Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

Lauraa ma bucur tare mult ca sunteti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Intru scurt doar sa va rog sa ne tineti pumnii stransi.
Am fost ieri dimineata la medlife sa-i recoltez fetei pentru presupusa alergie la lactate, care n-a iesit, in schimb la leucograma i-au iesit trombocitele 11000 si valoarea minima este 150000. Ma duc azi la spitalul de copiii sa recoltam din nou si ma rog sa fi fost doar o eroare de laborator sau de recoltare Daca ar fi chiar adevarata valoarea sunt o gramada de chestii fff nasoale care ar putea fi

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

`neata! ?

alessia de babyfirst!

strunfita tinem pumni stransi stransi stransi!!! sper din toata inima sa fie o gresala!!!

ginettete-am cautat in poze dar am vazut doar frumusetea de fetita!...pe tine si kg tale putine nu ne arati? asa ca sa stim spre cine zvarlim vreo 3-4 kg! eu iti dau cu maaaaaaare placere.....ce fain e sa poti sa stai din nou cu orele pe afara prin parc asa-i??? sper ca a trecut iarna de tot si nu se mai intoarce pin in noiembrie..

ioanaia fa bine si fati si un pic de timp si pt tine...daca nu mergi curind la dr primesti de la fetele cucuietele

lauraa ma bucur ca maya e bine si sebastian e cit de cit bine..adica nu prea mai muceste..dar nu am speranta sa il tina prea mult...

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Carmina, Doamne ajuta sa fie doar o greseala!

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare fetelor!

Matei a avut 3 episoade febrile de aseara! Si cand credeam ca reintru in "normal"... Am iesit afara cu amandoi ieri! Spre surprinderea mea m-am descurcat!

Anda, Lauraa felicitari pentru fetite cumintele ce fac la olita! Al meu ridica fundul pana in tavan ci simte olita la spate! Il mai las putin ca nu vreau sa mai fac prostia sa insist ca la David!

Eu am reusit sa-i scot noptea sanul!

Ginette vezi ca in dieta monti este si pentru ingrasare! Poate ai succes! Pacat ca nu sunt transferabile kg astea!

Ioana ce ma bucur ca ai revenit! Se simtea o lipsa!

Lauraa ce bine ca ati reintrat in normal!

Azi e Dragobetele! Sarbatoriti?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cosminica, am ceva in format electronic, si la Rina si la Monti. Eu am adresa de mess in contul comun, daca vrei ma poti adauga la lista ta.

Ganesha, succes la adormirea puiului si invatatul cu patutul. Eu nu reusesc sa o invat sa adoarma in patut.
La noi sunt 20-21 de grade, dar nu mi se pare racoare.

Ginette, cu placere ti-as da macar vre 2-3 kg.

Strunfita, tin pumnii stransi! Sanatate multa!

Despre noi, numai de bine! Cezara nu a mai supt de duminica, deci e intarcata. Eu nu am nici o problema cu sanii, nu s-au intarit, nu ma dor. Ar trebui sa fac ceva in mod special? Cred ca nu.

O zi senina!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Strunfita bafta la analize! Speram sa nu fie grav!

Matei are 9700g!
Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

neatza fetelor!
happy dragobete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Neatza fetelor!
N-am apucat sa citesc prea mult din urma.
Va multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari.
Va ziceam ca de joi seara Maria a inceput sa faca febra. I-am dat antitermice si vineri am fost la doctor : rosu in gat si antibiotic keflex.Nu i-am dat, am continuat doar cu antitermice si sambata noapte, pe la 5, avea 39.5. Acum ma gandesc ca s-a si supraincalzit pt ca o invelisem cam mult. Am plecat la spital unde ne-au dat ospamox. Nu i l-am dat nici pe ala si duminica i-am facut hemoleucograma ( Carla) : nu avea infectie! Apoi a facut din ce in ce mai rar febra, ultima oara luni seara 38.1. Acum e ok doar ca mi-a mancat ficatii, e maraita rau si ma calareste non-stop - cred ca apar si dintosii de sus....Acum doarme la mine-n brate. Are 8900 g. De cand a racit a dormit cu noi in pat, mi-a fost mie mai usor s-o verific. Sper s-o obisnuiesc la loc in patut.......
Sambata ne-am si mutat, e super bine aici, doar ca n-am putut sa ma bucur prea tare pana acum din cauza racelii Mariei......

Pupici tuturor!
Trimit asta si revin. Daca mai pot................

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei
http://picasaweb.google.com/108007027533031130378/Maria7Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Veste buna, buna!
I-a iesit buna valoarea la trombocite fetei, se pare ca ieri din cauza ca s-au chinuit destul de mult sa-i ia sange s-a coagulat. Asa de tare m-am speriat, of, of, am tras niste plansete de ieri. Multumesc lui Dumnezeu ca nu e nimic. Va mulutmesc mult ca v-ati gandit la noi!

Coraly, se pare ca nu e alergica la nimic din lapte, atunci de ce-mi vomita tot timpul cand ma scapam eu la ceva cu lapte in meniu? Poate sa fie altceva? O sa-i iau lapte praf de la Humana sa incep sa-i dau putin sa vad cum reactioneaza.

Serialbastre, eu i-am dat ultima data sa suga luni dimineata. Nici eu nu am sanii tari, nu trebuie sa faci nimic doar daca vezi ca se aduna lapte sa te mulgi un pic. De cand am intarcat-o se trezeste doar o data pe la 5 sa bea lapte, e asa de bine

Azi mergem sa semnam pentru casuta noastra, intr-un final.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput