Dovlecei de sept-oct 2009 *90* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Am si eu un pitic: Loris inca nu se intoarce, nici de pe burta pe spate, nici invers...decat ajutat de mine. De fapt s-a intors o data. Nu ma stresez f tare, ca stiu ca are ritmul lui, DAAAR, as vrea sa stiu cum ii stimulati voi pe bbei, fizic? Ca eu il tin pe Loris predominant intins, uneori il mai pun pe burta ( rar), il mai tin in fundulet in brate...si cam atat.

Ce "activitati fizice" mai faceti cu copilasii?


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris




Al meu sta mai mult pe burta,si in semi-fundulet,intre perne.Nu se intoarce inca,fara ajutor,dar nici nu imi fac griji.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Fragutza - unde esti mami?...ca eu nu pot sta fara tine .


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hai ca intre timp a explicat si Claucia ca nu e trucaj! Bravo tie, mami frumoasa! Sotul tau e un norocos de norocos cu asa nevasta!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Am si eu un pitic: Loris inca nu se intoarce, nici de pe burta pe spate, nici invers...decat ajutat de mine. De fapt s-a intors o data. Nu ma stresez f tare, ca stiu ca are ritmul lui, DAAAR, as vrea sa stiu cum ii stimulati voi pe bbei, fizic? Ca eu il tin pe Loris predominant intins, uneori il mai pun pe burta ( rar), il mai tin in fundulet in brate...si cam atat.

Ce "activitati fizice" mai faceti cu copilasii?


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris




Al meu sta mai mult pe burta,si in semi-fundulet,intre perne.Nu se intoarce inca,fara ajutor,dar nici nu imi fac griji.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian


..cum e pozitia asta?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Asa ii sun eu cand nu sta nici in fund nici pe spate.Il pun intre perne,se ridica si in fundulet dar cade inapoi.Nu vreau sa il fortez sa stea in fund,si pe spate total plange.Am fost coerenta? Ca abea am facut ochi

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Gata,am adormit cupilul.Greu mai doarme de la o vreme,tot pe la 11-12 noaptea il culc.

Bai io mai am putin si lesin de ras la traducerile de pe picasa,aia cu you have been soured by it de la ultima poza a Iulikai e dementiala Iuli,vazut poze cu zapada alb stralucitoare si cu Brucu' la soare,tare mi-as dori macar pt o zi sa fiu acolo si sa imping si eu voiniceste la carut,super arata totul !

Claucescule ce bine arati,de fiecare data cand ma uit la pozele tale tr sa recunosc ca de-abia imi stapanesc cate un oftat.Las ca poate iese ceva cu dieta asta si la mine,daca nu,vba Ellenutei-la abdominoplastie cu noi

Uka si Ioanna,felicitari pt aniversari,la cat mai multi ani fericiti impreuna !(impreuna cu sotul aferent am vrut sa zic)

Anomis baby,tu cred ca ai darul cuvintelor,ce de mesaje frumoase si fix pe sufletul omului.Tare mult imi place chestia asta

Hepi si eu am remarcat treaba cu retetebebelusi,se pare totusi ca e traditie in ro cu citricele,pediatrii din generatia veche cred ca le recomanda.In alta ordine de idei,asteptam cu interes si ultimul interviu al Maiei pe tema diversificarii la bebelusi.Am inteles ca se exprima deja f clar si ca lumea bebeluseasca e innebunita dupa sfaturile ei.Pupam printesa cea delicata

Monique ii mai vine cateodata si-n ochi dar de obicei i-l dau eu la o parte(cam tot timpul ce-i drept)

Multumim inca o data pt aprecieri,sunteti tare dragute.Nu l-am pus decat o data la pian pana acum,azi a fost a doua oara si deja a cantat binisor Appassionata de Beethoven.Mai avem putintel de lucrat la ea si data aviatoare punem video cu progresele facute

Ma bag la somn ca maine cica mergem in Tokyo(eu si Joshulinu) la ambasada. nu stiu cum ma voi descurca,e prima data cand merg numai cu el cu trenul atata distanta si mi-e cam frica de aglomeratia aia de acolo.Tineti pumnii sa nu fie urlacios.

Pup si o seara frumoasa tuturor!


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Hai ca intre timp a explicat si Claucia ca nu e trucaj! Bravo tie, mami frumoasa! Sotul tau e un norocos de norocos cu asa nevasta!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



heheee, si tocmai lui ii fac capul mare si ii reprosez cand am chef de reprosuri ca nu face aia si aia si aia....:-) ca dimineata de ex m-am trezit si nu am nici bona si nici pe nimeni ajutor, dar ce bine e! si erau vase nespalate, nici canile de ceai de seara ( ca bem toti 3, fara isa ceai) nu erau duse in bucatarie, chestii aruncate prin sufragerie...

plus ca vreau sa duca din balcon multe chestii la tara, vreau sa reorganizeze o debara, sa puna inca o franghie in balcon, sa ne duca la mall cand vine acasa acum, peste o ora, am niste cerinte la el.

am si suparari, of course, dar in jur, afara, vreau sa vad frumos. e ca si cu injuratul la volan, in masina. cine mai aude frate inafara de tine injuraturile si nervii si adrenalina la maxim? tot eu le aud, eu strig eu aud, adica imi strig eu mie, desteptul care a facut una sau alta e linistit si la mine in masina atmosfera naspa. pai de ce? si atunci mai bine stau eu linistita ca nici daca il injur nu-l fac mai frumos si mai destept

pai e vorba aia: nu mai bine destept frumos si bogat, decat prost urat si sarac?

nu mai bine vad ca e soare, frumos, oameni frumosi, familie frumoasa, multumesc lui Dumnezeu ca am multe multe, pe plan personal, nici profesional nu e rau, decat sa vad ca e mizerie, urat, nervi si oboseala? cum e? cum e?

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

hello!

intru repede sa raspund ioannei81 si danei15 (parca):
sanii mei sunt "fleasca", dar mari de cand avea Iris 2 luni, dar cand se pune si suge stimuleaza lactatia si papa foarte bine. Pana acum nu i-am dat nimic altceva, si ne apropiem de 6 luni. sunt tare mandra de acest lucru.
Cat despre crize la sna, ama avut si noi cand avea IRis vreo 4luni si jumate, am avut vreo 3 zile de credeam ca nu mai vrea san, dar nu am cedat am insistat, si apoi s-a calmat , nu stiu cum si nu stiu de ce...deci s emai intampla si altora

am vazut si poze de la intalnire, ce fain a fost. Ma organizez data viitoare sa ajung si eu, dar vin si cu Matei ca nu am cu cine sa il las.

claucia-
ce frumos spui tu. nici noi nu suntem cu bau, bau, lupi, si alte sperietoare. nici la Luara nu am folosit, si ma enervam tare cand ii spunea cineva ca vine bau-bau

gata trebuie sa fug ca a venit Laura de la scoala si ii este foame, si profit ca Iris doarme, iar Matei si-a facut singur de lucru la jucarii sa stau si eu de vorba cu ea.

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

claucia ce frumos ai scris,jos palaria !


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Apropo de bau-bau, Andrei a auzit probabil la cresa de asa ceva, ca noi nu l-am pomenit pana acum. Nu stiu exact ce o fi in capul lui, dar el cand a vazut statuetele alea nasoale primite de la soacra (le mai tineti minte? ) a zis "Iote, mami, bau-bau!" si se sperie ingrozitor de ele, mai ales de una, cea mai urata, pe care a trebuit sa o ascundem in debara. Cred ca am sa le arunc, ca traumatizez copilul!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput