LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
ne mai varsam din cand in cand si din amaraciunile mai intime, dar majoritatea trairilor intense si super personale le pastram pt noi, prietenii intimi,parteneri de viata si familie...




Clar! Bine zici, dar asta nu inseamna ca e interzis ca Niko, Ayla, Dyanna, io, Cativ... sa spuna aici lucruri care simt ca le-ar fi imposibil sa le spuna altcuiva. Forumul e bun pentru orice crezi tu ca e bun, nu e o impunere: ca vorbim numai small talk, sau numai despre copiii, sau numai despre sex!

Eu ma gandeam acum 3 seri sa postez testamentul pe care mi l-am facut. M-am oprit ca mi-am dat seama ca e forum PUBLIC, dar m-ar fi ajutat sa il pun undeva PUBLIC. Ca un fel de acceptare ca da, trebuie sa fac si asta si nu trebuie sa reprezente neaparat ceva fatal.

So, Aris, mie mi-e super cand citesc postarile tale - small talk - pentru ca ma binedispun si pt ca imi place mie de tine. Dar tresar cand vad ca una din noi are o problema mai... reala, profunda, etc..



Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

A! Denisamada, mi-am adus aminte ca intrebai cum sa faci de ziua Adelei care pica a doua zi de Pasti




Ziua lui Ianis e pe 4 aprilie, in ziua Pastelui Noi o sa mergem la Chisinau, unde se aduna toata familia, adica merg si cei 2 frati ai mei din Bucuresti cu partenere desigur + bunica + papagalul din dotare, facem petrecerea de zi de nastere de 1 an cu tort si tot tacamul cu familia, iar motul il luam dupa ce ne intoarcem, cu prietenii in padure la un gratar.



Tin pumnii pentru Adelake sambata la mersul de-a busilea!





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ei Gia, normal ca toate ne expunm bucati din viata noastra intima, unele mai multe altele mai putine(ca altfel nu scriam aici fiecare beta facut, si nici nu va anuntam despre sarcina si tot ce a urmat..de exemplu)
ce am vrut sa spun este ca uite, mereu primim dovada, ca viata noastra nu este doar ce scriem aici pe forum. fiecare dintre noi traim sute de experiente placute,neplacute sau chiar groaznice pe care nu putem sa le postam aici. atata tot. asta am vrut sa spun. ca fiecare dintre noi are povestea ei, partial publica,partial intima. nu trebuie sa judecam un om numai din ce scrie pe forum si ce consider eu important: nu trebuie niciodata sa ne gandim atunci cand avem o problema ca restul care nu au trecut prin asta nu ne pot intelege. probabil ca nu ne pot intelege total dar fiecare gand bun e sincer. cel putin eu asa am facut mereu. cand am pierdut sarcinaf multe m-ati incurajat enorm chiar daca multe dintre voi nu ati trecut prin asa ceva. dar nu m-am gandit nici macar o secunda la asta.am apreciat vorbele voastre pt ca am fost convinsa ca deshi nu au in spate o experienta proprie sunt totushi spuse cu cele mai bune intentii. si m-am bucurat ca discutiile despre mancare pasata continuau...nici nu ar fi fost logic altfel
hai ca nu cred ca se intelege nimic din ce vreau eu sa spun de fapt
cred ca mai bine mai tacdeshi nu prea pot
acum il inteleg pe tata care striga la mama cand eram mica:"Adelo, vino si ia-o dupa capul meu ca nu mai pot"


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Georgiana toata admiratia pentru puterea cu care infrunti boala si taria de a accepta realitatea cu umor Citisem la un moment dat, dar n-am apucat sa-mi exprim suportul pentru ca eu sint din categoria ce recupereaza capitolele, nu le scrie



Multumesc! Nu ma recunosc in ce ai zis dar... pica bine! Si eu sunt tot asa: citesc, empatizez, ma gandesc ce sa zic si... nu mai zic!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ei nu te recunoshti?! eu te recunosc.
esti printre putinii oameni pe care ii cunosc(chiar si virtual)care a reactionat atat de bine in asa o situatie....sau cel putin asta ai lasat sa se vada din mesajele tale
p.s. - si mie imi place tare mult de tine

cred ca admosfera asta incarcata e de vina


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Georgiana toata admiratia pentru puterea cu care infrunti boala si taria de a accepta realitatea cu umor Citisem la un moment dat, dar n-am apucat sa-mi exprim suportul pentru ca eu sint din categoria ce recupereaza capitolele, nu le scrie



Multumesc! Nu ma recunosc in ce ai zis dar... pica bine! Si eu sunt tot asa: citesc, empatizez, ma gandesc ce sa zic si... nu mai zic!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009


Adaugati-ma in grup...


Bazar general pe DC


Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:



Aris, sa inteleg ca pe bunica lui Alexis o keama Adela? Intreb pentru ca pe bunicul Adelei (tata) il kema (numele de familie, adik numele meu de "domnishoara"): Alecu.
Ce de mai au copiii astia in comun!!! Zici ca veniti la Baby Expo, sa le faceti cunostinta?
Ce ma oftic ca nu pot veni si eu...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

]foarte tare!!!!
da, Adela e mamaeu ti-am zis ca numele asta are o mare insemnatate pt minese pare ca si pt tine Alecu
la baby expo...nu cred ca ma bagar fi fost frumos sa il duc pe ale(cred ca cu varianta asta de prescurtare ar fi toata lumea de acord) sa o incurajeze in stilul caracteristic pe Adelake...dar parca nu imi vine sa il bag intre atatia copii. unul la mana e el slabit si nu imi pun baza in imunitatea lui si doi..imi e frica sa nu procopsim si pe altii ca e un crocodil tare idiot virusul asta

Citat:
citat din mesajul lui denisamada



Aris, sa inteleg ca pe bunica lui Alexis o keama Adela? Intreb pentru ca pe bunicul Adelei (tata) il kema (numele de familie, adik numele meu de "domnishoara"): Alecu.
Ce de mai au copiii astia in comun!!! Zici ca veniti la Baby Expo, sa le faceti cunostinta?
Ce ma oftic ca nu pot veni si eu...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bu-hu-hu!
In primul rand, pana nu uit:m_monique: vezi ca se poate plati impozitul online, daca se poate la Baia Mare sigur se poate si la voi...Chiar zilele trecute am intrat si eu pe site-ul primariei si doar tastandu-mi CNP-ul am putut vedea cat impozit am de platit (am si restantza; dar tot voi amana ca nu am bani acum si consider ca prioritar e acum Manole cu medicamentele si hrana de foarte buna calitate pe care i-o trebuie acum.)
En fin...vad ca unele sunteti in butoiul cu melancolie, vorba lui maica-mea:P. Eu cand citesc retrospectiv simt emotie pozitiva si veselie. A fost un an pe cinste si timpul petrecut cu voi, tufete mai vechi sau mai noi, a fost super!!!
Eu vad ca pentru unele tufete e un fel de "exorcizare" sa-si povesteasca necazurile aici, altele sunt mai introvertite. Le inteleg pe toate. Eu sunt genul care are un asemenea instinct de conservare incat pur si simplu subconstientul meu anihileaza amintirile neplacute, nu stiu daca ma intelegeti. Eu pur si simplu nu ma gandesc la lucrurile negative din trecut. De ex.daca ma gandesc la ultimii trei ani de viata ai tatalui meu (la pat, total dependent de mine) si la moartea lui...innebunesc. Nu ma pot opri din plans. Dar stiti cand ma gandesc?! Mai niciodata din proprie vointza. Cateodata ceva exterior imi declanseaza amintirea si e oribil.In rest, eu imi aduc aminte de tatal meu cum era inainte sa se imbolnaveasca, astfel de cate ori vorbesc de el nu simt suferintza, numai bucurie. Si asa se intampla cu toate amintirile mele neplacute (si am si eu, ca orice om); sunt undeva "dedesupt" si ies afara din an in Paste.
Intr-un fel cred si eu ca exista un fel de echilibru, nu pot sa-ti mearga toate bine. Mie-mi merge super cu fata mea, cu husbandul, am profesia pe care mi-am visat-o, am prieteni super...dar stau rau de tot cu banii. Ei, da-i incolo, vor veni si vremuri cand vom avea! L-oi pune pe husband sa joace in telenovele si vom avea, ca din invatzamant nu-s shanse:))). Chiar acum m-a sunat sa-mi spuna ca va juca intr-o reclama si va primi 150 de euro. Filmare de 2 zile. Foarte bine, io banii astia i-as face cam in 12 sedintze de meditatii:)). No, ce le mai dau si eu "din casa":)))
Acum principalul meu motiv de tristetze e Manole. Visam cum la primavare voi iesi cu caruciorul si cu Manole, si ne vom plimba, si ne vom distra...Si el e un schelet pe picioare. Ieri l-am scos afara si la intoarcere a vomat pe scari, s-a pus jos si nu a mai putut urca. Cu chiu cu vai l-am mobilizat sa urce. Mi-e si frica sa-l mai scot afara. Nu va mai descriu pe larg prin ce chin trec cu el (nu-l eutanasiez fiindca deocamdata mai mult eu sufar decat el, privindu-l; el inca mananca, bea apa, e constient...se scapa pe el, spal toata ziua, incerc sa folosesc tot felul de solutii sa iasa mirosul de pishu bolnav...as sterge si spala toata viatza numa sa stiu ca asta-i singura lui problema...dar mai are:((( Na, ca acum am picat eu in butoiul cu melancolie.
Mai am si stresul ca n-as sti unde sa-l ingrop N-avem nicio ruda la tzara, cu teren etc. Cimitir al animalelor nu exista...A zis nashaca pot sa-l ingrop in paduricea de langa casa lor. Dar masina mi-e inca "pe butuci", ca lipsesc niste piese (si urmeaza iar refrenul "money money money"). Mno, asta e situatziunea.
Sa nu uitam ce e important: LA MULTI ANI, SCUMPI GEMENASI DE GRACE30!!
A: Georgiana, foarte faina ideea ta cu aniversarea lui Bris Esti minunata. Of, acum iar voi cadea in butoiul cu melancolie gandindu-ma de cate tufete de pe forumul asta m-am atasat, de unele din prima, de altele pe parcurs...Ma bucur ca s-au reintors cocufan si curea, mi-ar placea samai revina din tufetele "de pe vremuri"...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Ce liniste e azi aici...
Ilinca..unde vezi cat ai de platit impozit la Baia mare?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput