LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**(161)**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olga, l-am admirat si pe boss-ul, ce ochi are parca tot mai frumos devine, pe bune !!

Ti-a iesit pilaful ?



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Koko, am sta cu sufletul la gura sa vad finalul vanatorii de ratuste
E simpatic foc Cezar !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aris, am vizionat Vitamica mic dar tot energic

Cand ma gandesc ca Alexandra la inceput era toata crispata la baie si cand o vad acum ce face imi dau seama ca a crescut

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Niko pt link-ul la odiseea noastra de acum un an

Ce de-a emotii aveam !! Mi-am amintit ca era wkd-ul cu nea doctoru' plecat si eram stresata sa nu cumva sa nasc pt ca trebuia sa merg aici la cine se nimerea de garda, bine avusesem grija sa-l innebunesc pe dr sa vorbeasca cu toate turele de serviciu pe wkd dar na' piticul pe creier e tot pitic !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Fi-mea se intrece cu gluma .. doarme de 2 ore si cu toate ca patrulez pe langa ea nu da semne ca s-ar trezi ....

daca aveti timp si chef de raspuns la dileme morale.. aruncati un ochi aici http://www.justiceharvard.org/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=5 ... mie mi s-a parut foarte interesant ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Am mai adaugat cateva poze la albumul alb-negru, de asta data mai vesele!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Foarte dulce

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Pisigri,


Ma gandeam sa ii iau lui Vladimir o jucarie ca a vostra PLayskool Ball Popper. Dar am tot vazut filme cu ea pe net si parca face galagie cam multa. Asa-i? FAce ca aspiratoru'?


Este galagioasa....Ilinca a fugit de ea 2 saptamini, abia apoi a atins-o prima oara...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Iesim in oras, mergem sa jucam Monopoly !! cu Alexandra, bineinteles

Ne auzim mai incolo, sper sa faceti si cu mine buhuhu !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ok, deci nu face ca aspiratorul, are o turbinutza care sufla aerul, dar are niste melodii care se aud taaare...probabil ca sa acopere zgomotul turbinutzei. Nu stiu ce sa va sfatuiesc, pentru ca Ilinca oricum e foarte sensibila la zgomote, deci nu prea ar fi etalon de copil "normal" la capitolul asta... Oricum, ideea e ca s-a obisnuit cu ea.

Cu sexul, e ok, a "venit" si lubrifierea normala (in primele luni am cam facut vinzare la lubrifiant...), doar ca intervin oboseala si trezirile dese ale Ilincai. Dar per total nu ma pling.

Cu bebe2, si eu ca si Aris oscilez mult, in functie de zi. Asta in teorie. Practic, eu mai am 2 ani de doctorat, pe durata carora nu mai pot sa fac nici o intrerupere, apoi ar trebui un an de vechime ca sa nu mai stau fara nici un fel de indemnizatie, ca acum. Iar sotul are 50 de ani impliniti in septembrie. Nu cred ca mai e de acord sa facem bebe peste 2-3 ani, sincer, si nici eu nu stiu daca ar fi bine pentru un bebe2 sa aiba un tata care, vrem nu vrem, realitatea este ca probabil nu o sa-l vada la nunta. E un subiect care ma doare, si nu vreau sa discut public mai mult pe tema asta. Decizia familiei (sau a mea, ma rog..) este ca ne protejam cu grija si atentie si constiinciozitate, si daca e sa se intimple o minune, un accident (stiu femei care au facut bebe si cu prez, si cu sterilt, si cu trompe legate, asa ca...), o sa mergem mai departe pentru ca nu ma vad in stare sa fac un avort.

In biscuiti eu pun cereale integrale. Se fasesc la supermarket, la Selgros, la plafar. Merg si fulgi simpli de porumb, dar imi plac mai mult cu fulgi de faina integrala. Cu musli ies naspa, ca musli-ul nu se inmoaie deloc.

Bianca, tu le stii pe toate :)) zi si mie te rog, pe unde pe la bulgari gasesc o plaja de nudism in genul celei din capatul mamaiei-spre navodari? Adica nu vreau ceva ingradit si full, ca la eforie daca stii, nici macar ca aia de la costinesti ca si acolo e cam nasuletz-in-curuletz de aglomerat ce e...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

LA MULTI ANI ANA BIANCA

LA MULTI ANI SORINA

Multe mamicilor Cocufan si Pisik06

LA MULTI ANI PETRA TUDOR

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput