Copii din 1995-1998(36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ana felicitari lui Alex de buletin, a intrat in grupul celor ce pot sa se legimitizeze. Cam telegrafic, insuficent pentru mine.

Mara felicitari de achizitii. Tu mergi la cumparaturi cu TB sau poarta ce-i alegi tu? La noi e dramatic cand e vorba de cumparaturi de haine. La nici unul nu le place sa mearga la ales de carpe, si daca e sa deci eu, cam mustacesc si nu le convine. La incaltaminte ... nici nu vreau sa ma gandesc...

Elliot de in ultima luna o tine intr-o plictiseala continua. Nici nu-l mai intreb cum a fost la scola, ca stiu raspunsul: "boring...." Dar nici sugestiile mele nu-i sant pe plac. Asa ca zace in plictiseala lui, ca asa vrea mintea lui de adolscent.
Voi aveti pb cu crize de plictiseala la copii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Mai si merge Anca, cand trebuie sa probeze, in special la incaltaminte. In rest, e f multumit de ce-i iau eu, ii cam cunosc gusturile si cum nu-i place prin magazine...decat in alea cu echipament sportiv, mingi de baschet, fotbal, biciclete,...
Au deschis de curand un magazin TCM in mall si-s f incantata de calitatea hainelor . Si-s si haioase, asa ca n-are a se plange.

Agho, am ceva pt tine, dar trebuie sa te arati pt astahttp://www.clopotel.ro/edu/invatamant/Teze_Nationale/Subiecte_Examen_Teze_Nationale/Limba_si_literatura_romana_barem_1.html#view

Vic! Sa fii sanatoasa, iubita, si sa petreci alaturi de cei dragi!

, da sa stiti ca nu va mai pup mult daca nu apareti si voi pe-aici



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Noi chiar azi am fost la cumparaturi, dar eu numai ca si card . Nu mai aleg de multa vreme haine pentru Diana, iar Silvia isi alege de la 2-3 ani hainele singura la magazin, caci daca i le cumpar eu si nu ii plac nu le imbraca! Sunt patita si raspatita asa ca m-am lecuit.

Vic si numai bucurii, sanatate si spor in toate!

Mara, mie mi-e asa de dor deja sa ma ocup de gradina de flori...dar la ce zapada mai avem cred ca in mai daca apuc sa pun ceva. Deja sunt ingrijorata de liliac, am pus o tona de zapada [peste el si inca nu se vede, cred ca i-am rupt crengile(era micutz, abia de un an jumate) si cum zapada e inghetata nici nu putem sa o dam de o parte. Sper din suflet sa nu fi patit ceva, e floarea mea preferata...

Sanca, bafta lui Elliot la teste, sa iasa asa cum va doriti cu liceul!

Ana, cred ca eu nu am trimis felicitari lui Alex pentru buletin! La mai mare!

Eu va citesc sa stiti, scriu mai rar pentru ca uneori nu am timp, alteori nu am ce...asa ca Mara eu te rog sa imparti pupici mai departe, eu ii iau de fiecare data .

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hai ca intru nitel la ceas de seara ca numa' acum pot rasufla si eu linistita.
Sanca ca tot intrebai ursul nefumator se transforma pe zi ce trece in elefantTocmai sa vaicarea ca i-a intrat geaca la apa?! nu zau?

Eu is ocupata pana peste cap,fata care vedea de copii (prietena lui Radu) a plecat ,s-au certat,ma rog,treaba lor,cert este ca libertatea mea de miscare s-a dus pe apa sambetei si nu am timp nici sa mor,asa ca fac platile si toate celelalte treburi cu terminatorii dupa mine,greu dar n-am incotro pana in septembrie cand il dau si pe Edy la gradi si atunci voi avea 4 ore dimineata timp sa ma misc in voie.
Saptamana asta fac parastasul pt mama de un an asa ca am treaba suplimentara mai ales ca vor sosi si clujenii mei dragi si sunt in pregatiri la greu.
Am serbat ziua lui Edy ,a facut 3 anisori duminica trecuta si am profitat si dupa sarbatoare ne-am permis sa-i lasam pe cei mici cu cei mari si am iesit la restaurant cu nasii,a fost minunat sa ne iesim din roluri macar pt o seara si sa ne bucuram de compania unor oameni minunati si de LIBERTATE.
Prima mea pereche de fini se despartsi ma doare al dracului si din pacate se despart urat ,mizerabil as putea spune,in fine am viata tumultoasa cu care v-ati obisnuit.
Cam atat de la mine va pup pe toate si la ceas de noapte va citesc de acum incolo la o cana de ceai.



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Am intrat si eu, la o ceasca de ceai verde cu voi.

Mihaela, eu zic sa nu-ti faci griji de liliac, ca la pomul asta ii place zapada si inghetul. In Quebec am vazut o gramada de lilieci in floare si era in mijlocul lui Iunie. Elliot si-a cumparat un bulb de lalea, si a trebuit sa o tina in frigider vreo 7-8 saptamani inainte sa o planteze.

Vic Happy Birtday!!!!! La Multi Ani si tot ce-ti doresti.

Andra las pe Ursu sa fie Elefant sanatos, ca doar nu o sa se extinda prea mult. Si sa mai stii ca barbatii slabesc mult mai repede decat noi femeile, numa sa vrea. Dar daca a avut vointa sa-si crutze plamanii, nu vad de ce nu ar vrea sa dea jos si din Kg sa-si crute inima.
Imi pare rau ca finii tai se despart, in conditii de box.
Spor la treaba, sa le razbesti pe toate, ca nu ai de ales

Mara astenie de primavara, de aia nu apar fetele la semnat condica. La subiectul haine as putea sa scriu pagini. Cu Elliot nu am avut probleme pana cand au inceput sa se revolte hormonii in el. Acu' are pasarici... un stol intreg. Cand iesim undeva nu vrea sa poarte camasa, sau orice cu guler, ca zice ca s-a saturat de uniforma... La scoala isi pune pe el hanoracul ce-i poarta noroc (da, santem si superstitiosi in faza asta), si nu conteaza ca afara sant 25-27C, el e cu hanoracul. . .
Acum e racit, asa ca nu-l cert prea mult. Azi vroia sa stea acasa. I-am zis ca poate sa stea, dar ii opresc internetul sa se poata odihnii ... A decis sa mearga la scoala.

Agho ai absenta nemotivata. Daca nu te prezinti saptamana asta, ti-o trec in catalog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am zis ca ma mobilizez si scriu mai des, n-am putut din motive obiective. Dianei nu i-au iesit analizele bune, plus niste ganglioni limfatici inflamati si am tot mers prin doctori, am investigat... Nu avem nimic concret inca, ea s-a saturat sa faca analize si sa mearga ba la Iasi, ba la Bucuresti. Speram sa nu fie nimic grav, medicii spun ca ar fi o infectie virala, dar nu stiu exact ce anume. Asteptam inca 2 rezultate si ne rugam sa fie bine.

Imi pare rau ca nu vin cu vesti bune sau cu optimism, dar sunt foarte tulburata de problemele prin care trecem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Va salut dragelor!
Eu sunt pe-aici, prin zona. Doar ca ma chinuie de vreo saptamana o raceala si un pui de sinuzita. Si primavara asta nu ne da nici un semn. Toata sapt am avut zapada si ger.
Andrada e bine cu scoala , tocmai a fost aleasa sefa clasei. Referitor la cumparaturi si haine, fata mea nu are mari pretentii. Nu e o domnisoara din aceea ... cocheta , e mai Aud colege de-ale mele cum fetele lor toata ziua prin magazine sa-si ia citeceva. Andi nu , ea doar daca are nevoie de ceva si atunci intra doar in doua-trei magazine care ii plac ei (NY-er, Kenvelo sau mai nou tako)si asta rar cand ajungem intr-un oras mare, ca aici la tara n-avem.

alma, ma gandesc prin ce treci... imi pare tare rau,cand apar probleme din astea e tare nasol. Putere si optimism. Sigur va fi bine Diana

Vic, pt tine La multi ani! fericiti, cu sanatate
... si pt tomecica la fel (nu mai stiu cine era)

Alex de ana68 felicitari pt CI , acusi acusi mergem si noi sa ne facem

Pe toate va imbratisez ...nu va pup ca sunt racita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Multumesc de urari! Sa aveti si voi parte de sanate, bucurii, iubire si intelegere.

La noi a fost iar o saptamana de vara calda. EU cu scoala si serviciul, plus casa si copii, nu apuc prea des sa intru pe forum... Nu mai spun ca acum o saptamana am gasit un anunt de job, am aplicat, m-au chemat si la interviu, si acum astept... As fi zis ca a fost bine, dar tot asteptand incep sa am indoieli... Tot vinerea trecuta a primit si sotul oferta de job (la 4 luni de la aplicatie si 2 de la interviu), asa ca a fost un weekend placut.

Cu work experience - la noi e obligatoriu in clasa a 10a din cate stiu. Mai mult de orientare in spatiu, cred, si deschis ochii, caci la anul, intr-a 11a, vor alege copiii strict materiile la care vor da "bac-ul", pe langa cele vreo doua obligatorii. Si trebuie sa stie ce vor sa faca pentru a-si alege materiile, caci anumite facultati au cerinte mai stricte legat de ce materii ai studiat si ce nota ai luat la acele materii la "bac". Daca o face si-n anii urmatori, nu stiu sigur, eu zic ca nu. Pentru anul asta i-a aranjat in final sotul la un help desk la el la servici. Asa ca sotul va merge in ultima saptamana de lucru aici cu feciorul la purtator. Iar de pe 29 martie, job nou si circulat cu trenul.

Cam astea de pe la noi. Sper sa mai apuc sa intru sa citesc ce ati mai scris si sa mai raspund. Deocamdata, si un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Alma, draga, va imbratisez si sper sa fie bine si cu rezultatele ce le asteptati

Am profitat de we asta cu peste 20C si am intors casa cu susul in jos, geamuri ,perdele, draperii, covoare,...Nu ma plang ca am ajutor[e]de nadejde Lui TB tare-i place sa faca spuma Vanishul si sa-l intinda pe covoare. Saptamana asta ceva cumparaturi ca nu-mi place buluceala din ultimele zile. Vopsea de oua, decoratiuni, papa...
Apoi iesim la cautat de bicicleta, aia pe care-o are nu-i mai vine asa ca trecem la cea de ...adulti. Sper sa ajunga in sasi sa ne vina vreo idee pe unde-i mai gasim loc si asteia.

Mirela, hai ca trebuie sa se fi incalzit si la voi, dupa cum am ascultat prognoza, asa ca scapi de raceala. Felicitari Andradei pt numire

Interesant o sa fie Vic, si pt unul si pt altul sa mearga impreuna. De cand isi tot doreste si TB sa mearga la tata-su la job, dar la ei e mai stricta treaba...Succes cu noul job, si tie la raspuns.

Anca, stii ce m-a pocnit pe mine acuma sa te-ntreb: Ai facut anul asta macinici?

Spor la treaba sa ai Andra, si pupa-l pe sarbatoritul de Edutu, chiar de mai tarzior asa.

ici la toata loomea



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Happy Monday fetelor!!!!

Pe mine m-a pocnit o raceala, dar numa in sinusuri, asa ca sant muci.
Am luat-o de la Elliot, la el e pe trecute, dar sant am o energie in mine, de parca mi s-au terminat toate bateriile deodata, dar si o stare de draci

Mara cum sa nu fac mucenici... Am facut, s-au mancat ca painea calda Au venit si niste prietenii de-a lui Matei pe la noi, si copii le-a oferit din "ciorba"... Unul a strambat din nas, cel de-al doilea i-a placut .

Vic imi place chestia cu work experience din liceu. Aici in facultate mai toti muncesc voluntar undeva sa-si faca work experience.
Happy Birthday, scuze de intarziere, dar eu deabea acuma ma dezarmotesc...

Alma bafta Dianei cu investigatiile, sa iasa totul bine.
Sanatate.

Mirela mi-am pasat raceala ta....
Felictari lui Andrada de sefie.

Sa va povestesc una din week end. De cateva zile Matei imi da tarcole si ma roaga sa-l las sa-si cumpere o jucarie. O bucata de cascaval cu 2 soricei. Simpatica chestia, ca acel cascaval e dintr-un cauciuc flexibil si placut, si soriceii se ascund in el. Sambata il trimit la magazin, ii dau voie sa-si cumpere jucaria ce o vazuse la supermarket. Cand vin acasa, bag de seama ca si Elliot si-a luat una... Pai bine, mai tu mai esti de soricei??? Mustacea. Asta asa, sa va demonstrez, ca o secunda e copilaros, iar in urmatorul moment bufneste si trosneste. Matei l-a convins pe Elliot sambata sa-i dea unul din soriceii lui, care-i placea lui. Aseara, Elliot imi zice ca si-a uitat cartea in curte. Il trimit sa o ia. Pai e intuneric, si nu se duce.... Si l-a platit pe frati'su in ultimul soarece... sa-i aduca cartea din curte.
Acum sant curioasa cat o sa vrea pe una bucata cascaval.

numa bine, sa aveti o saptamana frumoasa si insorita

Mergi la inceput