LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**163**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Tocmai am vizionat pozele de la ziua Pisikutei. Foarte frumos a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou! Ce m-ati melancolizat cu sapaturile voastre prin odisee...o sa caut si eu primul mesaj...pe la capitolul 30 cred ca...Deocamdata recitesc de unde a postat Gaza, mi-am amintit si eu de concursul la idiot cu Manole:)))
Pisik, ce mai petrecere! Super! Si persnajul principal la inaltime, super cocheta, ca de obicei...Si tu ce bine arati!
A, si cum am uitat:
LA MULTI ANI, GIANINA!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

salutare mamicilor,
Va intreb si eu pe cele care ati sarbatorit deja primul anisor din viata ghioceilor vostri, de ce obiceiuri si datini ati tinut cont la taierea motului?
ma tot gandesc care sunt acestea sa nu uit si sa punem si noi in practica.
si eu sunt melancolica dupa vremurile cand aveam la purtator ghiocelul, chiar imi este dor de sentimwentul acela puternic pe care il simteam cand misca in burtica... trece asa de repede timpul..... inca putin si ne mutam la clubul scutecelor.... va citesc si va urmaresc mai mereu, atunci cand am timp, va multumesc ca existati!!
nu aveti idee cat de multe lucruri am invatat de la voi din fiecare experienta a vostra am invatat cate ceva.
va pup
raportam si noi primul zimtosor la 10 luni si 2 saptamani, mergem singurei dar nu mai mult de 10 pasi, folosim tot antepremergator, sau o esarfa pusa sub subtiori, asa isi capata incredere, avem si ham dar nu mi se pare f benefic pt radu.

http://family.webshots.com/album/571720469OjAmWI?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Helou! Ce m-ati melancolizat cu sapaturile voastre prin odisee...o sa caut si eu primul mesaj...pe la capitolul 30 cred ca...Deocamdata recitesc de unde a postat Gaza, mi-am amintit si eu de concursul la idiot cu Manole:)))
Pisik, ce mai petrecere! Super! Si persnajul principal la inaltime, super cocheta, ca de obicei...Si tu ce bine arati!
A, si cum am uitat:
LA MULTI ANI, GIANINA!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Am admirat-o pe Sophia. E foarte frumoasa si din ce in ce mai pupabila.

Eu zic, sa nu cauti prima ta postare, ci sa o cauti pe cea in care povesteai faza cu cizmele mov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Buna fetele!
Prima mea postare a fost la capitolul 47 dar cica va citeam de la inceput (daca asa am scris, asa o fi fost, eu am uitat tot, dar nu-i prima data), si ma plangeam ca ma scarpin ca un catel plin de pureci. Asta uitasem! Cand ma gandesc la bb2, ma gandesc printre altele si la ce am experimentat eu in sarcina: vomitat inainte/in timpul/dupa fiecare masa, odata n-am mai ajuns la wc, am rezolvat-o pe peretele din baie, la greutatea in respiratie, la cum ma jenau hainele, ca cate si mai cate!
Si la urmatorul mesaj o sa va spun si ce ma mai nelinisteste, poate mamicile care au mai multi copii ma pot ajuta.
Ah si la inceput nu ma prindeam care e pisigri si care e pisik. Prea multe pisici. Apoi venea denisamada si spunea ca i-a facut sarmale motanului si ma mai minunam si cum naiba sa muncesti atata pt un motan.

Pisik, foarte frumoase pozele! Are tati 2 fete frumoase si cochete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Pisik, da' cate kile a avut tortul? Arata tare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Olisor,

esti obo rau? Ca eu ma gandeam daca tot vin in zona ta, pe bucurestii-noi, poate te sun la tel, pe la ora 2, dar sa-mi zici dc vrei sa dormi, ca vin alta data. Pup.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni


Cu mare placere, dar azi vine o femeie sa ma ajute la curatenie si o sa fie casa cam intoarsa cu fundul in sus.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Amintiri...si eu citeam cu mult inainte sa scriu...si notam toate informatiile gen pt cutare durere se da cutare medicament, nu mancati aia ca are nu-stiu-ce in exces, etc. tare bine mi-a prins nu aveam curaj sa scriu pt ca mi se parea ca va cunoasteti de o mie de ani si nu-mi gaseam locul-nu ca acum m-as potrivi in peisaj dar ma straduiesc. Am terminat supa de galuste...astept juriul la masa sa-si dea cu parerea. la Piti nu-i dau ca am pus oul intreg si asta e aliment taiat de pe lista.mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata! Am lipsit 2 zile si am de recuperraaaaaaaaaat! O multime!

Recuperez, dar intai ma vait! Ce sa fac eu, ca in we plec la o conferinta, iar Adela participa la concursul bebelusilor care merg de-a busilea sambata! Si eu nu pot sa ma duc! O sa se duca ta-su cu ea.... dar nu stiu daca se descurca singuri...

Si sa va spun ce-a facut mica tradatoare: a invatat sa spuna "ta-ta-ie", l-a dat gata pe ta'su mare. Sincer va spun ca nu i-am insuflat eu dragostea asta pt el.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Buna dimineata! Am lipsit 2 zile si am de recuperraaaaaaaaaat! O multime! Recuperez, dar intai ma vait! Ce sa fac eu, ca in we plec la o conferinta, iar Adela participa la concursul bebelusilor care merg de-a busilea sambata! Si eu nu pot sa ma duc! O sa se duca ta-su cu ea.... dar nu stiu daca se descurca singuri... Si sa va spun ce-a facut mica tradatoare: a invatat sa spuna "ta-ta-ie", l-a dat gata pe ta'su mare. Sincer va spun ca nu i-am insuflat eu dragostea asta pt el. Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
La ce ora e concursul? sa venim sa sustinem pe Duracell in 4 labute...Cred ca asa-i multumeste lui ta-ta-ie pt meremami de Silvia Ioana

Mergi la inceput