Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 89

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Somn ussoooooor si vise placute sa aveti!!

si pt Nelutza si Sabina!! Nush de ce si bere. Nu gaseam cafeaua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Raluk,Anomis,Ioana,Andra,Uka pentru parola... Niste dragute ca de obicei..
MADA am vazut ce frumos se distreaza Iri...
ANDRA felicitari si sa dea Domnul sa-ti mearga bine si sa ai noroc..
EMY ai o fetita superba..niste ochi minunati in care m-am pierdut..cred ca
Am vazut poze de la intalnirea voastra...superbe..
Of doamne ce mai voiam sa zic,am uitat de zici ca
Incerc sa-mi aduc aminte...

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Somn ussoooooor si vise placute sa aveti!!

si pt Nelutza si Sabina!! Nush de ce si bere. Nu gaseam cafeaua.

Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii



Lol,merci!Ma duc la munca!
Ma apuc de cap nou




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Sa aveti somn usor cele care ati plecat la somn
Iri al meu face ce face si se trezeste plangand,nu stiu ce-o avea.Ma bag si eu langa el asa ca ne vedem la cafeluta
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Wow dar in noaptea asta trebuie sa fie o premiera...
De obicei doar eu si Luci mai bantuiam pe aici la ora asta...

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Sorry,nu ma pot loga pe userul comun,nush ce are,ori parola,ori nush.

Las pe cineva mai priceput.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Buna dimineata, doamnelor!

Andra, esti o draguta, sa stii ca eu iau si-o bere, ce daca e zece dimineata la mine?! Iaca!
Imi place cum povestesti, pasiunea ce o pui cand vorbesti de actorie. Se vede ca iti place ceea ce faci si asta conteaza enorm! Esti printre putinii fericiti de pe planeta asta care au jobul pe care si l-au dorit si mai mult, sunt pasionati de el!
Si, cum zicea Ioana, sa nu uiti cand iti dau premiul sa zici aia cu "I love you all, pumpkins!!!!" Si o sa crape pipotelul in noi de mandrie.
Te-am admirat si in colectia aceea de haine, reusite pozele.
Apropo de filme, eu am vazut ieri "Amintiri din epoca de aur", serie ce v-o recomand cu caldura. Azi poate reusesc sa vad si "Politist, adjectiv!".

Ioanna, hang in there cu lapticul, mai un pic si incepeti si voi diversificarea. Personal eu iti zic ca nu cred sa se piarda lapticul asa, dintr-o data. Pentru linistea ta, incearca sa ii dai si lapte praf. Eu am incercat tot ceea ce era pe piata la noi: si normal si lactose free, si din State (deh, ma gandeam ca poate are fata gusturi mai rafinate, ce stiu eu..). Nada!
Mai, si ti-am vazut si dulcineiul! E un frumos. Mi-l si imaginam cum ai povestit tu cu fetita aceea cu care s-a imprietenit.. "hei, papusheeeee, te fac un bibe?!" Il declar Don Juanul odiseei.

Anomis, te pup si multam tare pentru crapucina. Mi-a mers la suflet, alaturi de berea de la AndraIulia.
Mai mami, dar de ce te tii ascunsa, ca esti o frumusica, am vazut eu din poze. Si faza cu cura de slabire n-am prea intels-o, ca esti o silfida, vorba Lilianei (de care mi-e dor ca n-am vazut-o ieri, dar o prind eu on line zilele astea!).

Aseeeaaaa, ce-am mai vrut sa zic?
Ha, da, am vazut pozele. Eu la cinci dimineata, cand ii dau prima tura de papica Anei, asta fac, ma uit la poze. Am ochii ceapa, dar nu ma las! Foarte frumoasa plimbarica de ieri in grup si eu astept cu nerabdare si ceva pozici de la Constanta! Poate data viitoare!

Ah, da, Iulika mami, m-ai facut fericita cu tabelasele si graficele acelea cu alimentele. Eu sunt omul graficelor, defect profesional, deh! Asa ca am sorbit informatiile de acolo. Next step este sa ii zic la sotior sa mi le scoata la imprimanta, sa le am la indemana, mai ales pe alea cu alergenice.
L-am vazut si pe Brucu zilele trecute. Ce se dragaleste el cu vikingu' mare! Si vreau sa iti zic ca a inceput si Ana sa ma traga de par, ca tu povesteai ca il tii legat. Ana, mai nou, cand o iau in brate, se tine asa, de pleata mea, parca ar apuca de sfoara! Degeaba ii zic s-o ia mai usor, ca vorba Lilianei, mai am de-un vand si-o ploaie...

Hai ca trimit ca ma lungesc si poate pierd mesajul ca si mor de inima!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Dana, am vazut ca ai zis plange Ana la san. Sincer, nu cred ca plange ca nu se satura. Daca plange DUPA ce mananca, la intervale scurte de la masa si da semne ca i-ar fi foame, poate poate atunci sa iti ridici semne de intrebare. In rest, pusa la san cat mai mult. Aia cu mulsul sa stii ca nu e relevant deloc. Sa ma vezi pe mine dimineata, cu Ana intr-o parte si cu pompa in alta... imi pare rau sa curga un pic de laptic de la un san cand ea suge la celalalt! Mi se rupe sufletul, mai ales ca il folosesc la cereale. Si stiu cat de greu iese lapticul. Ana mananca acum 2-3 portii de cereale, cate 40-50 la fiecare masa, cu 3-4 linguri de cereale. Asta intre mesele de lapte... si tot vrabiuta este...
Te pup, hang in there!

Gata, a adormit pasarica, ma pun la film ca eu parca tastez cu picioarele, vorba lui Sergiu al Mariei (de care mi-e dor ).

Va pup, ne auzim! Sau ne citim mai incolo!
Las si eu o bere pentru mamici, de dimineata (mi-a placut asta cu berea..hac!!)


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'Neatza fetili [emoticon care se freaca de zor la ochi]!!
Guguloiul meu nu vrea neam sa mai doarma...si tre sa fac curat dimineata,ca vin socrii in inspectie vizita si tre sa fie tot fresh spalat,curatat,aerisit sa nu le stric buna dispozitie.Asa,in general sunt ei oameni cu suflet,dar au niste glume in program de imi vine uneori sa ma dau ocupata ,intr-o vizita foooarte importanta,de la care nu puteam lipsi exact in momentul in care ei vin catre noi.
Vin si eu la cafeaua si berea fetelor cu inca un rand,insotite de fursecuri,prajiturele si niscaiva alune ,ptr ca azi dupa-amiaza surioara mea mai mica implineste 20 de ani. O tzuc si o iubesc!


Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Guguloiul meu cu ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sa va povestesc cate ceva despre surioara mea...
In urma cu 20 de ani,mama mea se trezea cu ceva dureri,dar nu credea ca naste.Nu ca nu ar fi fost timpul,doar ca erau dureri mici( cuvintele ei).Toata ziua a facut treaba mamica mea,mereu mi-a povestit mama cat de cald era in perioada aia,prea cald pentru 24 februarie.Pe la 15 au apucat-o pe mama dureri de alea nasoale,si a trimis dupa tata,la munca.Unde locuiam noi atunci,faceam 5 minute pana la dispensarul din comuna,trecand pe langa cimitir.Tata se pare sa se cinstise ceva mai mult cu alcool cu fratele lui si cativa colegi,asa ca era cam nefolositor pentru mama, si ii venea sa il.Asa beat,o ia de o toarta el,de o toarta fratele tatalui,si hai la dispensar... Pe scurtul drumpana acolo,mama a spus ca ea nu mai poate sa mearga,o doare tare si ii vine sa faca pipi,la care tata ii spune"pai dute si fa,uite cati copaci si boscheti sunt,hai ca Marcel se duce sa ii spuna la dr sa cheme salvarea,ca nasti" ce revelatie...Mama se duce dupa un pom,in cimitir,ca se pusese o parte din gard ,si o parte era fara,pe unde a intrat ea..Si tata o aude pe mama "Iulica,iese",tata"si eu ca sa fac,sa-l bag inapoi?!?!.A fugit repede tata la cine era mai aproape de dispensar,(ca dr era plecat pana acasa),croitoreasa de meserie,care s-a prezentat cu ditamai foarfeca,sterilizata la foc automat,la propiu, cu care a taiat buricul mogaldetei apoape fara par,care a incaput in vata dintr-un pachet,atat de mare era. 1800 de grame,si glas cat ptr 5 kg.Nu stiu cati cm avea,dar mama mereu spunea ca era cat o papusa.Acum e femeie,devenita femeie un pic cam devreme.De ce spun asta?Pentru ca la 16 ani si o luna dadea viata unei fetite,copil cu copil.De fapt amandoi erau copii,el avea 19 ani si 9 luni la nasterea fetitei.Am cautat poze,se pare ca sunt doar pe pc,pe laptop nu...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput