Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andata spune:

ginette, pupici Mayei sa ii treaca julitura. Si stai linistita, e doar prima dintr-un lung sir de julituri. Eu am in casa o rezerva alimentata constant de comprese sterile, fase, apa oxigenata, betadina si propoderm... la noi a fost nevoie si de garou si de urgente de-a lungul timpului...
Raluca, sa dea DD sa fie bine. Aveti nevoie de momente de respiro la fel de mult cum aveti nevoie de comunicare
baby-first, . Te admir ca stii atatea. Alesia mica si in curand plimbareata
Oana, sanatate multa nepotelului
ganesha, ma bucur ca Ami e mai cooperant. Spor la treaba. Pe mine deja ma dispera chestiile astea repetitive si interminabile, gen spalat, calcat, facut curatenie si mancare.
ely, tot e bine ca intri macar sa citesti. Eu uneori nici de asta numai am timp, dar dupa aia stau si recuperez. Ce bine ca micuta Denise creste atat de frumos.
alynta, sanatate multa picilor. Pup piticului Matei sa ii treaca sperietura.
cosminica, felicitari. Cum a fost sa iesi singurica?
Anda, tot o scoti tu la capat cu bucataria. Si cand termini, sa ne arati si noua ce ai facut.
LauraO, tare slaba esti. Ai facut vreun efort sau doar asa s-a intamplat? Sanatate multa lui Sebastian.
ertina, eu vreau sa stiu mai multe. Poti, te rog, sa faci un rezumat, ca nu am timp sa citesc toata cartea?
lauraa, cum merg orele la facultate?
Ioana, daca eram acolo ma ofeream sa stau eu cu Sara. Dar asa... Sanatate multa si tie si micutei Beca
ginette, doar 2-3 kg vrei? Eu am vreo 20 la oferta, gratuite.
Carmina, am tinut pumnii. Bine ca nu e nimic. Felicitari pt casuta. Vreo petrecere de casa noua la orizont?
Serilbastre, felicitari pt intarcare.

Intru mai tarziu ca mi s-a trezit pitica.

alynta, bv pt grasunel.
Flo, felicitari pt. mutare. Ma bucur ca Mariei ii e mult mai bine. Ai niste instincte de mamica perfecte. Zau ca uneori mamicile stiu mai bine ca doctorii ce le trebuie micutilor.



http://community.webshots.com/user/annadana1
http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Hai ca acum intru sa ma vait.
Intai vreau sa-i urez Ioanei felicitari pentru primul dintos si s-o pup pe mami ei.
Acum sa va spun cele 2 probleme pe care le am:
1) nu reusesc sa-mi gasesc un pediatru mai de "doamne ajuta". Doctora era ok dar n-o gasesti niciodata. De vineri n-o gasesc la telefon si nu e prima oara....Celalat doctor e cel cu "gingivita" si cel care mi-a dat antibioticul si apoi m-a felicitat ca nu i-am dat. Fetelor, daaca stiti vreun pediatru bun prin sectorul 6 spuneti-mi si mie ca ma apuca nervii.......
2) Maria o sa-mi scoata peri albi. Deja cred ca ma pensionez inainte de vreme. De cand a racit nu mai papa calumea, tb sa alerg cu mancarea dupa ea. Nu mai merge nici una din variantele pe care le foloseam inainte. Marul si cerealele le mananca mai ok dar restul............Cand ma duc cu lingurita spre ea se freaca la ochi de parca i-ar fi somn. Cred ca ma pacaleste sa-i dau tzitzi.. E posibil? Imi cauta toata ziua tzitzi si adoarme cu ea in gurita:((. Si are si somnul tare prost, se trezeste fie cand incerc s-o pun jos, fie la orice zgomot cat de mic. Cand e treaza e teroare, se plictiseste repede de orice, tb sa fiu in permanenta disponibila pe ea ca altfel e jale, urla de ma aud toti vecinii. Oare am obisnuit-o eu prost sau asta e temperamentul ei? Ma oboseste foarte tare!!!!!!!!!!I need a brake
Totusi, o iubesc si ma minunez in fiecare zi de progresele pe care le face. Acum se ridica in fundulet, in picioruse daca are de ce sa se apuce, paseste daca o tin de manute, ma pupa, etc. De vorbit a incetat si ea de cateva zile, acum doar canta si urla. Cred ca-i place mai mult cum se aude
Hai ca-s dusa si eu.............
Clody, nu-ti fa griji. Stiu o fetita care la 2 ani nu vorbea deloc, eu credeam ca-i muta, au dus-o la gradi si la 2 ani jumate nu-i mai tacea gurita.

Pupici tuturor

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei
http://picasaweb.google.com/108007027533031130378/Maria7Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ganesha, si noi am mers peste tot cu Saby de cand avea cateva zile si nu pare traumatizata prea tare. Ea este foarte sociabila si mereu zambea frumos pe unde ne duceam cu ea.

M-am virusat si eu, imi vine sa-mi smulg parul din cap, parca am o galeata cu balegar in loc de cap . Asta din ce simt, ca inca nu m-am uitat in oglinda .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Clody, nu te stresa, nu toti copii sunt la fel. O colega de servici a nascut la 2 saptamani dupa mine, copii nostri sunt cam de aceeasi varsta dar nu au evoluat in acelas ritm. Amandoi sunt bine si au evoluat normal, fiecare in ritmul lui.
Roxi, are temperatura mare? Sa treaca repede.

Alynta, nici mie nu imi mai ajunge timpul sa fac nimic in casa. Sambata ma chinui sa fac curat si mancare si mi-e ciuda de mor ca nu pot sa ies cu baietii, sa ne jucam si sa facem nebunii. Eu si sotul lucram full time. Soacra sta cu Eduard. Nici ea nu poate face mare lucru ca tre sa stea cu ochii pe terorist.

Alynta, Cosminica, Flobaby,

Anda ma bucur ca a ajuns zana maseluta si pe la voi. Cred ca Ioana l-a asteptat pe Eduard ca el e mai mare.

Carla de unde culegeti voi toate “minunile”? Merge Saby la camin sau in colectivitati? Cum se mai simte Saby?


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

In sfarsit am putin timp de stat la calc...apoi mergem la baita!Am fost afara vreo 2 ore ca azi au fost 17-18 grade..zi de primvara in toata regula!

Carla..i-a sczut febra Sabinei?Multumesc pt complimente!
Ganesha..multumesc!Cu perseverenta si rabdare se va obisnui Amir!
Cristina..multumesc!
Oana_mvt..multumim pt vizionarea pozelor si felicitari lui Eduard pt primul dintisor!
Strunfita..multumesc!
LauraOana..multumim!
Oana_mvt..wowow ce baietel curajos si frumusel am vazut in filmulet!Ce se chinuie el sa se ridice si ce fericit este ca reuseste!Bravo Eduard!Ce misto danseaza Tudor..are talent!Multa sanatate la nepotel si sa treaca cu bine peste incercarea asta!
Philip..multumesc!A trecut raceala la baieti?
Clodyac..multumim!Eu cred ca nu e cazul inca sa te ingrijorezi...Razvan are ritmul lui de crestere si dezvoltare..mai ai putina rabdare si te vei ruga de el sa mai taca!
Roxi..multa sanatate lui Sebi si tinem pumnii sa nu se imbolnaveasca si Ruxi!si multumim pt urari!
Alynta..multumesc!Eu am noroc ca e tati acasa si sta cu el cat fac cate ceva,ca altfel...teroristii mici cer toata atentia,asa ca asta e..si asteptam pozici cu flacaii!
Cosminica..multumesc!Abia astept sa o mai admir pe Eliza!
Ganesha..nu ma pricep sa iti zic nimic despre grija ta,dar sper din suflet sa nu fie nimic important!Tinem pumnii sa fie totul bine!
Flobaby..multa sanatate sotului!Multumim pt complimente si pt gandurile bune..as mai avea si eu vreo 2 kg de dat jos,dar nu ma stresez!
Andata..vai ce veste buna,in sfarsit a ajuns zana maseluta si la voi!Felicitari Ioanei pt primul dintisor!
Flobaby..sper sa te linistesti si sa rezolvi grijile si nelinistile cat mai repede!Imi pare rau ca nu mai papa bine Maria..poate in cateva zile ii mai trec fitele!
Carla..multa sanatate!


pupici la toate si o seara linistita!

p.s:Ioana,Laurraa,Narcisica..cum sunteti?

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Salut!suntem si noi prin zona.am reusit sa recuperez tot si acum sunt si eu la zi cu cititul.
sarbatoritilor din ultimele 2 zile si sa cresteti mari si frumosi!
Multa sanatate bebeilor si parintilor bolnaviori si sa va faceti repede bine!
Maria...multumim frumos!ce dulce e Darius si mereu cu zambetul pe buze.la fel e si Alexia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

Andatada, doar vreo 2-3 kg., maxim 4, ca dupa aceea intru eu in incurcatura

Beca cum se mai simte Rebeca?

Carla ici pt. Sabina sa treaca febra repede

Flobabycum te simti acum ca te-ai mutat?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Am trimis din greseala prea repede mesajul...
Andata...mersi mult!sper sa fie bine.felicitari pentru dintisor!
Eu sunt ff happy pt ca de cand a dat caldura am reusit sa ma bucur si eu de plimbari cu Alexia cu caruciorul(ei nu i-a placut niciodata in carucior si facea un scandalll...).Am iesit in fiecare zi mai ales ca au fost si 16-17 grade si spre surprinderea noastra a fost ff linistita. sa nu fie doar o faza trecatoare ci sa isi fi dat seama ca nu-i face nimic rau caruciorul.
Va las ca merg si eu la un dus si pe urma ne punem la odihna ca maine mergem la o aniversare in familie asa ca va fi cam obositor.va pup si va urez un weekend placut!noapte buna!
tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

Pitica mea e fff bine, a inceput sa faca pasi daca o tin de manute, in patru labe nu reuseste deloc sa se deplaseze (desi incearca). Rade toata ziua, nu prea vrea sa stea singurica si adora plimbarile (rade de nu mai poate cand vede ca ma imbrac cu geaca sa iesim).

Pana pe la unu-doua cand iesim afara eu fac tur de forta sa-i fac si mancarica sa fac si curat, mai bag o masina de rufe, asa ca si la mine curatenia e mai mult de suprafata facuta in graba.

Va pup si doresc multa sanatate bebicilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

Ma duc sa ma apuc de calcat ca numai cand doarme iubita mica pot sa fac chestia asta, ca multe altele...

Mergi la inceput