FIV267

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Mie la toate sarcinile mi-a iesit in z 12 de la punctie respectiv 7 de la ET.

Si beta si urina.


Kitta - ete ce probleme existentiale ai si tu. Fix Monica Anghel a dat peste cap teoria lui Niculescu. Aia de 240 kg nici nu intra in discutie. :))

Gugalu spune ca este nascuta pe 1 iunie 1971.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui draghiluiza

catalina2307, am o problema cu mutatiile(MTHFR heterozigot)si
fac clexane. cele 2 sarcini le-am pierdut prin sangerare.a inceput sangerarea la 10 zile de la ET si la 5 si 8 saptamani am pierdut sarcinile.
pe prospect scrie ca este pentru avorturi si sangerari in sarcina, iar doctorul meu a zis sa-mi fac rost.cel mai potrivit ar fi gestone, dar nu se prea gaseste.asa ca iau ce gasesc, progesteron injectabil sa fie.


Na...ce sa spun....nu stiu cat de important este progesteronul in sarcina la MTHFR. Stiu ca mult mai importante sunt clexane, aspenterul, acidul folic, parca vitamina B.
Iti sugerez sa citesti la topicul despre trombofilie unde se discuta exact despre aceasta problema.
Bafta multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Moshulic, bafta multa de tot maine, sa aibe Ana gura aurita si mana norocoasa! Aai sanse maxime la gemeni !

Kitto, sa-si dea Niculescu demisia c-a batut campii si femeile la cap atat' amar de vreme!

Shery 18 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Moshulic, bafta multa de tot maine, sa aibe Ana gura aurita si mana norocoasa! Aai sanse maxime la gemeni !

Kitto, sa-si dea Niculescu demisia c-a batut campii si femeile la cap atat' amar de vreme!

Shery 18 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)




sa de Dumnezeu, Sheri!
tine-te bine ca vin tare din urma!

apropos, ce mai fac minunile tale?
mai baga-ne si noua un up-date ca sa ne mai ridici moralu'.
Moshulik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Moshulik draguta, bafta multa maine. O sa-ti tin pumnii strinsi!!


Anul asta voi fi mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonel68 spune:

Buna, Catalina,

Tu ai reusit 2 sarcini prin FIV? Nu-ti cer sa reiei povestea ta, pt ca probabil fetele o stiu deja si nu vreau sa le plictisesc. Poate imi dai un link
Cum se masoara zilele dupa punctie si dupa ET? Eu am facut punctie duminica, 14 febr si transferul la doar 2 zile, adica marti, 16.

Multumesc

Simonel 68

FIV2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Eu am ramas insarcinata de mai multe ori pin FIV.....un rezumat al "istoriei " fiecarei fete il gasesti pe prima pagina al acestui subiect, la aspirante. Un link la povestea mea crede-ma nu iti doresti....nu a fost un final fericit. Dar am convingerea ca povestea mea se va schimba curand.

15 februarie - Z1 de la punctie
17 februarie - Z1 de la ET.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui draghiluiza

catalina2307, am o problema cu mutatiile(MTHFR heterozigot)si
fac clexane. cele 2 sarcini le-am pierdut prin sangerare.a inceput sangerarea la 10 zile de la ET si la 5 si 8 saptamani am pierdut sarcinile.
pe prospect scrie ca este pentru avorturi si sangerari in sarcina, iar doctorul meu a zis sa-mi fac rost.cel mai potrivit ar fi gestone, dar nu se prea gaseste.asa ca iau ce gasesc, progesteron injectabil sa fie.

Gestone au la MNL, insa nu stiu daca dau si la persoane care nu sunt paciente la aceasta clinica. Un tel. cred ca te lamureste. Bafta



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Cata, este ceea ce cred eu? Doamne ajuta. Pup fata

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

moshulik bafta maine!
sa vi cu un beta mare..

Mergi la inceput