Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Mamici, va urez o primavara frumoasa, cu multe impliniri si multa fericire.
La multi ani!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka spune:

Fetelor, asa o primavara vesela sa aveti, si vara, si toamna, si iarna!

Noi am fost in weekend la munte, am prins inca zapada la Azuga, pe Cazacu, unde soricuta s-a dat pe skiuri 2 ore, de mi-am dat jumate de salari pe acolo... dar s-a lipit de o instructoare draguta, care a cucerit-o si s-au dat pe paria de la babyski de vreo 20 de ori. Am vrut sa nu aiba teama de ski, sa nu-i fie frica, si cred ca a inceput foarte bine. Acuma, ca vina vara, urmeaza la bazin.

Androix, o sa iti fac o vizita la targ... pana atunci bag un ochi pe site-ul tau, poate imi aleg ceva de acolo si imi pui deoparte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mikka, ce fain ca ai pus-o de acum pe schiuri pe mikka mica

Sambata a fost Andrei la concursul de desen, care de fapt n-a fost chiar concurs, ca le-a dat la toti cate o diploma si cate o ciocolata si a fost toata lumea fericita
Dupa care a fost distractia maxima pentru el ca s-au dus in oras sa cumpere martisoare pt. mami (adica moi), pentru bunici, pentru fetele de la gradinita, educatoare, ingrijitoare, etc. Si binenteles ca a vrut si pentru el unul, adica el de ce nu?

L-am intrebat pe taica-su dimineata cum a fost la gradi cu impartitul lor. Era Andrei foarte tzantzos, tinea florile ca pe steag, se infinta la ele si le zicea , foarte romatic: "Ia si tu unul"


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robotzica cucului spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Era Andrei foarte tzantzos, tinea florile ca pe steag, se infinta la ele si le zicea , foarte romatic: "Ia si tu unul"

Eu as vrea un martisor, chiar si cu autoservire!

Sper sa vina o primavara frumoasa pentru noi toate si toti cei dragi noua!

Imi pare rau ca ceva a suparat-o atat de tare pe OlgaT incat s-a retras...

OlgaM, tu intrebai de raspuns obraznic. Maria nu raspunde obraznic, dar foloseste uneori un ton rastit care ma deranjeaza foarte tare, pentru ca nu seamana deloc cu felul in care vorbim noi in casa. De obicei ii zic ca nu-mi place cum vorbeste, nu pot sa o ascult si nu inteleg ce vrea. Aproape imediat revine la vorbit normal, dar uneori ma mai bodogane ca pricep greu . Ce ne-o astepta cand mai creste, nu stiu, ca e foarte strong willed...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Un martisor pentru toate mamicile si fetitele noastre, o primavara frumoasa precum este aceasta zi superba, s-o simtitm mai ales in suflet !

Olguta noi cu parul ne descurcam destul de greu, mereu se incalceste si trebuie pieptanat spre disperarea ei si a lui ta-su care considera ca o stresez prea tare cu pieptanatul , chiar nu stiu ce solutie sa mai aplic sa nu i se mai incalceasca asa de repede. Cu peria se pare c-o trageam mai mult asa ca am trecut la piaptan simplu si astfel nu se mai plange c-o trag si se descurca si mai usor, dar da, si noi aveam show dimineata din cauza asta plus alegerea vestimentatiei cand nu coincidea cu dorintele ei.
Raspunsuri obraznice da, avem si noi in program si asta i se datoreaza in mare masura si bunei sale prietene Patricia care este foarte razgaiata si Bianca o cam copiaza, dar cand intrece masura imediat o pun la punct. Foarte bine le-ai spus "adolescente rebele"

Mikka ce fain ca-i place schiul, am observat ca sunt foarte receptivi mai ales la varsta asta cand vor sa experimenteze orice, mai incolo poate interveni si lenea sau hai sa-i spun comoditatea

Gabitza ce pui de cavaler ai tu acolo, dar cu un tatic asa de atent e pe maini sigure in privinta bunelor maiere vis-a-vis de domnisorele si chiar de mami, parca-l si vad din descrierea ta. Sunt curioasa daca Bianca va primi martisor de la prietenul ei Andrei de la gradi...asteapta , si i-a spus si lui frate-su aseara "sper ca pe mine nu ma uiti" ca-l tot vedea cum isi pregateste martisoarele pentru colege.

Trag o fuga pana la scoala sa-i duc florile lui Andreas pentru doamnele profe
Inca n-am apucat sa vad poze.
Noi am fost ieri la o expozitie de pasari si iepuri, o frumusete, ne-a incantat ochii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

La multi ani fetelor cu ocazia primaverii.Sa aveti sufletele calde!!!

Gabitzam: ce frumos...imi si imaginez cum se plimba Andrei tzantzos printre fete!!!As primi si eu un martisor chiar si cu "ia si tu unul".
Ce pacat ca aici nu se dau martisoare.Barbate-miu cred ca nici nu realizeaza ca e 1 martie.Macar niste flori sa primesc !!!

Azi am avut micul dejun la scoala.In sala de sport s-a organizat cu fructe, cereale, lapte, sucuri de fructe.Si parintii stateau langa copii si le citeau din carti.Tare placut a fost si Alex s-a bucurat mult.Nici nu functionam bine ca nu bausem cafeaua si i-am dat peste mana la o doamna care avea un pahar de suc.S-a dus sucul in capul femeii, mi-am cerut scuze, i-am dat servetel.Bine ca nu s-au servit bauturi calde.

Nu retin daca v-am spus, am avut o sedinta cu parintii.Aici te ia separat, nu se discuta despre un copil cu toti ceilalti parinti de fata.Sedinta dureaza 10 minute, ti se expune ce face copilul la scoala, iti arata lucrari facute de el, sau se discuta eventualele probleme.Alex merge foarte bine si numai cuvinte de lauda am auzit.Sper sa tina asa pana la adolescenta...desi nu cred.

Maine fac un fel de serbare,in sala de sport asa ca ma inarmez cu aparatul de foto si ma duc.Imi canta alex ceva in casa cum ca...trebuie sa iti folosesti bunele maniere...
Am observat ca daca vrei sa scoti ceva de la alex trebuie pus pe wc.Si acolo iti spune cate in luna si in stele(ce face la scoala, ce mananca, cu cine s-a certat) toata activitatea lui de peste zi, dar musai sa fie pe wc.Asa ca una doua il pun pe wc si aflu tot.
Vineri ...cand a venit acasa, se dezbraca de pantaloni si imi spune ca nu ii plac chilotii, si a vrut sa ma sune sa imi zica.Cand ma uit la chiloti,(pusi de mine de altfel) constat ca partea care merge pe picior era pusa pe talie.Saracul copil imi povestea cum nu putea sa traga chilotii, si ca a vrut sa ma sune de la scoala(ceea ce nu se poate).Mi-a fost tare mila el...cum se chinuia el cu chilotii.

Gata ma duc ca poate ma apuc si de treaba.

P.S. Dupa 9 luni de zile, de abia azi am constatat ca eu spalam la masina la functia de clatire si imparfumare(ca nu stiu cum sa ii zic).Eu am observat ca sosetele lui fii-miu cele deschise la culoare nu prea ieseau spotless dar eu dadeam vina pe reclamele de la tv si imi spuneam"auzi si la astia, cica sa speli la 30 de grade?!?!?!" ca intr-adevar spalam la 30 dar la clatire, de aceea masina spala 35 de minute in loc de o ora.de acum spal cum trebuie, si lucrurile o sa iasa ca in reclama.LOL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

nelia-cred ca cuvintele m-am linistit nu exprima chiar ce e in sufletul meu dar totusi un sambure de adevar exista. Am decis asa din mai multe motive, unul ar fi ca desi respectivul liceu e unul din liceele de renume( si chiar f aproape de serviciul meu deci problema asta ar fi fost cat de cat rezolvata) sunt si foarte multe ,, probleme,, care nu mi le doresc copilului meu, de fapt sa detailiez din pacate nu mai sunt scolile care au fost cand am fost noi... iar al doilea nu prea erau foarte multi copii si asta mi a dat de gandit.Il lasam aici, va da probabil testul , sper sa ajunga in prima clasa iar daca ceva nu va fi ok in timpul anului scolar il vom putea muta in timpul semestrului.

Vorbeati zilele trecute de iubiri ,,indragosteli,, la gradi. Ei pot spune ca baiatul nu a trecut prin asemenea faze in schimb bia imi vine cred ca in fiecare saptamana cu ,, x este iubitul meu,, mami hai sa i scriem o scrisoare lui y care e mult mai mare decat ea , e tocmai prietenul lui cristi. Ei sper sa fie o perioada si sa i treaca. Asa si fiind si din zodia gemenilor nu e foarte statornica cu x sau cu y .
Ieri de ex. cand am fost plecati la munte la o cunostinta a aparut si nepotelul de 7 ani bia atat s-a miscat in jurul lui, s-a jucat cu el cat la un moment dat i-a dat si un pupic spre blocajul baiatului.Din senin a rzambit smechereste si a zbughit o afara din acea incapaere lasandu-i pe baieti cu gura cascata.( eu eram in aceeasi incapere).

Despre par-si la noi au fost probleme cu parul dar mai nou e atenta atat la imbracaminte cu ce se duce imbracata la gradi cat si cu aranjatul parului, mai mult imi explica cum sa-i fac parul( o codita sus si restul parului sa cada in jos sau doua codite sau prinse in fata.

Azi am avut niste probleme de rezolvat asa ca tastez acum de acasa.Maine de dimi mergem la analize in trio adica eu si cei doi mielusei.
Asa azi cand m am plimbat prin oras m-a oprit politia desi credeam ca ma opresc pentru viteza am capatat un martisor din partea lor cu ocazia zilei de 1 martie si am si fost pozata sper sa nu apar maine in presa ...

gabitza-ce fain cu martisoarele... ei cristi acum la aproape 11 ani a trecut in extrema aialalta adica nu a dus niciun martisor a nicio fetita din clasa ci doar la doamna.

onixone-felicitari pentru alex!

omustata-multumesc ne am distrat pe masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Dragi mamici, va doresc din inima sa aveti o primavara minunata, cu sanatate, bucurii, fericire si iubire !

Olga, eu ma cert in fiecare zi cu Isabella , iar de ceva timp, adica de vreo trei zile, imi spune ca nu ma mai vrea, m-a sters din calculatorul ei , cica cu tot cu haine si poze si a zis ca sint rea. Eu insa am o mare problema, sint chiar preocupata, ca are o prietena de gradinita, care vorbeste urit, spune prostioare destul de urite, scoate limba, se comporta urit si cu educatoarea (cica pleaca ca puti (adica miroase ..., iar Isabella a inceput sa o imite. Eu nu i-am permis niciodata sa arate limba, iar simbata cind am certat-o m-am trezit ca mi-a aratat limba , i-am explicat ca daca mai face asa o data, o sa-si inghita limba . Imi trimiti te rog invitatie sa vad pozele cu Maya, dar pe adresa care o am acum danelutza14@yahoo.it Multumesc anticipat

Gabita vreau si eu un martisor de la Andrei , asa tatic, asa baiat , are de la cine sa invete sa se poarte frumos cu fetele

Oana si eu sufar ca nu primesc martisoare, imi aduc aminte cind eram in tara si veneam acasa cu bratele pline de flori, de ma intrebase una daca vin de la starea civila , adica veneam fara mire . Acum astept 8 martie sa primesc flori



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mikka, te astept cu mare drag! Si pe toata lumea care mai vreti sa va plimbati sambata si duminica viitoare la sosea
Am fost ieri in cautarea fainii slabesti mancand, ca a fost cik targ de viata sanatoasa, de unde era plin de slanini afumate si palinci de bihor sau de prin alte parti. Ma rog, ideea este ca era lumea buluc desi era pe final targul de m-am speriat si mi-am reconsiderat serios metodele de expunere ca ce am eu daca vine atata lume imi pune la pamant cosmelia P-aia cu fiana ia-i de unde nu erau ca terminasera cik de cateva ore bune asa ca... Sa vad de unde iau io faina d-aia la kil ca ei pe site-ul loo0r nu dau decat la 10 sau 25 de kile, ce pusca mea sa fac cu atata faina?

Am o durere de cap si o ameteala de imi vine sa dorm cu capul pe tastatura...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Cand am venit de la servici am gasit si eu si Bianca o surpriza de la Andreas, mie imi luase o floare (lalea) si sora-sii un martisor. M-a miscat atentia lui . In schimb Bianca, vesnica nemultumita, isi dorea al martisor decat cel primit . A primit si ea vreo 5-6 martisoare de la colegii de la gradi, credeam ca da pe spate de fericire cand colo...nemultumita ca n-a primit de la toti

Oana ce tare-i faza cu chilotii , imi si imaginez ce incomod trebuie sa-i fi fost. Cu ce ocaziee serbarea, are o tema anume? Faptul ca totul se spune parintelui in prive ar fi ceva cu totul nou in tara asta, nu, la noi totul se spune in gura mare la sedinta ori sa-ti crape inima de mandrie ori sa te ascunzi sub banca de jena, confidential nu exista decat intr-o mica masura.

Mercedes sa te tot opreasca politia pentru astfel de motive . Bafta maine la analize, sper sa te descurci usor cu ei, pentru mine cu siguranta ar fi un stres pentru ca amandoi sunt niste fricosi notorii de ac si sange.

Andreea la noi se tin regulat (o data pe luna parca sau o data la 3 luni nu stiu exact) astfel de targuri, slowfood parca-i spune, o fi ecologica sau naturala dar stiu ca-i scumpa. Inainte nu dadeam doi bani pe jumari si sa-mi cada fata cand am vazut ce scump e kg.

Daniela taiata relatia cat mai curand ca n-are nimic de castigat sau isi revizuieste prietena comportamnetul.

Anca sa-ti traiasca sotul, LA MULTI ANI! Cu intarziere iti urez cred, parca undeva pe 24 a fost ziua lui?! Sanatate multa sa aiba si sa aveti si la 90 ani aceeasi frumoasa relatie


Mergi la inceput