Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Ioana, sa nu fi facut vreo hepatita virala, ca nu demult ai zis ca a vomat sau i-a mers burta parca/ Am citit ca fe e crescut in cazul hepatitei virale.
Tin pumnii!

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ioana, mama are 2 variante, nu stie care este situatia voastra:
1 - daca Rebeca a luat suplimente de fier, este normala valoarea atat de mare, se va regla in timp
2 - daca nu a luat, este posibila o disfunctionalitate a ficatului, asociata cu transaminazele usor crescute si colesterolul mare

Oricum, fetita trebuie vazuta clinic de catre un pediatru care va poate recomanda analize de hematologie detaliate.

si sper ca te-am linistit putin.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Alic am votat la concurs pentru Natalia la recomandarea Mihaelei, de pe mess! Si ma uitam la poza si ma intrebam de unde te "cunosc"?! Cand am intrebat m-am lamurit pe loc! Cred ca te imbogatesti! Ar fi bine sa tragi un loz sau sa cumperi vreun talon la SB! Id-ul meu de mess e "ipatealy"! Daca vrei trece-ma!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Carla ce peripetii si la voi!

Ioana pana nu ajungi la medic nu ai cum sa te linistesti deplin! Bafta! Sa ne spui ce a zis!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ioana, tin pumnii sa fie totul ok.

Carla, Saby e poznasa ca de obicei.

Cezara vorbeste ... pe limba ei ce-i drept. http://picasaweb.google.ro/AndreeaTzui/Filme#5442100144289322722

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

La noi este foarte urat..inorat si acum vad ca a inceput sa ploua.Noroc ca l-a adus tati azi pe Darius la mine la serviciu si am venit si prin parc,asa ca a stat o ora la aer.As fi vrut sa il mai scot si dupa-amiaza,dar daca nu se opreste ploaia..ramanem in casa.A fost tare bucuros cand m-a vazut la serviciu,dar in acelas timp si mirat ca ne-a vazut pe amandoua..(si pe matusa lui care este si nasa de botez)
La multe lunite inainte,Mihnea!

Cristina..vazut pozicile,tare dragalasa Alesia,iar poza in costumul popular e de revista sau concurs.Mi-a placut si ce moderna si eleganta a fost imbracata la party..curajoasa mica care sta bine in picioruse!
Cosminica..tu cand ne mai pui poze cu Eliza?
Raluca_ioana...felicitari Alexiei pt datul jos din pat...ce curajoasa e!
Ioana..va trimit un gand bun si sper din suflet sa fie totul ok cu Rebeca.Sa ne tii la curent.Multa sanatate!
Strunfita..super ca te-ai putut odihni!
Alynta..ma bucur ca Matei e mai bine si ca a trecut febra.Tare istet si ingenios e!
Carla..Saby tot poznasa e!Larisa ce mai face?si multa sanatate Sabinei,sa scada febra!
Serialbastre..ce dulce e Cezara..

In rest noi nu avem noutati..toate sunt bune si frumoase.Sotul asteapta raspunsul de la un client de-al meu de la cafeterie,ca sa inceapa sa renoveze un apartament.Ar fi super daca ar incepe,ca poate merge de la 12,dupa ce ajung eu acasa !Daca se leaga treaba asta..ne si cumparam biletele de avion sa venim in Romania la vara!Asa mi-e dor de ai mei..am aproape 3 ani de cand nu i-am mai strans in brate!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Maria, , tin pumnii sa fie bine.
Saby are tot 38.7, Larisa e in picioruse, poti sa vezi poze pe mess sau pe facebook.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

buna fetelor,
maria... daca la voi a fost urat la noi e soare si frumos , azi sunt cam 25-27 de grade la soare.Ne-am plimbat si noi aproape o ora, dar din pacate aici nu sunt parcuri pt copii si nici banci pe strada, asa ca de multe ori simt ca nu ma tin picioarele mai mult de o ora.Tinem pumni pt sot si mai ales sa dea D-zeu sa ajungi acasa anul acesta.
Carla...felicitari pt statul in picioruse a Larisei, puturosul meu inca nu sta singur.Larisa se ridica singura in funduletz?
Beca...cum esti, te-ai mai liniistit?Rebeca cum se simte?


http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Noi suntem in sfarsit bine, am scapat de rosu in gat si de diaree, dar s-a invatat rau de tot, numai agatata de mine, si nu accepta biberon nici pentru apa. Andreea, cum am neglijat-o, a inceput sa o bata pe asta mica, toata ziua o pocneste, pisca, impinge, trebuie sa stau tot intre ele, abia reusesc sa le fac de mancare.

Carla, tin pumnii sa isi revina Saby. Tare rau sa iti fie copiii bolnavi, eu nu am stiut cu Andreea de nimic.

Alynta, sanatate la copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..multumesc!Alte simptome nu are Saby?Poate totusi scade febra pana deseara!Vazut poza de pe mess cu motata de Lary!E o dulce!
Ganesha...nasol ca nu sunt parcuri,asa mai cunosteai si tu mamici,iar cand mai crestea Amir avea parteneri de joaca!Super temperaturi sunt la voi!Cum a descurs noaptea trecuta?A mai plans Amir?Multumesc pt gandurile bune!
Betty..ma bucur ca au trecut problemele de sanatate!

Acum incarc cateva poze noi!O sa va pun imediat si link-ul!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput