FIV267

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonel68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Eu am ramas insarcinata de mai multe ori pin FIV.....un rezumat al "istoriei " fiecarei fete il gasesti pe prima pagina al acestui subiect, la aspirante. Un link la povestea mea crede-ma nu iti doresti....nu a fost un final fericit. Dar am convingerea ca povestea mea se va schimba curand.

15 februarie - Z1 de la punctie
17 februarie - Z1 de la ET.

Catalina





Imi pare rau, n-am stiut prin ce-ai trecut. Dar stii cum e.. ce nu te invinge, te face mai puternica Iti doresc sa reusesti. Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui draghiluiza

catalina2307, am o problema cu mutatiile(MTHFR heterozigot)si
fac clexane. cele 2 sarcini le-am pierdut prin sangerare.a inceput sangerarea la 10 zile de la ET si la 5 si 8 saptamani am pierdut sarcinile.
pe prospect scrie ca este pentru avorturi si sangerari in sarcina, iar doctorul meu a zis sa-mi fac rost.cel mai potrivit ar fi gestone, dar nu se prea gaseste.asa ca iau ce gasesc, progesteron injectabil sa fie.

Gestone au la MNL, insa nu stiu daca dau si la persoane care nu sunt paciente la aceasta clinica. Un tel. cred ca te lamureste. Bafta



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze




MNL este med new life? Sigur se gaseste acolo? Daca este asa poate reusesc sa-l fac rost. Dar am sunat si mi-au zis ca nu au.Poate ofocial nu il au...
Multumesc mult pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

draghiluiza - ia vezi www.chemistdirect.co.uk/gestone-injection-50mg1ml-ampoule_4_14599.html" target="_blank">aici. Posibil sa il poti comanda online. Dar repet este un medicament pt sustinerea sarcinii si nu are nici o legatura cu MTHRF.


simonel - multumesc la fel.

moshulik - suntem cu gandul la tine. Doamne ajuta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

draghiluiza - ia vezi www.chemistdirect.co.uk/gestone-injection-50mg1ml-ampoule_4_14599.html" target="_blank">aici. Posibil sa il poti comanda online. Dar repet este un medicament pt sustinerea sarcinii si nu are nici o legatura cu MTHRF.


simonel - multumesc la fel.

moshulik - suntem cu gandul la tine. Doamne ajuta.


Catalina







Cata, multumesc mult.Eu fac clexane de 0,4 pentru MTHFR si iau si vitaminele necesare(am fost si la Fundeni), dar doctorul meu ar vrea si progesteron pentru ca atunci cand am pierdut sarcina aveam progesteronul f.mic desi luam utrogestan si duphaston. incercam cu clexan si progesteron injectabil.urmeaza FIV 3.

Te pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

draghiluiza - ia vezi www.chemistdirect.co.uk/gestone-injection-50mg1ml-ampoule_4_14599.html" target="_blank">aici. Posibil sa il poti comanda online. Dar repet este un medicament pt sustinerea sarcinii si nu are nici o legatura cu MTHRF.


simonel - multumesc la fel.

moshulik - suntem cu gandul la tine. Doamne ajuta.


Catalina






aici am comandat 10 fiole si mi-a spus sa trimit reteta, banii nu sunt luati din cont.
am trimis reteta si ieri cand am fost la banca, in 08.02.2010 cand am facut comanda de gestone mi-au luat si banii din cont.acum trebuie sa merg cu mail-ul de la ei la banca si sa cer refuz la plata. sper sa mai rezolv ceva, altfel am pierdut 66 lire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Moshulik de-abi astept sa ajung deseatra acasa sa-ti citesc confirmarea!!!! Doamne ajuta!!!!

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Imi pare rau....daca nu gasesti intreaba-ti medicul si despre crinone. Se gaseste ceva mai usor , in unele tari se elibereaza fara prescriptie medicala si este foarte bun pt. persoanele care au progesteronul mic. (se administreaza zilnic in combinatie cu 4-6 tablete utrogestan oral daca mai este necesar). Este un progesteron natural cu uz vaginal(ceea ce reprezinta un avantaj pt. ca progesteronul ajunge exact unde trebuie) , este adevarat, ceva mai scumput (cam 70 eur -15 doze) dar foarte bun.















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata fete cucuiete,
Moshulik, suntem cu degetele carlig..
Am scris un mesaj ieri dar s-a sters.
Oricum eu sunt in pauza pana in aprilie si intre timp am oprit toata medicatia, acid folic, vit etc.., inclusiv am oprit acupunctura pentru 2 saptamani.
Nu mai am putere sa merg la doctori si la clinici.
Merg la sala de sport...si ma bucur sa aud ca Monica Anghel este viitoare mamicuta...ca ea are ceva "greutate".
Va urez o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyna75 spune:

Bytzi, la Gynera fac fiv-ul. azi la 4 am embriotransferul. am facut,cred, hiperstimulare; ma simt foarte nasol si balonata! am avut 15 ovule si ieri erau 10 embrionasi. voi vedea azi cati blasto au ramas. ma rog sa fie totul bine. pupici. am emotii.

Mergi la inceput