bunica, soatza, oo bona filipineza ceva.

Chiar daca e mic o sa-i fie dor de tine. Si inimioara lui trebuie sa se bucure cand tu il pupi nu numai tu cand te pupa el.

Am o pritena care tocmai s-a intors de la Paris, din aceeasi problema (stagiu doctorat- tot filoloaga si ea). Daca te ajuta o saintreb unde, cum, ce, cat...


Saru'mana. Intreaba, desi Parisul nu prea imi surade. Faza cea mai funny e ca eu as avea de lucru la... Moscova sau Sankt Petersburg, dar cum nu avem acord cu astia (si nici n-as duce copilul acolo) ma reprofilez.

Si ai mare dreptate, nu m-as indura sa-l las mai mult de o saptamana. Asa ca o sa il iau cu mine. Daca husbandul ramane la fel de unemployed ca acum, e ok, va veni el. Totusi, el spera sa nu ramana chiar asa de unemployed pana la anu'. Mama nu e la pensie, altfel as fi salvata. Ma gandisem, in disperare de cauza, sa-l duc cate 2-3 ore pe zi la o gradi, ca eu nu voi avea un program asa de rigid, dar saracul la varsta aia abia o sa ne inteleaga pe noi, care vb romana, dar o educatoare in alta limba... [asta ar fi un argument pt mers la Roma, as gasi un grup de rezidenti romani si o gradi cat de cat, dar... sincer... mi-e frica sa merg acolo, de cand cu romanofobia]

Multumesc

Chatonelu', ti-am dat pm,

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Monnvas in Belgia exista scoala in limba romana, nu stiu daca au si gradinta dar scolala sigur e. E pt toti lucratorii romani de la Baza NATO daca vrei ma interesez si iti spun. E o comunitate de romani destul de mare acolo.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Cioc, cioc ,fetelor mai statzi?Stingetzi lumina,eu demarez catre patutz, sunt franta ,va ,va doresc o seara buna ,aaa uitasem ca poate maine nu reusesc sa intru LA MULTI ANI SUMEDENIEI DE SARBATORITI DE ASTAZI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Asaa am terminat de recuperat capitolul curent.

Multumim fetelor care ne-au urat La Multi Ani !

Bunicul meu e bine acum, a primit tratament si mai vedem cum se simte dimineata. In principiu nu e ff grav, varsta e de vina.

Aris bafta la culesul stampilelor.

Incerc sa recuperez si celellalte capitole, sper sa nu ramn singura Buha pe aici.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Magdyi, Galushca voi prin ce zone ale Belgiei locuiti/ati locuit? Ca am cateva intrebari, tre' sa-mi aleg universitatea pt stagiu si cel mai tare imi face cu ochiul Universitatea Catolica din Louven. Cine sta prin zona?? Am si eu nevoie de niste "estimari financiare".

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Monnvas ma bag si eu ca musca in lapte. Eu zic sa fi foarte atenta cand iti alegi facultatea la limba in care ti se va cere sa sustii examenele. Eu am o verisoasra care a facut in Belgia facultatea de design (animatie) (master sau oricum ceva in plus ca facultatea o terminase in Ro) si desi la inceput i s-a spus ca va putea sustine examenele in lb fraceza, din semestrul doi al anului intai i s-a cerut la anumite materii sa sustina examenele in flamanda. Asa ca saraca s-a chinuit din greu sa invete si flamanda.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Pai nu am de sustinut examene, trebuie doar sa sed in biblio si sa citesc. La cursuri ma duc numai daca ma intereseaza ceva. ca oricum daca ajung in Belgia in partea flamanda pic

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Buna seara fetele!

Am tot citit, am tot citit si nu stiam daca sa scriu sau nu. Am fost captata de postarile AYLEI;la celelalte teme nu ma bag pt ca vorba lui Aris, inca nu este timpul. Exact ca in povestea lui Creanga cu picatul drobului de sare.

Ayla, draga mea, in primul rand iti multumesc ca te-ai gandit la mine intr-unul di mesajele tale, desi atunci cand l-am citit pe primul in care scriai ca nimeni nu stie prin ce ai trecut si nu are cum sa te inteleaga, am vrut sa-ti raspund pe moment si sa te intreb cum poti spune asa ceva, dar m-am abtinut gandindu-ma si in acelasi timp percepand mesajul tau ca o neliniste sufleteasca cu nuanta de disperare.
Crede-ma ca am trecut si eu prin aceste stari, primul an dupa moartea Theodorei, mi s-a parut cel mai greu an din viata mea.
Am trait si eu zile in care vroiam sa plang si nu aveam unde sau la cine. In acele doua luni cat am stat in spital dupa moartea ei, cand venea barbate-miu si ma vedea, ma intreba direct: Iar ai plans?
Mi se pare cumplit sa vrei sa-ti plangi copilul dus, si sa nu poti. Acasa daca sunam, maica-mea imi spunea: Nu te mai gandi la ea... Aici unde sunt, soacra-mea mi-a luat pana si cartile de condoleante pe care le primisem si nu apucasem ca sa le citesc pe toate, pe motiv ca imi face rau sa ma gandesc la ce a fost. Nici pana in ziua de azi nu mi le-a dat inapoi si i le-am cerut de cateva ori. Pe sotul meu de atunci de la moartea ei nu l-am mai vazut varsand o lacrima, cel putin nu in prezenta mea si evita pe cat se poate subiectul. Daca mergeam in cimitir ca sa plang la mormantul ei, dadeam peste cine stie ce baba care se uita cu mila la mine si-mi spunea: Asa-i ca e greu?
Pai cum Doamne iarta-ma sa nu-ti fie greu cand tu abia iti ingropi copilul, iesi din spital dupa doua luni in care ai fost legata de pat si de aparate, nestiind daca vei apuca ziua ce vine, si vii acasa si ce gasesti: INDIFERENTA si neputinta de a plange, sau mai bine zis INTERDICTIA.
Eu n-am sa pot intelege niciodata lucrul acesta, nu trebuie sa plangi ca sa dai bine la lume si sa vada cei din sat ca ai trecut peste etapa asta, poate cea mai grea pe care ti-a fost data sa o traiesti.
Un lucru m-a socat insa la tine si anume problema sinuciderii. Eu nu stiu cum de te-ai putut gandi la asa ceva stiind ca Luana este (inca) cu probleme si ca are nevoie de tine, iar pe de alta parte Claudiu care asa cum zici si tu ca ti-a zis: "Mami pe tine am sa te iubesc toata viata mea, caci tu esti mama mea..." Macar aceste cuvinte trebuiau sa-ti alunge din cap ideea de ati lua zilele. Cu riscul de a te supara, dar cred ca acei oameni care se gandesc la sinucidere, din punctul meu de vedere sunt egoisti. Adica mi-am luat zilele si am terminat, nu mai vad, nu mai aud, nu mai simt nimic, iar ce ramane in urma mea Dzeu cu mila. Nu este chiar asa!!!
Gandeste-te bine, ce i-ar fi spus Alex Luanei atunci cand ar fi intrebat de tine? Ca te-ai sinucis ca sa fii cu sora ei... Nu te-ai gandit niciodata ca Luana te-ar fi urat pentru asta si poate ca pe acesta cale si pe sora ei?
Eu nu doresc sa-ti fac morala, departe de mine gandul asta, dar gandeste-te ca ai pentru ce trai. Ai doi copii frumosi si sanatosi si doi ingerasi in ceruri care se bucura cand te bucuri tu si plang cand plangi si tu. Gandeste-te ca ai si un sot "minunat", chiar tu ai spus asta. Deschide-ti inima si spune-i ce te apasa, poate ca vei avea o surpriza.
Imi doresc din tot sufletul ca mesajul acesta al meu sa nu te supere, mi-a luat foate mult timp de gandire daca sa-l scriu sau nu, si atunci cand vei simti nevoia sa-mi scrii si sa-ti spui nelinistile, caci ce mama poate intelege mai bine o alta mama care imparte aceesi suferinta.
Te si iti doresc numai bine!

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 7+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Am vazut ca ati ajuns cu discutiile la probleme de educatie, anturaj si griji parintesti privind adolescenta si viitorul bebeilor nostrii. Nu am sa intru in detalii, pt ca pe acest subiect sunt muuulte de discutat iar eu fiind genetic ff vorbareata dar o scriitoare mai putin talentata ar trebui sa insir muulte mesaje cu toate gandurile mele (fie vorba intre noi, mesaje putin cam incoerente) pt a-mi satisface nevoia de a ma exprima pe acest subiect. Asa ca nu voi face decat sa zambesc si sa memorez numarul capitolului pt ca peste 10-15 ani sa va readuc aminte de preocuparile si viziunile voastre de acum si pt a compara rezultatele de atunci cu avantul de acum. Dar pentru ca am vazut ca ati discutat si despre natura/asfalt nu ma pot abtine sa nu va povestesc ceva din propria mea experienta. Concluziile le veti trage voi.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

hello,

mama -mama...ce de fete cochete
Gaza,ma bucur ca e mai bine bunicul tau.Tu de ce nu pui poze cu Gaza mica?sau nu stiu eu unde?tare as vrea sa o vad si eu.
Novus,Alexa e minunata...dar sutien nu ii iei? sau nu vrea sa se bronzeze cu bretele?
Bianca...complex sistemul...cred k daca ii mai gauresc si tavanul lui mama...sigur ne omoara...lasa k nemutam acasa la noi si stiu locul perfect unde sa ii pun leaganul...apropo,v-am pove ca intr-una din camere vreau sa pun geam in tavan?sa vedem stelele cand ne bagam la culcare?sper sa ne si iasa,desi ne-am gandit cum sa facem,si in proiect,iese.
Simplyana,tare...we acestea ne petrecem k ...doar avem cu ce.
Aris,ma bucur pt voi,macar la voi a iesit...la noi abia acum e foarte umflata si alba gingia...dar...nu ne chinuie foarte foarte tare,slava Domnului.
Olga,tu pe unde umbli?Boss-ul cum mai este?
Moonvas,la facultate ma reinscriu in toamna,numai k ma transfer la Spiru(de la Romano-Americana) k ma usturau taxele...insa nu stiu daca sa raman tot la Drept...imi place ideea de a face o cariera in acest domeniu...dar..nu am nici o sansa(a se citi pila) si...nu stiu cat e de rentabil...parca m-as reintoarce la ce am facut in liceu...conta...marketing...imi place sa lucrez cu acte...cifre...bani......trebuie sa ma gandesc bine,caci am deja 22 de ani,si cred k ar trebui sa fac si eu primii pasi spre o cariera...nu am inceput foarte cu bine,insa bine k am inceput...sa treaca perioada asta...sa ma redresez putin economic,iar apoi imi voi permite sa aleg intre joburi...acum e "primul ivit,primul slujit".
Chato,Rodica ,si la fel toate fetele ,va multumesc de sustinere...mama mama si cu majorete...n-am mai avut majorete de anul trecut,maine seara se implineste fix un an de cand am avut majoretele pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Fetelor, ati uitat salutul? Buhuhu!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput