Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:


Ioana pentru Rebeca sa fie bine.

Muiti la bebelusi frumosi si “cuminiti”. Am vazut cateva zeci de pozici dar nu imi mai amintesc pe care le-am vazut si nu vreau sa omit pe nimeni.

Va multumim celor care ne-ati felicitat pentru dintisor. Era si timpul la aproape 10 luni.

Nepotelul meu e acasa acum. Ia antibiotic oral. Sapamana viitoare e programat la testul de reflux. Testul poate fi traumatizant pentru copil si parinti. Sper sa treaca cu bine si de asta.

Avem un filmulet cu ultima mare realizare –Eduard s-a ridicat in picioare in patut. A facut-o pentru prima data aseara.
Asta e linkul, sper sa mearga:


http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a7152ffd34f08d5d1fcec1&skin_id=701

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Oana, felicitari pt amandoua realizarile
Maria, Cristina, ce frumusei aveti voi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Andreea multumesc.

Cum v-ati adaptat? Cum va plac imprejurimile? Ce mai fac baietii tai?

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna fetele

va pupacesc

ioana
sper sa fie totul bine

carla
si sa se faca bine saby

maria ce dintisori felicitari pt locul de munca si multa bafta si sotului si sa dea dumnezeu sa veniti acasa la vara

oana
felicitari pt dintisor

eu am o stare si nu prea am chef de nimic

fetele eu intru in panica razvan nu spune nimic nici caca nici baba si mai ales nici mama ce spuneti sa imi fac griji? eu amtelevizorulin dormitor si se cam uita uneori la reclame ce spuneti imi e frica

sa aveti o zi frumoasa



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Clody, eu zic sa stai linistita. Cezara abia a inceput sa zica consoane, mai nimereste cate-un ma-ma, ta-ta, da-da dar nu-s cu directie. Au timp sa ne umple capul mai tarziu.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Buna dimineata!
Noi suntem zombi. Abia am scapat de saptamana cu febra a feteicare a aparut si disparut fara motiv acum Sebi tuseste, varsa si are temperatura. Tare mila mi-e de el si mi-e frica sa nu ia Ruxi ca pare ceva viroza respiratorie-digestiva
La multi ani in urma pentru toti sarbatoritii si felicitari pentru puiutii harnicuti.

Clody, nu te stresa, cu vorbitul problema e de la 3 ani asa ca mai e timp berechet

Ioana, sideremia poate varia f tare chiar pe parcursul unei zile, asa ca nu te poti intotdeauna lua dupa valoare, mai ales daca hemograma e normala.Mai bine repeti analiza (eventual ceri sa-i faca feritina serica si un frotiu sanguin), dar colesterolul marit trebuie urmarit. Ai cumva si tu valoare crescuta?

http://picasaweb.google.com/roxi2000.ro/X#5423549529383440354

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Matei e marait in continuare!NUMAI IN GATUL MEU STA! Eu ma plang sotului ca arat groaznic- cercane, palida! Nu m-a prea bagat in seama!Aseara a observat! Casa e curata dar doar la suprafata! Nu am timp si energie sa fac treaba! Cand ma apuc de vase sau de gatit piticul vine si se agata de picioarele mele! Fac cate ceva cu el in brate! Cam astea sunt pe la noi! Sincer nu stiu cand va fi mai bine decat acum, cand se va schimba ceva!

Maria ce baietel adorabil am vazut!

Oana felicitari pentru dintisor!

Roxi multa sanatate!

Carla e greu si cu episoadele febrile! NU e maraita?! La mine asa sunt copii in cazurile astea! Felicitari Larisei pentru ridicatul in picioare! Creste mogaldeata!

Trebuie sa mai pun poze, dar la cum ma simt de obosita, terminata si deprimata deseori...

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

carla, bebe beca, roxi, multa sanatate copilasilor!

oana, felicitari pt primul dintisor si pt ridicatul in picioruse.

maria bunica , l-am admirat pe Darius!; poze o sa mai pun si eu zilele astea!



fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Da Clody stai linistita! Fiecare copil are ritmul lui de dezvoltare! David nu leaga decat propozitii simple( subiect si predicat) la 2 ani si 8 luni! Si sunt copii care vorbesc de toate de la 1 an si ceva! Nu trebuie sa faci comparatii!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

buna dimineata fetelor,
eu sunt ingrijorata putin, am descoperit ca Amir are un ganglion micut cat un bob de mazare,la ceafa in partea stanga, cam in dreptul urechii.O sa merg cu el la dr, azi sau luni, sa vedem cum gasim programare, dar pana atunci sincer am stomacul in gat de grija.S-a mai confruntat cineva cu ganglioni, ce ar putea fi, aveti idee?
Clody...stai linistita, fiecare copil cu ritmul lui, nici al meu de ex nu sta in 4 labe si nu se ridica in fundulet, desi majoritatea copiilor de varsta lui o fac. Dar eu nu-mi fac inca griji pt ca el oricum a evoluat mai catinel si cu tinutul capului si cu ridicatul pieptului, asta e ritmul lui. O sa vezi ca atunci cand o sa-si dea drumul o sa fie un vorbaret si o sa le spuna pe toate.
Alynta... asa e si la mine, curatenie doar de suprafata, dar chiar nu reusesc sa intru cu smotru peste tot cum ar trebui


http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput