**Zmeurici de iulie-august 2009 (29)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Ia uitati ce am gasit:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69256&whichpage=1

Mie mi se pare interesant!

www.picasaweb.com/gatarba

Nina & Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la toate din zbor. numai la 16:50 e zborul, dar mai am multe dce facut.
fug sa-l duc pe Marco la un party.
sa ne auzim cu bine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

meleea, lapticul meu, dar muls.
flosideea, sunteti foarte frumosi
mama mi-a scris de dimineata ca trebuie sa ma grabesc ca hop vine vara acum si eu nu i-am dat nici legumele si trebuie sa-i bag si carnea si plus ca in lunile de vara nu se intarca. si ma rog de ce nu se intarca? Am intrrebat-o dar nu mi-a raspuns inca. oricum eu vreau sa-i dau pana la 1 an si nu am de gand sa o grabesc. deabia papa fructe si alea mai cu fite de 2 zile. tot de 2 zile nu a facut kk dar partaie ca o mitraliera si nu pare sa o doara burtica. mai astept, sa vedem azi ii dau para si sa-i fac si un pic de suc de portocala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Flosideea frumoase pozele..zici ca te-ai cununat si religios? ma asteptam sa vad o mirescica cand colo una in negru ..contrast...si ups..cine e domnsoara cu cu 3 inele? in schimb personajul principal

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

buna dimi!

Ce vreme naspa,ploua nu mai iesim astazi afara.Am avut o noapte super nasoala a plans mai mult decat alte nopti.Ce sa mai fac,efectiv nu mai stiu..Nici nu stiu ce sa-i mai dau sa pape,nimic nu vrea in afara de tzitzi.

Flosideea ce pozici frumoase,eveniment 2 in 1.

Unguras nu stiam ca nu se intarca vara.Oricum am de gand sa mai alaptez pana la 9 luni dc vom mai avea laptic.Pediatra mi-a spus ca de la 1 anisor e mai greu sa-i dezveti de tzitzi.

Giova Calatorie placuta si cat mai multa relaxare!

Merg sa ma apuc de


MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetiliin sfarsit sunt acasa.de luni am fost la cumnatica sa stau cu nepotica ca cumnatica a inceput munca.abia ieri am venit acasa ca a venit maicasa din ROMANIA sa stea cu fata.sunt obosita rau de tot(nepotica e invatata numai in brate).cand dormea DEEA se trezea DENIS,cand manca DENIS DEEA avea chef de joaca si tot asa.respect pt fetele cu gemeni.DENIS aseara a facut crize de plans se trezea si plangea in hohote,el care nu plange nici daca se loveste,imi era asa mila de elsper sa fie de la gingii si sa_i iasa si dintisorii astia mai repede.
FLOSIDEEA frumoase pozele si voi si puiutul sunteti niste frumosi
GIOVA vacanta placuta si sa te intorci odihnita
meleea asa sunt si eu mi se pare ca nimeni nu stie sa aiba grija de el si ca nu fac nimic cum trebuie,numai in cumnatica ma incred putin ..dar parca parca nici in eaasta e sunt paranoica
am pus pozici noi la albumul DENIS _STEFAN daca vreti sa ne vedeti
va las ca sa trezit mofturila

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

buna ziua dragelor!multumim de aprecieri,azi`noapte nu puteam sa dorm pt ca sotul e varza de racit(febra,dureri de gat,tot tacamul) si Denis maraici pt ca ne mai iese cineva prin gurita p`acolo.are deja 5 zile de maraiala,nopti mai mult albe,nici macar gri si e agitat....sunt terminata.fiind sotul racit m`am ferit sa`l iau cu noi in pat si am ajuns sa dorm cate 2-3 ore pe noapte.
blanca hehe,noi am facut invitatii de botez,iar cine n`a fost la biserica nu a stiut si de cununie.am pus botezul pe primul loc.intr`un timp ne gandeam sa facem botezul mai devreme iar dupa post cununia,dar am zis ca e mai bine asa.
clara multumim pt retete.chiar eram in pana de idei.am admirat si eu peisajul de la voi si m`am topit.cand eram mica ziceam ca invat engleza pt ca voi pleca in state cand voi fi mare!
Denis vrea sa se ridice in picioare direct.se agata de orice ii este la indemana si tup in picioruse.si asa mandru este cand vede ca`l privesc...ii place mult sa`l fac avion,sa dansam amandoi(mai ales in fata oglinzii),sa`mi studieze ochii si sa chitaie.zici ca am un soricel.nu tipa,chitaie si face balonase.este foarte curios,nu sta locului,ma termina ,seara cad la pat,dar sunt ff multumita de el din toate punctele de vedere.
ayda ce mai face samburelul?dar tu esti bine?
inutsa vrem pozici cu nepotica!bia n`ar jumulio?denis cand il vede pe nepotel l`ar trage de toate cele,l`ar papa,oricum sunt atenti amandoi si fac schimb de priviri si de cuvinte,ca si noi tot la bebeluseasca suntem inca.tot ce`am auzit este "mmmmmmmmammmmmmmma" si asta cand e suparat.
gata,s`a trezit.mai revin eu.va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Fetele ma scuzati ca n-am apucat sa citesc din urma dar ultima vreme parca nu mai am timp de nimic.
Vroiam sa va intreb ce parere aveti de aparatul salin?
Cum masurati voi umiditatea in camera?

Noi suntem putin mai bine ,inca ne mai chinuim cu nasucul de abia asteptam sa scapam de mucusori...nush daca v-am spus joi am fost iar la doctor si mi-a spus ca are deviatie de sept....si luni mergem iara sa vedem cum am mai progresat.

Va

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Buna fetele!
Am fost si noi ieri la vaccin.Razvan a fost tare curajos,a plans doar un pic la ultimul,nu a facut febra si nu a fost moftorici.Avem 7850gr si 68 cm.
Flosideea- faine tare pozele,sunteti foarte frumosi

la taote si

POZICI RAZVANEL


AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


Hop si noi! Ce fain a fost azi afara, cald, fara zapada, aproape totul uscat, mai da Doamne. Am iesit si ieri, si azi la plimbari. A dormit destul de bine, dar dupa ce se trezea, plangea de mama focului, numai in brate se calma. Si eu care imi faceam planuri sa stam mult afara la primavara...
Azi a papat pireu de morcov si dovlecel. I-a placut asa tare, a mancat chiar mai mult decat ii pusesem initial. Incet-incet incercam gusturi noi

meleea cred ca toate avem fixul cu "nimeni nu face mai bine ca mine"

flosideea frumoase poze. Are niste ochisori Denis. O sa pun poze in curand

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 6 luni

bebelusha in burtica

cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput