Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Strumphy, bine ai revenit! Mai spune despre voi... alaptezi?

Lavi cum fu la vaccin?


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt sustinere si gandurile bune.

Ieri am fost la medic si mi-a spus ca inca nu e de operatie, ca inca se mai poate face ceva.....mi-a schimbat antibioticul, mi-a zis sa pun fata la san cat mai mult si ca ne vedem miercuri seara, cand e de garda...Nu colectase inca abcesul, dar sanul era tot mare si dur...iar eu nu mai puteam. Am incercat sa-i spun doare prea tare cand o pun la san....ultima oara am urlat si am tipat la sot sa o ia de acolo...mititica s-a speriat atat de tare...nu pot sa ma iert ca am fost asa de brutala cu ea, care nu are nici o vina.DR mi-a spus ca stie ca doare, dar mai bine asa decat sa ajung la cutit.

Acasa, spre seara, am clacat psihic...iar temperatura, nu puteam sa mai ating sanul, nici sa las pe altcineva sa-l atinga,plangeam in hohote...Nu sunt deloc mandra de mine, dar e cumplita experienta asta.Am rezistat o saptamana dar acum nu mai puteam si gata.Am sunat soacra, am rugat-o sa dea cateva telefoane, unde pot sa merg sa ma taie si sa scap.Saraca femeie, a sunat, a aflat cine e de garda, etc...dar a aflat de la cunostintele ei ca oricum nu o sa-mi faca nimeni incizia daca nu e bine colectat puroiul...si a incercat sa-mi explice.... m-a rugat sa o las sa vina la mine.Maica-mea si sora-mea ma incurajau si ele la telefon...

A venit soacra, a uns sanul cu multa crema de galbenele si a inceput cu un masaj f f f usor, imi masa si ceafa in acelasi timp,imi vorbea de diverse ca sa-mi distraga atentia.Incet incet a fost mai suportabil si m-am masat singura, am mai pus pompa...apoi am facut o baie fierbinte si am continuat.

Am 'dormit' cu gheata in brate si dimineata am luat-o de la capat cu masajul, dar fara mari rezultate....apoi am vb cu Monis si la sugestia ei l-am pus pe tati pe treaba.A tras el cat a putut, dar cu mila...oricum era mai bine.Si faptul ca am rezistat mi-a dat curaj sa pun fata din nou la san...am rezistat 10 min...apoi putin nani si mai devreme am tinut-o aproape o ora.A golit sanul, a ramas insa galma cea mare si sper ca la mesele urmatoare sa o dovedeasca si pe aia. Nu am rezolvat problema, dar am o speranta...am depasit blocajul.Doare ca naiba dar parca pot suporta mai bine.

Acum simt ca respir din nou.

Toate v-ati gandit la mine si uite ca a fost cu folos,am regasit forta sa lupt.Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Doamne, Lalu, saracuta de tine ce povestesti tu acolo...
Multi ici pt fata curajoasa
Diana si eu zic ca e bine sa dam o strigare pe PM la fetele pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Lili - deci asa, cu Vladutz, huh?
sa va fie si voua de bine

deci cu Bubu, huh?
glumesc, da' asta mi-a venit pe limba



ca s-o citez pe Raluci:





monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

vad ca multe fete se plang ca ne-au gasit greu decand cu mutarea la primul an. Poate ca multe altele n-au mai intrat din acelasi motiv. ma gandeam sa trimitem de pe contul comun un PM cu unde ne pot gasi, adica la primul an. Ce parere aveti?


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete



e o idee f buna

dar mai e o buba: nu mai merg linkurile la vechile capitole (nici pe forum. nici pe forum2.)

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Diana, ai avut dreptate,nu era puroi ci lapte stricat.Sfaturile tale sunt nepretuite.Multu si pt PM...l-am vazut abia acum...antibioticul pe care il iau e Clindamicina, 300 mg.

Monica, esti o scumpa.Ti-am notat nr de tel si, cine stie, poate o sa ne si vedem....ca tot vine Ancuta in Iasi.Sper din suflet sa ma fac bine pana atunci si poate nu o sa fie nevoie de operatie.Am retinut si recomandarea d-lui dr.Merci

Monis, multe pt tine, ca le-ai spus fetelor despre starea mea.

tuturor, fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lalu- esti minunata BRAVO, sa-ti traiasca si soarca si sotu' si Monis si FATA

Diana buna idee

mergem la baie

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Lalu ma bucur tare mult ca esti mai bine. Nici nu vreau sa imi imaginez prin ce ai trecut. Pentru mine desfundarea canalelor a fost cea mai horor experienta din viata mea. Imi inchipui ca la tine a fost de 10 ori mai rau. fata si tinem pumnii sa mearga treaba bine si sa scoti si galma ramasa.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Strumfy - bine ai mai trecut pe la noi - sper sa ai timp mai des de acuma (desi pare o himera ce zic...)

Lalu - hai ca mai e putin. Ce bine ca e mai bine... groaznic ce povestesti tu acolo, mai citisem ca durerile astea sunt mai nasoale ca alea de dinti si parca nu-mi venea a crede . Maine sper sa ne scrii ca e si mai bine

Diana - ce mai bantuim noi dezlegate pe aici tu ce faci? mai zi-ne si de voi

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Lalu sper ca te faci mai bine pe minut ce trece. multe si multi pentru mamica incercata.

monis, raluci, lili, many, ce fain ca v-ati intalnit

EDIT:pozici cu mamici n-avem? doar cu copilasi?

lavi, gata cu vaccinul?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput