Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ganesha
se poate daca vine CM sa se mai duca din kg, s-a mai iintamplat la cineva? Ar fi bine...
Stefan Amir(16.06.09)
http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#


eu decind mia venit CM in ianuarie (in decembrie am avut ceva tentativa de CM) am slabit de la 59kg la 55kg...deci la mine in orice caz am observat ca m-am dezumflat cu CM-ul...

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

dezumflat..sorry pt desumflat ( bine k nu mi-a picat la licentza )

anda magda..cat ai slabit cu dieta si de cand te-ai apucat ?..am inteles k slabesti cam 500gr/sapt, acum depinde si de organism...sau de abateri

fetelor, va servesc cu o cafea..decof , k nenea monti nu ma lasa altfel.

o zi buna !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

ertina eu m-am apucat de la inceputul lui ianuarie. am slabit pana acum cam 6 kg. dar ideea e ca am mai facut si abateri. in fine. oricum eu nu respect intru totul pt ca nu pot. ar trebui sa stau sa ma gandesc ce-am mancat de dimi si la pranz sa pap diferit. dar asta ar mai insemna si sa gatesc tspe mii de feluri de mancare. si iar e aiurea. so...
cu cafeau ce sa-ti zic.... eu nu am mai baut de vreo 2 ani si ceva. dar zilele trecute cand m-am culcat la 1, apoi am facut pauza de la 3 la 5 si apoi trezirea la 9, am bagat niste cafea/ness pt ca eram capie. stiu ca nu mi-a facut bine nici la dieta nici la sanatate (ca ma doare ficatul), dar pur si simplu nu ma puteam trezi cu adevarat.
offff pitica asta a mea ma enerveaza rau. casca de zoru al mare, se frecusa pe la ochi si somn ioc. m-am chinuit o juma de ora cu ea. acu deja m-au luat dracii si am renuntat. am abandonat-o in patut si i-am zis ca nu mai vb cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

[quote]citat din mesajul lui anda_magda
si i-am zis ca nu mai vb cu ea

:d

pai ai slabit f bine, anda. Eu m-am apucat serios de ea. M-am informat pe diferite site-uri, forum-uri..m-am documentat ( d-aia am intrat mai rar pe aici )..si am cam innebunit ( cum imi zice sotzul ), adica imi fac singura painea, devorez raioanele cu ce e integral..citesc etichetele k o maniaca. Sper sa ma tina !

Am acaparat subiectul..dak te intereseaza retete sau ceva..PM


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

La multe luni inainte pentru Dragos George, Rares Florin, Iosef si Alexandra!!!

Da, de obicei dupa ce vine menstruatia slabesti mai usor. Eu iar am sarit calul cu niste pizze aseara

Ganesha, de ce nu incerci sa-l inveti in patut? Il tii in brate, ii canti ceva, apoi il pui pe burta in patut si il mangai/legeni. Daca plange tare, il iei sus, iar ii canti, cand s-a linistit inapoi in patut... si tot asa, de cate ori e nevoie, pana cand nu mai urla. Primele 2-3 dati sunt grele, apoi se obisnuieste si nu mai plange. Suzeta are? Ii poti pune si muzica.

Anda, mi-ar trebui o poza cu bucataria, luata din usa, sau chiar dinafara usii putin, ca sa intre spatiul cat mai bine in cadru. Si cu blit, lumini aprinse. Apoi mai povestim pe PM.

Phillip, interesant, sunteti un pic nomazi:) dar e mai picanta viata asa

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

ok. fac poze si iti trimit. mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetelor!

Nu stiu cum am omis eu ziua Ioanei, dar sper sa ma ierte pentru intarziere si ii urez din inima LA MULTI MULTI ANI, fericire, bucurii, tot tot tot ce iti doresti Ioana sa s eindeplineasca!!!!

te pup si te imbratisez cu drag

de astazi oficial intram si noi in program normal, ma duc la citit capitolul din urma, maya e bine,aseara am facut baita si am reusit fara apa in urechi

saptamana asta am inceput si orele la facultate,dar ne descuracam noi

ma duc la citit si in 10 min cred ca si adorm mandra sa pot sa stau linistita la citit cu cafeaua in fata

pupici



mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Citat:
citat din mesajul lui ertina
Eu m-am apucat serios de ea. M-am informat pe diferite site-uri, forum-uri..m-am documentat ( d-aia am intrat mai rar pe aici )..si am cam innebunit ( cum imi zice sotzul ), adica imi fac singura painea, devorez raioanele cu ce e integral..citesc etichetele k o maniaca. Sper sa ma tina !

Parca ma vad pe mine acum cativa ani ... acum din pacate mi-a trecut. Dar mi-au ramas cateva principii sanatoase intiparite in rutina zilei.
Mie mi-a venit CM in noiembrie, dar ioc dezumflat. Acum m-am apucat de dieta Rina, poate-poate.
Succes tuturor celor care fac eforturi sa slabeasca. E greu!


La multi ani sarbatoritilor de azi!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

vai... slaba activitate azi pe aici. cred ca din cauza ca e timpu frumos si au iesit albinutele sa zumzaie la soare
eu am trimis-o pe a mea cu masamare deci in concluzie... ma duc sa ma bag la bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

am revenit caci abia acum am reusit sa adormim

yioanna_s, ce program fain are printesa ta, super;
philip, super ca papa castraveti si ca e invatat a mea se stramba cand ma apropii cu ceva de buze fara macar sa guste; hranirea la noi a trecut de la cantece si voie buna la fortat primele 2 lingurite pe gurita sa dea de gust
oana_mvt, chiar de mi-a trecut starea de pesimism nu ma pot opri din a ma gandi la cate o prostie involuntar si daca Dne fereste se intampla ceva
bebeca, nu am ajuns la zi cu cititul dar sper ca Rebe sa fie ok si sara sa ai ba primuul dintisor; pe 17 ma gandeam ca uite "sefa" albinutelor face 10 luni, e cea mai mare multi ani

ma duc s apun la spalat si revin


mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput