Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Alynta, multa sanatate!

Flo, ce ma bucur ca e bine Maria si ca va e bine in noul apartament!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Flobaby, sa aveti parte numai de bucurii in noul apartament.

Strunfita, sa fie intr-un ceas bun semnarea actelor!
Sper sa va pot spune si eu acelasi lucru in cateva luni.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Oana, sa-ti traiasca bebe Eric si sa fie sanatos!
Alynta, felicitari pt kg si imi pare rau pt cazaturi
Marcela, te mai asteptam cu vesti bune despre Iosef.
Narcisica, ce problema mai are Mihnu?
Dici, hai ca mai aveti putin.
Andreea, ce frumos tb sa fie " la tara" in ok.
Ganesha, ce terorist e si Amir...Imi pare rau ca te cam chinuie. Te inteleg perfect.....
Ioana, Otilia, Maria, Andata, Serialbastre, Philip, Carla, Laurao.
Maria, felicitari pt job.
Eu n-am inca CM.
Si mie mi-e groaza de cazaturile care urmeaza
Spor la treaba fetelolr aflate in plina cura de slabire
Lauraa, ma bucur ca Maya e ok acum.
Ginette, eu nu mai am kg de dat, doar celulita, vergeturi si ceva burtica. Dar sunt sigura ca nu le vrei.....
Of, Carmina, ce spaima am tras si eu cu tine aici. Bine ca e ok nr de trombocite
Serialbastre, Carmina, multumesc.
Am uitat sa va zic ca de luni am racit si eu si sunt cam praf.

Pupici tuturor!

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei
http://picasaweb.google.com/108007027533031130378/Maria7Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Flobaby sa va fie de bine muatarea! Bine ca a trecut febra!
Srunfita eu zic sa ciocnim un pahar sa uzi actele! Ma bucur ca au iesit bine analizele!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Carmina, ma bucur ca au iesit bine analizele!

Pai, alergia inseamna bube, umflare, iritabilitate, sange in caca..., intoleranta la proteinele din lapte inseamna voma si diaree. deci probabil are o intoleranta. Nu cred ca ii faci bine cu laptele praf. Da poti incerca sa vezi ce se intampla, daca ai curaj.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

Sunt prin zona,v-am citit mereu,dar nu prea am avut timp de scris.O sa incerc sa recuperez azi!

La multe lunite inainte,Rares,Iosef si Alexandra(pt ieri,imi cer scuze pt intarziere!)
La multe lunite inainte,Alesia si Maria Alexandra

Fug sa intind rufele,Darius doarme deja de o ora jumate!dar cred ca trebuie sa se trezeasca de-acum si sa papam.Apoi sper sa imi fac un pic de timp sa raspund din urma!
la toate si o zi buna in continuare!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
raportez ceva urme de succes aseara. Adica nu l-am alaptat decat o singura data la 2.30, iar el a facut 2 concerte, unul micut cand m-am culcat eu la 23, de vreo 10 min si unul mai mare la 24, cand a plans 30 de minute, de fapt nu e corect spus plans, a urlat din toate puterile, ca de era invatat sa primeasca portia din ora in ora.Dar de la 2.30 la 6 nu s-a mai trezit. Sper sa fim pe drumul cel bun.
Acum mai am un obiectiv, sa-l fac sa manance un pic de papa solida. Am inceput sa nu-i mai dau san dupa mmasa de solide si sa-l las nemancat pana la urmatoarea masa. Vreau sa va spun ca ieri mi-a stat cam 5 ore cu cateva linguritze de pireu de mango dar seara ca niciodata a mancat 80 ml de laptic cu cereale, el in mod normal daca manca 30ml era sarbatoare. Acum iarasi a luat numai cateva guritze din supa crema de legume si carnitze dar 3 ore nu-i mai dau nimic. Poate o sa reusim sa o luam si noi pe drumul cel bun.
Flobaby... ma bucur ca e mandra mai bine si ca-ti place noul apartament
Strumfitza... bine ca nu a fost nimic, mie imi vine cateodata sa-i dau in judecata pe cei de la laboratoare cu erorile lor. Am patit-o si noi aici in vara si era sa bag antibiotic degeaba in copil.


http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Am vazut ca povestiti de cazaturile picilor. Sa va spun ce am patit dimineata. M-a trezit asta mica definitiv pe la 8, dupa ce a avut o noapte de pomina cu plansete si tinut in brate de la 5 la 6 jumate, asa ca eu eram cheauna de somn si ca atare, am adormit cu ea langa mine, pana cand aud POC! Alesia era pe jos, urla de zor. Cred ca am tremurat vreo zece minute dupa ce am ridicat-o de jos. Halal mami si halal cadou de 10 lunite pentru fii-mea.

Aseara in schimb am fost la petrecerea de 1 anisor al prietenului Alesiei unde au fost si copii mai mari si s-a distrat si a chiuit asta mica de au ras toti de ea. E o scumpica.

Alynta, am vazut ca ai scapat de alaptat noaptea. Te rog spune-mi si mie cum, ca noi incercam de o vreme si nu prea ne iese.

Maria, multumim de urari si esti o draguta ca de obicei.

Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.google.com/cristinadan08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

fatelor, va pupam, din pacate e din ce in ce mai limitat timpul de stat pe forum....

Strunfita...ce m-am speriat, slava domnului ca era o eroare
bafta la semnat actele, sa fie intr-unceas bun!

Serialbastre, idem! sa-ti ajute Dumnezeu sa faci pasul!

Maria, am vazut un cavaler in toata puterea cuvantului! sa-ti traisca, mami!

Flo...diftoriceste-te, ca eu inca mai am muci si Naty la fel, desi la mine e a doua saptamana si la ea, mititca se implineste una

Beca, toata urarile de bine si de la noi, chiar daca cu intarziere!

Otilia, saru-mana de intrebare! am fost la dr, e bine, ne-a dat analize sa vedem daca luam fier, dar astaptam fondurile lunii martie
in rest, ref la pata de pe obraz, mi-a zis s-o dau si cu triderm, dar am aplicat doar de 2 ori; inca nu stiu sa ma exprim...roseata apare si dispare, n-are nici o regula, insa pielea nu mai e asa aspra

Ganesha, bafta in continuare!

fetelor, nu stiu daca v-am mai intrebat, vreau un detergent care sa scoata si pete...ce-mi recomadati? voi sunteti multumite de tide? sau altceva?



---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am si eu copii raciti, Philip e deja mai bine, lui ii si dau ceva homeopat, N insa nu doarme toata noaptea ca nu poate respira pe nas.

Mergi la inceput