**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Fetelor, eu va zic asta e "Conspiratia mondiala a bebeilor" . :))) Copchilasul meu califragilistic a dormit binisor azi-noapte. Adica, a tras un pui de somn de pe la 7:00 pm pina pe la 10:00 pm, s-a trezit, a bagat o hirjoneala cu tat-sau, l-am pus inapoi la somn pe la 11:00 pm ( ma rog, nu prea vroia el, se cam impotrivea el in bratele mele, fite figuri, da' a adormit) si nu s-a mai trezit noaptea sa converseze sau alte prichindareli ci doar sa pape si somn inapoi pina la 6:30 am cind a zis: "Gata, nenica, da' tu cit ai vrea sa dorm?":)). Pe la 9:30 am a cazut ca eroul, acu' doarme la el in patut.
Deci, nici nu mai stiu ce sa cred, de asta intr-un fel nu prea cred in cartile astea de somn, caci fiecare bebelus are ritmul lui si cred ca ei trec prin anumite etape iar apoi isi revin. Zic si eu. Adica, eu ma ghidez exclusiv dupa fiu-meu ca n-am alte grade de comparatie si cu el, pina in prezent, m-am ghidat dupa instinct si dupa semnele pe care el mi le da. De ex. tin minte ca l-am infasat noaptea ca sa doarma, pina pe la 4 luni jumate ca numai asa se linistea, nu mai era distras de minute, iar apoi intr-o seara iaca nu a mai vrut, se foia si pina nu l-am scos din ala nu a adormit neam. Acum, doarme linistit ( cind nu-l apuca zbenguiala in toiul noptii) in saculetul lui dormit cu dinozauri. :))
So, asa ma gindesc si cu somnul, ca se va maturiza si din punctul asta de vedere, eu il ajut in ceea ce priveste rutina, incerc sa-l pun la somn cam la aceleasi ore, ca sa inteleaga usor, usor cum sta treaba si cu Mos Ene. Sa vedem, va tinem la curent.
MOTANA - pupam fetita si sunt sigura ca va invata si ea sa doarma mai binisor, ma gindesc ca va da roade metoda din carticica de somn. Tinem pumnii.
GIOVA - Bon Voyage!!!! Sa ai o vacanta pe cinste!!! Ce-mi mai place Parisul!!! Abia astept sa-l vizitam in trei!!!
Gata, nu mai stiu,

Pupam dulce si revenim,

Clara - mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

iaca ca am pus pozele de care tot ziceam



Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

buna si bine v-am gasit!
eu sunt andreea 24 ani iar printesica mea patricia are 6 luni acusica peste cateva zile. 31 aug 2009, 2600 gr, 48 cm,apgar10, naturala la 36 sapt. eu 4 mai 1986( daca poate cineva sa completeze ca eu chiar nu stiu) va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Salutare,fetili!!vazut cateva poze...ce sa mai zic?Flosideea,sunteti o familie foarte frumoasa,iar Denis e un dulce cu niste ochisori minunati!Inutsa,Bia e mortala si o frumoasa de imi vine s-o papCe mutrite face....si ce seamana cu mamiPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Noi suntem bine.....Eu somnoroasa,pe la 7 m-a trezit BalazsEl e bine,mi se pare ca e un pic ragusit,insa nici nu ma mir,in ultimele doua zile tipa aproape non-stop....si tare mult ii ploaceLa inceput am crezut ca nu-i convine ceva,insa mi-am dat seama ca se joaca numai....cu urechile noastreDiversificarea merge destul de incet,dar ok,de 2 zile ii dau banana,mi-a fost un pic frica,dar vad ca pana acum e ok.....Nu a facut de un timp nici o eruptie,dermatita lui e in stad-by acum....Alinutza,voi cum sunteti?Ce mai papati?Cum a fost recoltarea de sange?Patriusca,bine ai venit printre noi!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



Buna, avem o problema, astazi Alex a facut caca mai moale, galben cu mucozitati si miroase mai urat decat normal. ma ingrijoreaza mucozitatileastea de la ce sa fie?

el facea un pic mai moale decand nu am mai mancat mancarica dar nu suspect asa.
si e si duminica ,ca il luam in traista si-l duceam la analize dar maine sigur o fac...chiar daca nu mai prezinta mucozitati,ii fac o coprocultura. Dar pana atunci poate ma lamuriti si pe mine, ca fierb





http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna si de la noi,
nu am mai scris de mult din lipsa de timp..dar de citit va citesc si admir mereu poze cu zmeurici care mai decare mai frumoase.Inutsa ce ochi mari are bia.cred ca o sa franga multe inimi.
Aseara googaleam si am dat peste blogul blancai.Foarte frumos povesteste nasterea evei..mi-au dat lacrimile de emotie.
In alta ordine de idei, am fost miercuri la doctor si ne-a masurat si cantarit.Avem 71 cm si la greutate am ramas pe loc, ba am si scazut cateva sute de grame.avem 7 kg 200.Prin urmare ne-a dat peritol pentru pofta de mancare...si am observat o diferenta la papa in sensul ca papa mai mult.Dar eu cred ca e foarte devrem sa ma pronunt daca e de la siropul asta sau nu.Cert este ca am traversat perioada dintisorilor, acu avem doi jos si vreo cateva zile am fost tare maraiti.Ieri am stat afara vreo doua ore, nu-i mai place sa stea decat in fundulet in carut.Abia astepr si eu sa vina primavara..ca pentru prima data dupa foarte multi ani m-am cam saturat de iarna.
Pooh si raducu tipa, si unerori ma oboseste.
Flosideea ce frumosi sunteti!
Aydace mai face samburelul?
V-am pupat pe toate.
Bun venit si noilor zmeurici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Inutsa ce frumoasa e Bia si ce mare pare pe langa verisoara ei . Chiar cate kg si cm are?

Patrisuca competez eu lista imediat.

Pooh vocalize face si Eva la greu si ce mai tipa si hahaleste incontinuu..ba i-am pus si mana la gura odata sa mai taca ...oricum mor dupa ea.

Meleea nu stiu ce e cu mucozitatile. Dar dac anu e sange nu te alarma. Oricum mai studiaza urmatorul kk.

Pony multumesc..incerc sa sctiu cu sufletul.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

La multe lunite SARA AMIRA si VICTOR CRISTIAN sa fiti sanatosi si norocosi o viata intreaga.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Giova, distractie placuta!!!!!
Inutsa dragalasa foc Biencuta ta.

Meniul de azi: fructe (mar copt+para+nectarina)+ 3 biscuiti
pranz : pireut din legume (morcov, patrunjel, pastarnac, telina, gulie, ceapa, ardei rosu, si pentru prima data conopida)

Patrisuca, bine ai venit in tufa de zmeurici! Sa ne povestesti despre Patricia.
meleea, poate din cauza a cea mancat, are alt miros si alta consistenta. Sa speram ca nu e nicio pb.
pony, ce bine ca i-a revenit pofta de mancare, si nu conteaza de la ce. Si eu vreau primavara!!!

Si la noi, Irinus e soprana casei, si balerina in acelasi timp. Laura in schimb spune daaaaaaa si bate din balme. Doamne cat de diferiti sunt copii. Am 2 de aceeasi varsta si fiecare face altceva. Acum de cand si Laura se rostogoleste de nu se mai opreste, sa vezi incaierari. Vor sa se urce una pe cealalta, de parca nu le-ar ajunge locul.

Cornelia, cum merge kineto lui Vladimir? Ceva progrese vazute de tine? Eu sunt multumita de evolutia fetitelor mele, chiar daca sotul e cam sceptic si nu mai vrea vojta. Cam plang fetitele in cele ~ 10min cat lucreaza, si el nu vrea ca fetitele lui sa sufere. Oricum pana in 8 matie am convenit cu sotul sa continuam cu aceasta metoda, si apoi mai vedem...

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput