Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

FDANIELA, niste soare si pentru noi, mai ai?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FDANIELA spune:

sigur ca am soare ..pentru voi
tocmai de aceea vreau si un scaun comod imediat da caldura, sa iesim si cu fata , noi inainte mergeam la munte la mare peste tot si vrem sa o ducem si pe ea

http://picasaweb.google.es/morientesdana/PaulaGabrielaLunaAPatra#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Ancutza, Crlp, Floricik, Miany, Lumi, Broscutza, pe unde umblati?


Lylyana noi tocmai am aterizat de afara...e asa frumos si soare si caldut...am luat-o pe Saby in marsupiu si a dormit o ora cat m-am plimbat eu... btw... vazut pozici, frumos Alexandrul tau!

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

fetili din Iasi cred ca saptamana viitoare aterizez si eu vreo 2-3 zile la voi in targ si ma gandeam daca prindem vreme faina sa iesim la o plimbarica...ce ziceti?

eu tare mi-as dori sa va cunosc "for real"

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_24 spune:

Buna ziua fetele,am revenit si noi!Chiar daca am lipsit putin v-am citit zilnic.motivul lipsei mele a fost mama care a fost operata dupa lungi asteptari miercuri si de atunci am traseu barlad-iasi,insa multumesc lui Dumnezeu ca este bine!Am vazut ca discutati despre suzete.eu mariei ii dau suzete *caci are mai multe * din silicon de la avent ,sunt multumita ,nu as putea sa spun cat sunt de bune dar daca ei ii plac inseamna ca sunt ok.ii las mai multe langa ea ca in cazul in care scuipa una mai departe sa aibe alta la indemana,pt ca acum se serveste singura ca doar e fata mare! pt fetele care ne-au sesizat lipsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Salut fetele!

Zilele astea am fost mai mult plecati, inclusiv cu bebe si nu am reusit sa scriu, insa de citit am citit tot.
Lalu..m-a luat raul gandindu-ma nprin ce treci, sper sa te faci repede bine si sa n-ajungi la cutit
Smaranditza, m-am bucurat f tare cand am vazut ca Timotei a inceput sa pape iar la san..sper sa nu mai ai astfel de probleme (eu sincer cred ca clacam, nu aveam atata rabdare si nervi...).
Monis, eu eram cea cu "mulsul intr-o veselie", pt ca singurul motiv pt care folosesc pompa, este cand tr sa plec de acasa si il las pe Matei cu mama.
Simina, trebuie sa dai petrecere de casa noua!!!
Lavi si Biara, iubire mare intre Rares si Maia, ii pupacesc
Dankutza, sper ca mami tau sa fie bine maine si operatia sa se termine repede si cu succes! Tinem pumnii!
FDaniela, joi incepe targul de copii la Sala Polivalenta, poti sa incerci sa cauti acolo astfel de scaunele
Revin ca urla Matei

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
Lylyana noi tocmai am aterizat de afara...e asa frumos si soare si caldut...am luat-o pe Saby in marsupiu si a dormit o ora cat m-am plimbat eu... btw... vazut pozici, frumos Alexandrul tau!




Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutari,
e tare greu cu semnele de la noi, ca eu is cu mainile cam ocupate si Dominic doar gangureste la laptop, inca nu vrea sa tasteze el .
Am ramas datoare cu o rectificare ref la alocatia de 200 lei. Ziceam ca am primit doar pt o luna, adica 200 lei, astia erau aferenti lunii ianuarie. Am pus mana pe telefon si am sunat la colegii de la banca sa-mi citeasca si mie un extras si am mi-au zis ca banii astia is pt luna ian, ca in 11 ian mi-au mai intrat in cont 400 lei aferenti lunilor noiembrie si decembrie , dar cum a doua zi a fost zi de salariu, eu am scos toti banii crezand ca aia sunt ultimul meu salariu de la firma si am zis si un bogdaproste in gand ca nu mi-au oprit mult din salariu pt cateva zile.... Deci vine din urma alocatia.
Acum poate de paste o sa am noroc sa primesc si eu indemnizatia aia, ca tare asteptata e .
Dankutza, sanatate multa mamei tale, ne si noi pt ea sa fie totul bine. Ref la suzete noi doar cu Avent ne-am impacat bine. Astea sunt ortodontice si lui Dominic ii plac tare mult. El ar tine si alea de la Nuk, dar au o forma ciudata la plasticul ala exterior ca ii lasa urme pe falcute, parca il strange. Faza cu cele de noapte e ca alea cica is glitter(daca asa s-o scrie), adica stralucesc in intuneric. Atata, nu au legatura cu tetina.


pffffffffff.....revin dupa 12 cand sper ca se culca, ca de vreo 3 ore iara scriu la mesjul asta.

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

mmm, sarumana de grija , nu am dormit, dimineata m-am invartit cu copilul treaz de la 7 prin casa, ca de la oboseala de ieri era evident marait si la 2 am reusit sa merg in parc si acum am venit. Am inghetat ca un mare (alt emoticon mai sugestiv nu am gasit ) dar doarme copilul de la 2.20 . Acuma e in casa, nici fermoarele de la cosmonaut nu le-am tras sa nu-l deranjez, sa mai bage niste somn ca nu ne mai intelegeam om cu persoana in casa asta

asa ca scuzati absenta... oricum am o stare mega proasta, parca m-a lovit trenul intre coaste, ma doare capul si stomacul si bineinteles, mi-e f somn. Dar noi sa fim sanatosi, bucurosi le-om trece toate.

FDaniela - am inteles ca exista un singur model de scaun de care intrebi tu (daca am inteles eu bine ce cauti, din ceata in care se afla mintea mea)... dar tb sa ma concentrez tare sa-mi amintesc cum se cheama... am citit la dovlecei despre el.

Ralu - imi suna in continuare super haios "mulsul intr-o veselie' - am asa o imagine in fata ochilor cu noi toate mulgandu-ne in stanga - dreapta . Lasand hlizeala la o parte, ai vazut ca sunt cazuri si cazuri de mulsuri...

Alinutza, A_driana - bine ati revenit

Lylyana - si eu ma uit des ce multe fete nu au mai dat nici un semn de viata, dar toate stiu ca ne gasesc aici si sunt primite cu bratele deschise si cu chiar daca nu mai are timp nimeni sa le strige nominal

Ce titlu vrei sa ne luam?

Lalu - asteptam vestile bune de la tine, sper sa intri curand sa ne spui. Tinem pumnii pana atunci.

Shtephy - tare cretunlina ta... prin bucatarie nu-si baga nasucul?

Simina - spor la treaba. Cred ca esti super incantata ca va mutati, chiar daca acuma esti franta

Biara - am mai bagat si eu nasul inca o data la pozici, moooama cat par are Maia .

Dankutza - eu incerc sa-i dau suzeta si nu prea vrea, asa ca il las sa-si suga mainile linistit (manusi nu am prin casa deloc). Ca doar nu i-oi da peste mana sa n-o faca. Din cele 2 modele incercate - avent si nuk, cea ageata este cea nuk de noapte - amarata aia primita moca la targ

Ramonika - voi ce faceti?

Krelia - sa stii ca dupa ce am scris in vara ce am scris.... mai tarziu, spre finalul sarcinii si mai ales dupa aia, m-am gandit si eu ca e o solutie geniala de desfundat canalele. SI ma bucur tare ca Smaranditza a aplicat-o cu succes . Spor la pregatiri, se apropie si la voi.
Cand ne bagam la un Herastrau? Cine mai pofteste?

Gata forumeala, ma duc sa ma pregatesc de asaltul piticului, desi ssssshhhtttttttttt inca doarme

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Fetelor va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Pana acum, eu nu i-am dat Cezarei suzetica. Mama m-a tocat la cap sa nu cumva sa ii dau suzeta. Am rezistat bine, dar problema e ca dumneaei suge din ce in ce mai mult la manusele, ca trebuie sa le schimb des. Daca prinde manuta fara manusa, o considera o delicatesa. In curand nu o sa ne mai vina manusile. SI atunci, ce fac? Mai nou, se intoarce cu capsorul intr-o parte si suge de hainuta. Gasesc umarul drept ud de-a dreptul de balute. Daca ii bag biberonul in gura, prinde tetina dar o scuipa pt ca ii vine lapte in gura si ei nu e foame, vrea doar sa morfoleasca ceva.
Stiu ca e o problema si trebuie sa o rezolv acum. Degetul sau suzeta? M-am gandit si am ajuns la concluzia ca mai bine e suzeta. E drept ca m-a influentat si discutia cu o mamica, care mi-a aratat, ce degetel are baietelul ei. El nu a vrut deloc suzeta si acum la 2 ani are un degetel, vai de el.
Vreau sa va intreb ce suzeta credeti ca e mai buna? Sunt atatea pe piata si nu stiu ce sa aleg. AM auzit de unele ortodentice. Or fi bune? De ce la firma sa aleg? SUnt tare in dubiu si m-ar ajuta sa imi spuneti si mie din experienta voastra. Eu, am acum in casa vreo 2 suezete de la Nuk care l-am primit la targ, dar sunt de noapte (de parca as stii eu diferenta intre alea de zi si alea de noapte). O sa le folosesc pe alea, pana ma lamuriti voi.



nimeni nu vrea suzeta, si eu am zis la fel, insa desi bubu nu a vrut-o l-am fortzat sa o tina cand plangea de burtica, acum daca o mai ia odata pe zi e mult. iar cu manutzele eu il las sa le suga ei tot ce vor este sa exploreze, cred ca vom vedea clar daca suptul degetului tinde sa ia amploare, asadar draga mea daca vrei sa-i dai suzeta in locul mainilor eu zic sa mai stai si chiar sa-i scoti manusile, las-o sa-si simta gustul

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput