LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**163**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Sunt pe repede inainte ca nu am facut niciun bagaj

BIANCA, tortul a avut vreo 4,5 kile parca. Minimum era de 2 kile, l-am facut la cofetaria Alice. Puteti intra la ei pe site, au multe modele si torturile sunt gustoase.

CUREA, noi am cam respectat traditiile, mai mult de gura cumnata-mii, soacra-mii, nu am avut putere sa ma impotrivesc. Deci, nasa face o turta, ca cea pt mirese. Se pregateste o tava pe care se pun diverse chestii. Noi am pus carte, bani, aur (inel), argint (moneda), carte, pix, chei (de la masina, dar pot fi orice chei), foarfeca, mosor de ata cu ac, oglinda, ruj, parfum, pieptan si aparatul de fotografiat, ca asa a vrut ta-su. Se pune copilul pe un recipient cu apa (cica sa ii mearga din plin). Traditia e o galeata, dar pt ca eu m-am impotrivit pana in ultimul moment, am cedat si am aranjat ceva ad-hoc la restaurant, o oala cu apa, pe care am pus o tava si le-am imbracat frumos sa nu se vada si am pus-o pe Ana cu funduletul acolo. In apa se pun bani si petale de flori.
Copilul alege de pe tava 3 obiecte, apoi nasa ii taie motul legat in prelabil cu ceva rosu (la noi nasa a fost super finuta si desi cumnata-mea striga sa ii taie sanatos sa aiba copilul amintire ea a taiat un varfulet doar) si ii rupe turta deasupra capului. Se rupe in sus.

Stiu ca pare complicat si prea arhaic, dar pana la urma sunt amuzante si traditiile astea, daca le iei in gluma si incerci sa nu te enervezi pe sustinatorii vehementi (eu am reusit pana la urma, dar greu). La noi culmea ca mai vehemente au fost cumnata-mea, care are putin peste 30 de ani si fina-mea care are 28, deci nu persoanele la care te-ai astepta.

Hai ca m-am intins si am bagaje de facut, ca a reusit Buni sa adoarma pitica si in ultima vreme doarme juma de ora

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Buna dimineata!

Nu am noutati si nici probleme...azi sau mai bine spus "acum".Piti doarme si eu mi-am propus o supa de galuste...sa vedem ce iese

A, daca nu se modifica schimbarea, noi vom veni sambata la Babyexpo. punem de-o intalneala?

mami de Silvia Ioana



Nici nu stiam de baby Expo. Unde se tine? Noi s-ar putea sa venim

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Citat:
citat din mesajul lui cativ13
Buna dimineata!Nu am noutati si nici probleme...azi sau mai bine spus "acum".Piti doarme si eu mi-am propus o supa de galuste...sa vedem ce ieseA, daca nu se modifica schimbarea, noi vom veni sambata la Babyexpo. punem de-o intalneala?mami de Silvia Ioana
Nici nu stiam de baby Expo. Unde se tine? Noi s-ar putea sa venim Olga, mamica lui David iepurasul
La Sala Polivalenta.Ne ducem la soare mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata fetele !

Ca de obicei, apar dupa vacanta, ca in timpul ei n-am avut timp :)
Multumesc tuturor fetelor care au lasat comentarii la pozele pisicutei
Vacanta a fost super, cam scurta. Pogonicea s-a simtit bine la bunici, verisorii nu prea au bagat-o-n seama, ca deh, e mica … da le-aratam noi la anu’ LOL
Am fost la mare in doi, ca indragostitii, am avut doua zile de LUX, nu stiu cind ne vom mai intilni cu asa ceva J am profitat de prima vacanta in doi…dupa atita timp.
Am vesti noi : dragoanei ii ies 4 dinti sus deodata, e vai de fundu ei, saraca, si la propriu si la figurat. Se antreneaza sa stea sus, in echilibru, fara miini, da nu prea ii iese :) ba o trage fundu in spate, ba burta in fata :))) A inceput sa « vorbeasca » de zor pe limba ei, o tine una si buna cu aleleuleu si blablabla.
Am vazut ca vorbiti de BB2 si de SEX …. Mie mi-a cam temperat avintul la BB2 saptamina asta, verisorii se cearta continuu si cind se joaca tot urlind o fac, mi-au facut creierii zob !!!
Cit despre sex, nu pot spune ca e cu autoservire, dar cu imbierile de rigoare se poate ajunge la un fel de self :P
Sanatate copilasilor bolnavi si LMA sarbatoritilor de azi.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

neatza tuturor!
La multi ani! Delia ioana si Victor Andrei (ghiocei de Grace 30)
LA MULTI ANI Rares Codrut (Ghiocel de Miruna) .
Ne-au napadit amintirile odiseei!Ce frumos am inceput tin minte ca spuneam rugaciunea pt bebe de fiecare data cand deschideam odiseea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Pisik suuuuper petrecere, explicatia data lui Curea imi este de folos si mie(am pus semn la ea), nici eu nu am habar de obiceiurile astea dar sunt atat de frumoase incat vreau sa le pun si eu in practica la un an a lui Andrei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

buna dimi !
cu intarziere vreu sa- urez LA MULTI ANI la ANA BIANCA si la SORINA MARIA cu ocazia implinirii unui an!
sa fiti fericite, santoase si sa va bucurati parintii!!!!
de asemenea urez La Multi Ani sarbatoritilor pe care i-ma ratat, si care au azi Ziua de nastere sau implinesc 10-11 lunitze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Ma bag in seama si eu...Mai avem si noi putintel si facem anisorul si trebuie sa fim la curent cu obiceiul ce trebuie executat...ruperea turtei..Pisik, multumim de ideile cu ce sa punem pe tavita Mirunicai..

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

noi suntem mai bine cu gatutul si cu nasucul, dar inca nu perfect
cred ca in sf ne ies si noua dintisorii ca e destul de umflata si e f f f maraita
si noapte se trezeste si mai des si plange si nu mai adoarme decat destul de greu si doar daca o dau cu calgel, roade de zor si si saliveaza
voi mai stiti alte remedii pt calmarea durerilor cauzate de iesirea dintilor?
ca majoritatea aveti deja dintisori
ma duc la invatat, nu mai recuperez ca altfel adio- studiatul meu
mai intru mai tarziu sa vad ce mai faceti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea



Ah si la inceput nu ma prindeam care e pisigri si care e pisik. Prea multe pisici. Apoi venea denisamada si spunea ca i-a facut sarmale motanului si ma mai minunam si cum naiba sa muncesti atata pt un motan.

Pisik, foarte frumoase pozele! Are tati 2 fete frumoase si cochete!

Keutu cheliutu


Rad pentru ca si eu incurcam pisicile si la fel ca si tine ma minunam cum de ii gateste Denisamada mamaliga motanului

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput