Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 89

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ioanna, nu inteleg! Cum adica n-ai strans?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

pai mai mama, mai, uka mea draga, beau apa suficienta zic eu. sa mai iau ceai din ala de lactatie daca 'oi mai gasi. pffff... da asa de-o data sa dispara? adica pana mai ieri imi plesneau sanii si acuma pleosc, fleosc?!?!? tu cum faci? cum ii dai Carinei?



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


alex uf imi pare rau ca a fost suparata pitica. poate o durea ceva, cine stie. bine macar ca s-a potolit. acum vad ca a si vomitat .. sper sa fie bine si sa nu mai vomite.

ioana baga galafor, nutrinatal, ceaiuri si apa multa! eu in casa milupa. din asta i-am dat si evei si i-a mers ok cu el. nan-ul il vomita imediat si alt fel de formula nu i-a placut.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Buna seara si de la noi!

Ne mai tineti minte? Iertare ca nu am mai dat un semn de viata de atata vreme!!!
Am tot zis ca imi fac timp sa fiu si eu mai activa pe forum caci mare rusine mi s-a facut cand dragutei Monikus i-am raspuns la un PM dupa o luna. Te pup Monikus si iti doresc sa vina si la tine primavara!
De urmarit, v-am mai urmarit! Toate sunteti niste mamici minunate si toti puitii sunt taaare frumosi!
Mi-a placut foarte mult ca v-ati intalnit! Am admirat pozele!

Cat despre printesa mea tocmai ce a implinit 5 luni! E o minune!!! Pun cateva POZE sa o vedeti!
Va pup pe toate!



Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buenas!!

Am terminat si eu de recuperat.

Vai,vai,vai ce frumos a fost la intalnire!! Mi-au placut mult pozele. Am vazut tot. Tre' sa ma repet: frumoase femei sunteti! Zau!

Bine ca am ratat iar momentul. Dar il prind yo. Ca de acum cred ca sa va mai tot intampla, pt ca se face frumos afara. Si daca veniti pt Monique prin Herastrau, sa stiti ca veniti si pt mine. Daca nu, vin yo la voi.

Si noi ne-am plimbat azi pe la mall...mi-am luat o rochita de dantela alba cu maneci bufante. Romantica. M-am imbolnavit la Zara baby, as usual. Nush cum scap de obsesia asta.

Acum sa va povestesc ceva interesant. Legea atractiei chiar functioneaza. Trebuie doar sa-ti doresti ceva, ca vei obtine la un moment dat. Va povesteam de pasiunea mea pt actorie si de ce am trait cand mi-am vazut colega la Berlin la festival. Azi ma suna regizorul unuia din filmele pe care le-am facut in 2009(cel mai important de altfel) si imi spune ca a gasit o montoare foarte buna si acum are si banii sa il termine(ce a mai rams de montat-post productie) si anul acesta clar il scoate pe piata. Si nu doar atat: mi-a trimis scenariul urmatorului film pe care il face si m-a lasat sa ghicesc ce personaj doreste sa interpretez. Mi-a spus de cateva luni ca vrea clar sa colaboram iar si ca isi imagineaza un personaj pt mine. Deci anul acesta ma mai asteapta un film. Cica se filmeaza in Bucuresti acesta(nu prin munti, ca celalalt) si vor dura ceva timp filmarile. Ce ma incanta este faptul ca mai toti oamenii alaturi de care am lucrat si-au dorit in continuare colaborarea cu mine. Si ei m-au cautat mereu. Eu nu prea-s genul(din pacate) care da telefoane doar asa, mai de pastrat o relatie,etc. Deci stiu ca intentiile lor nu se bazeaza pe asa ceva. Si ma bucur. Hai ca ma laud atata....pur si simplu sunt incantata. Este o pasiune imensa.

Parca Monique ma intreba unde ma puteti vedea. Pai vom relua piesa "Oferta de serviciu" cat de curand. Va voi invita clar. Reclame...la OMV am facut una anul trecut. Aia cu Scirocco. Eu mai putin am fost cu reclamele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ioanna, nu inteleg! Cum adica n-ai strans?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


adica nu am produs laptic cum o faceam odata. n-am strans in sani nu in vreun recipient sunt amarata ma exprim ca naiba.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ioanna, nu inteleg! Cum adica n-ai strans?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


adica nu am produs laptic cum o faceam odata. n-am strans in sani nu in vreun recipient sunt amarata ma exprim ca naiba.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


Ioana, nu ramai fara lapte peste noapte! Si eu imi simt sanii goi si am impresia ca nu e lapte deloc, nici la muls nu scot nimic dar copila mananca, stiu sigur....vad cat vomita...

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Andra, bravo mami!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Alex imi pare rau de episodul cu pitica..sper så nu se mai repete..

Andraiulia felicitarile mele.Super!Si cum adica te lauzi ai??..Påi ai cu ce , draga mea, ai cu ce!



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

asa..

am mai vazut poze frumoase in cursul acestei zile si imi este teama ca de adormita ce sunt, as putea uita pe cineva: un baietel frumos cu bereta de mariner si care statea pe o olitza..cred ca-i al lui Ralu;
- Doris a reusit sa puna poze cu familia ei frumoasa

cine mai era? cine mai era?

Delia! (merci Iulika) cu Soimita care a primit daruri de Valentines..ce draguta este ea cu floricica aceea!

Hepi ce draguta ai fost cu cantarul cumparat de la nenea de la bariera..si esti deja meseriasa, mamicule, in ale diversificarii

Nela..de draga ce-mi esti

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput