Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 87

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

CE am zis a fost poate si 'atras' de faptul ca nu-mi pot da seama de ce medicii romani se incapataneaa sa introduca bebeilor sucuri de la 2-4 luni, mai ales la cei alaptati. Sucul respectiv nu poti sa-l pasteurizezi...Asta ma revolta la ei. Adica iti zic sa fierbi sticlele si tetinele, dar iti recomanda sa le dai fructe si sucuri crude...

Si da, sunt de acord, unde bebe da semne ca nu-i mai e suficient laptele praf, atunci da, poti sa-i dai si solide; pentru linistea tuturor din casa

Monica, ma bucur ca te-ai linistit, ca de Dragos eram deja sigura ca nu are nimic baiatu'.

Am apucat sa vad poze multe, cu copii si parinti frumosi. Sa va traiasca, sa fie sanatosi si sa va incante viata!

acum sa va intreb si altceva, voi incercati sa-i dezobisnuiti pe bebei de mesele de noapte?

Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Neatza! (era cand m-am apucat sa scriu mesajul)

bia incerc sa intru mai des, dar daca nu reusesc cateva zile, apoi nu reusesc sa citesc ce ati scris, si nu prea imi place doar sa scriu...imi place sa pot raspunde si comunica cu voi

techila ti-am vazut flacaii! sunt superbi, iar tu...se vede ca esti implinita. hai ca vine primavara si ne-om vedea si noi in parc, in formatie largita

Kawaichan- multumesc de urari

madalina multumesc si tie asemenea si pentru sora ta.

am vazut pozici multe, cu copii frumosi, dar n enumar pentru a nu uita pe cineva

Ma chinui de ieri sa scriu la mesajul asta… si merge tare greu.il trimit asa, nu inainte de a ma da MARE, ca Iris are deja doi dinti, la 4 luni au aparut (si e pe bune)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

sper


Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Monikus pupåm pe rareselu la piciorus så ii treaca durerea..Påi mami a luat super bine in greutate...Acum mai ramane numai så se faca baiat de comitet..si eu il pup tare daca se face chiar de azi.

Suede mami se pare ca da..ia vezi poate nu te mai fofilezi

fetelor, nu ma dati dispåruta pt ca eu dupå ce il culc pe brucu, imi pregatesc o baie din aia cu spuma pana in tavan, apoi imi fac popcornul meu( in caz de vrea cineva Biaz, så ridice doo dejte så fac portie dublå) si vin la aparat..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat din Diamar Unombun, invidia este un pacat mare asa ca sa nu uiti sa-l marturisesti la urmatoarea ta intalnire cu preotul, mai ales ca suntem in posul Sf. Pasti.

...adica cu sotul

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BiancaM



Si da, sunt de acord, unde bebe da semne ca nu-i mai e suficient laptele praf, atunci da, poti sa-i dai si solide; pentru linistea tuturor din casa



acum sa va intreb si altceva, voi incercati sa-i dezobisnuiti pe bebei de mesele de noapte?

Mami de Amalia si Andrei


1.påi spui ca esti de acord , ca acolo unde bebe da semne ca nu ii mai ajunge lapte praf , poti sa ii dai solide PT LINISTEA CELOR DIN CASÅ..hmm simt un iz de ironie..Nu , nu vreau så intru in polemici dar am vrut så spun ceea ce am inteles eu..Daca gresesc , imi cer scuze.

2. eu am reusit så ii scot mesele de noapte si asta de curand, cand am inceput cu un fel de terci ( cica se gaseste numai in suedia, are exact ce are si laptele praf,e putin mai gros si mult mai consistent) , ii dau seara la 20 ultima maså..si mai cere papa la ora 7.00 dimi..De trezit se mai trezeste el, ba un pårtz , ba de la dinti, ba ca are chef dar adoarme la loc..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Mamici dragi, am reusit si eu sa trimit pe mailul comun niste fotografii cu dedicatie pentru Cristina care le-a cerut.
Intre timp am fost la o sedinta si m-am cam enervat asa ca acum stau cocotata in pat si imi fac autosugestionare sa-mi treaca.

Techila, ai fost grozava cu mesajul tau. Faptul ca ai dat ignore era o exprimare metaforica din partea mea. Ce mai, ma pricep de numa'.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

M-am delectat si cu pozele Selenei. Tare mai e frumoasa Ebrushca. MI-a furat cateva zambete fara sa-mi dau seama.
Nu te ingrijora, draguto, Mosorelul meu e un suflet de artist, admirator de frumusete. n-o sa intre intr-un duel cu voinicelul nazdravan suedez. (Pe care l-am admirat in pozici. )

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Buna seara dragele noastre. V-a fost dor de noi ca noua ne-a fost...mai mult lu' mami .Sper ca sunteti bine si sanatosi/sanatoase toti/toate..
Multumim celor care ne-au urat de bine pe ziua de azi...
Am observat ca atmosfera a fost cam incinsa pe aici asa ca venim noi cu speranta ca va mai racorim un pic cu....
http://entertainment.webshots.com/photo/2248346490104955882JXpFwh
si cu ...

http://entertainment.webshots.com/photo/2204104440104955882zRjoJq

Asa ca sa inceapa distractia...noi mai avem ceva de sarbatorit azi...facem 6 luni de la casatorie...

A si sa nu uit de ... si

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bia nu stiu cu cine så incep..Mosorelul e un dulce ,cum rade el strengareste in scaunul de maså, si le dau dreptate asistentelor care il aratau la toti, e un dulce care nu ai cum decat så te uiti la el....e musai så il smotocesti un picut. Busici m-a dat gata cu puzzle-ul de 1000 de piese..E un scump..Are ochii tai nu?? Si tu mami, arati bine si in pijamale så stii

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

interesant

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput