Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Stiinta si cercetare

La apusul flacarii violet

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 9
denizel
denizel

9439 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite denizel un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui danat
Unii de pe aici au intotdeauna placerea de a lua la misto, de parca ar trebui intotdeauna sa dovedeasca cuiva (probabil lor) ce intelect antrenat au ei.

Discutiile in totalitate serioase se poarta la simpozioane, conferinte, congrese si prin revistele de specialitate la sectiunea scrisori.
Forumurile sunt pentru publicul larg, in majoritate profan. Cu oameni de toate felurile, seriosi, veseli, tristi, hatri, suparaciosi, ranchiunosi, glumeti, etc.
Veselia insa este benefica pentru sanatate. Daca nu putem ramane cu informatie utila dintr-un subiect macar sanatatea sa aiba de castigat.
(Nu fiti tristi, am scapat de comunisti! )

Capca, blavo!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput
beren
beren

1690 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite beren un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui denizel

Baieti, la fel cum locuitul intr-un garaj nu te face masina , postatul pe un forum de Ratuste nu te face... nu te face... Raa-tuscaaa :D.
Asadar, ascultati aici la ce va zice o Ratusca: daca o Ratusca plange, se presupune ca voi trebuie sa intrati in panica (obligatoriu!!!) si ca trebuie sa stergeti cum oti sti mai repede si mai eficient lacrimile Ratustei (Ratustele, am dreptate pana aici, daaa? :))

Avand in vedere ca Bnica a plans,
Avand in vedere ca Bnica si-a cerut scuze,
Avand in vedere ca Bnica nu poate fi suspectata de rea credinta,
Avand in vedere ca Bnica e idealista si de multe ori impardonabil de banuitoare :)
Avand in vedere ca Bnica nu e vreo sarlatanca, ci crede cu tarie in homeopatie,
Avand in vedere ca Bnica nu citeste uneori cu atentie inteaga postare a cuiva (toti mai facem asa, nu e ea unicat),

voi ar trebui sa:

Marius: sa-i retragi fetii avertismentul . Nu-l merita, sa stii :).
Beren: sa-i zici fetii ca ii accepti scuzele
Xeno si Capcaunul: sa-i ziceti fetii ca ii intelegeti pasiunea pentru homeopatie, dar ca aveti dreptul sa fiti de alta parere fara ca ea sa se supere .

Bnica, hai, nu mai fi suparata, da?

Denizel, ce te face sa crezi ca nu le-am acceptat imediat ce-am primit PM de la b.nica? I-am scris in plus ca nu sunt suparat deloc.

Numai Marius poate decide retractarea avertismentului dat. Din punctul meu de vedere (ca user), avertismentul poate fi ridicat imediat.

Mergi la inceput

danat

5538 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanat Adauga semn de carte la raspuns Trimite danat un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
Unii de pe aici au intotdeauna placerea de a lua la misto, de parca ar trebui intotdeauna sa dovedeasca cuiva (probabil lor) ce intelect antrenat au ei.

Discutiile in totalitate serioase se poarta la simpozioane, conferinte, congrese si prin revistele de specialitate la sectiunea scrisori.
Forumurile sunt pentru publicul larg, in majoritate profan. Cu oameni de toate felurile, seriosi, veseli, tristi, hatri, suparaciosi, ranchiunosi, glumeti, etc.
Veselia insa este benefica pentru sanatate. Daca nu putem ramane cu informatie utila dintr-un subiect macar sanatatea sa aiba de castigat.
(Nu fiti tristi, am scapat de comunisti! )

Bascalia e buna, desigur, creste popularitatea celui care o face. Insa savoarea glumitelor este invers proportionala cu frecventa lor. Conteaza calitatea, nu cantitatea.

______________________________________________________________________________________________

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.

www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
Bascalia e buna, desigur, creste popularitatea celui care o face. Insa savoarea glumitelor este invers proportionala cu frecventa lor. Conteaza calitatea, nu cantitatea.

Idem si pentru tot ceea ce nu este glumita.
Mergi la inceput

danat

5538 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanat Adauga semn de carte la raspuns Trimite danat un Mesaj Privat  Reply with Quote
Asta e din capitolul 3-6 ani, gradinita, sau mai concis "ba tu!".
Ok, capcaunule, fie cum doresti tu...

______________________________________________________________________________________________

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.

Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
Asta e din capitolul 3-6 ani, gradinita, sau mai concis "ba tu!".

Defect profesional. Imi adaptez retorica dupa interlocutor.
Mergi la inceput

danat

5538 Mesaje
moaaa, ce mi-ai zis-o capcaunule ... esti tare dom´le

Mergi la inceput
beren
beren

1690 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite beren un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sa ramanem www.randi.org/site/index.php/1m-challenge/challenge-application.html" target="_blank">on-topic:

"I, James Randi, through the JREF, will pay US$1,000,000 [One Million Dollars/US] to any person who can demonstrate any psychic, supernatural or paranormal ability under satisfactory observing conditions."(read more)

Oricine poate demonstra un efect masurabil al homeopatiei poate castiga 1 milion de USD ... go for it!
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui conchita Adauga semn de carte la raspuns Trimite conchita un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui beren

Sa ramanem www.randi.org/site/index.php/1m-challenge/challenge-application.html" target="_blank">on-topic:

"I, James Randi, through the JREF, will pay US$1,000,000 [One Million Dollars/US] to any person who can demonstrate any psychic, supernatural or paranormal ability under satisfactory observing conditions."(read more)

Oricine poate demonstra un efect masurabil al homeopatiei poate castiga 1 milion de USD ... go for it!

detectez probleme serioase de traducere (si de intentie?). "psychic supernatural or paranormal" nu se traduce nici intr-o mie de ani prin "efectul masurabil al homeopatiei". zau ca n-am folosit telepatia si nici bilutele lu' guru sa conclud asta.

nimic
Mergi la inceput
beren
beren

1690 Mesaje
Foarte amuzant, Conchita. Uite, pentru lamurire, un citat (in limba romana) din wikipedia:

"Fundatia stiintifica James Randi ofera un premiu de un milion dolari SUA oricui poate dovedi eficienta homeopatiei. Pana acum nimeni nu a trecut nici macar de testele preliminarii în revendicarea premiului."

Recunosc, n-am cautat pe site-ul fundatiei link-ul potrivit pentru homeopatie. Las placerea asta celor interesati ... sa citeasca, mai degraba decat sa se repeada in tastatura.

(Ai poate si un comentariu la subiect?)

Editat de - beren on 26/02/2010 00:57:20
Mergi la inceput
Pag. din 9 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com