Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 84

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cjAm vazut doua fete frumoase si fericite: Andre si Chiara. Vai Andre ce ochi frumosi are Chiara si ce a crescut! E tare dulcica. Iar tie iti sta bine tunsa! Dar mai vrem poze cu voi, soare si mare!!!
Multumim. Si tie si celorlalte mamici, ne cad bine aprecierile. Chiar iti palce cum m-a tuns aia? Ca eu imi venea s-o bat, apoi mi-am dat seama ca e vina mea, aveam coafeza mea aici la care ma asezam in scaun si ii spuneam "fa ce vrei". La Cluj m-a mancat sa fac o schimbare sa il surprind pe tati si iote ce a iesit. Insa am cumparat un aparat care maseaza scalpul si niste solutii de crestere rapida a parului, cica in America face ravagii. Poate poate .... Va pup, promit poze cu soare. Deocamdata am trimis toate razele la voi, n-am pastrat niciuna, ca aici a venit vremea rea. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Vreu si eu sa intreb pe fetele care au observat ca le dau dintisorii la pitici: ai vostri au mancat mai putin pana a spart dintisorul gingia?



Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Sunteti minunate cum m-ati incurajat imediat! Of, ce bine ca va am pe voi. Nu pot iesi din starea asta "tragica" si , desi nu aveam absolut niciun chef, am venit in vizita la bunica-naftalina... Evident , Carina a plans de cum am intrat pe usa, acum ii dau papa.

Citisem si eu de Moni.. Ce pot sa zic ? Totul s-a spus. Pot sa trimit un pup si o imbratisare, de fapt cate doua, pentru mamica incercata si bebe perfect. .

Va pup si inca o data, multumesc

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

La Multe Lunite!


Ana Banana Nazdravana si Razacioasa
(Mami imi place tare mult si freza cea noua, seamana cu cea pe care o aveai in Macao)


si Simon cel scumpic pe care il vedem rar, Diana, hai inapoi.



Elle, sa-ti pap pe Anna cu palaria rosie, o minune.

Liliacule, mi-a plact tare postul tau cu roata olarului - cu plastilina, sa faceti un orasel in miniatura ati incercat. Eu asa imi doresc sa ma joc cu dinu cand mai creste si nu o mananca daca i-o pun in mana.

Monica, tu esti chiar o mamica incercata si din pacate vad ca nici de doctori mai normali nu prea ai noroc sa dai. Ma rog pentru voi, sa te tine nervii pana luni si sa te pastrezi optimista asa cum esti acum. (dupa parerea mea Dragoselul este perfect - marturisesc ca pana sa nasc vedeam pozele tale cu el si ma rugam la Dzeu sa-mi dea si mie un baietel perfect cum ai primit tu si mi-a dat)

Lucia, am vazut o poza cu Gogo si m-am topit toata. Abia astept sa vad pozele facute gate (cred ca vor fi mai multe super super, nu doar 59 de lire, you'll see. S-apoi numi un baiat are mama, right?

Lali , cand am citit povestea ultimilor ani din viata ta. Mami esti foarte puternica, .

Mada , bine ca Andreea e ok, o sa o ajute Dzeu si ii va trimite la un moment dat un ingeras precum Iri.

Alex, tu fata draga, asa te panichezi tu..... cand Ale e perfecta, io nu stiu ce tot vezi tu stramb la minunea ta de fetita.

Monique, multa sanatate Teodorei. Da' oare de la ce se intampla astea?

Monikus, mami, nu mai e mult si vine rimavara si o sa vezi ce mult ii va place lui Rares afara la aer si nu o sa mai planga deloc.


Uka, bine ca e ok acum Carinuta. Si eu stau cu teama asta, imi amintesc de Liliacul nostru care ne-a spus sa punem in jurul patului perne si alte pilote, ca sa cada pe moale.

Andre ma duc sa ma uit la pozele tale, sa citesc povestea techilei si a Danei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Uka, mami cred ca ai tras o sperietura, important este ca e bine Carina. Nu te invinovati, ia-o in brate si da-i un pupic dulce, ea stie cat o iubesti, nu ajuta daca iti faci griji.

Am vazut pozele de la intalnire. Suuuper!

Andraiulia distractie placuta la munte!

Ioanna cred ca te simti altfel dupa ce ai iesit in oras. Abia astept si eu, poate week-endu asta ... . pentru Carol sa fie vesel. Pe ce scaun ati pus ochii?

Dana vei avea si o zambila si sper ca vei iesi maine la plimbare. Multumim pentru link.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna!
Uka,multi pupici!
pt optimism Monicai.
N-am citit mare lucru (decat cap asta) ca am fost vreo 3 ore pe afara si cand stam in casa am treaba sa pun comprese ca s-a cam inrosit vaccinul desi puiul e in stare buna,fara febra.Credeti ca-i necesar nurofenca dr zicea ca sa-i dau cateva zile ca-i antiimflamator dar,eu sunt toatl impotriva lui(a nurofenului,nici macar eu nu iau asa ceva)?

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice


PS: a se vedea bubita de la piciorus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Sal'tare fetele.
Am vrut azi sa scriu de 20'j de ori, si tot de atatea ori m-am oprit din diverse motive.
Hai sa va spun cu vaccinelul si cu celelalte. Am fost, l-a intepat s-a comportat ca un viteaz, a dat sa lacrimeze un pic, mama-sa a inceput sa se schimonoseasca si-a uitat ce i s-a intamplat.
Ca dimensiuni...n-a mai crescut extraordinat de mult, ca Fat-Frumos, dar este bine. Avem 7440gr, 65 cm si capushorul are 39,5cm.
Ne-a indicat sa incepem diversificarea cu fructe si cica la 5 lunite sa incep sa-i dau supica si pulpa de fructe...dar eu sunt zuza si n-am niciun gand sa incep ceva pana la 5 luni, nici macar un strop de apa. O sa vad la masuratorile de 5 luni cum stam si atunci o sa hotarasc daca e cazul sau nu.
Ne-a dat si noua niste Ophtamesone pentru ochisori si pentru nasuc...dar deocamdata eu il spal cu ser fiziologic si il desfac in caz de forta majora. Bine mi l-a dat pe-asta pentru ca m-am plans ca dimineata are o secretie la ochisor si avem si mucisori uscati.
Techila esti minunata pentru pontul cu umidificatorul !!L-am achizitionat si noi azi pe-ala de la Metro si sunt incantata


monic si suntem aici pentru orice! Stii cum e la noi?? Ca-ntro casnicie: la bine si la rau

lali esti o fata speciala si puternic incercata. Imi sunt seci cuvintele pentru a descrie ce-am simtit citindu-ti povestea

mada imi pare tare rau de sora ta...dar poate asa a fost acum sa fie. Bebe nu era pregatit sa vina acum si a hotarat sa mai astepte putin. Va imbratisez pe amandoua cat pot eu de tare!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multe Lunite, draga noastra Ana-struta roiala!
La Multe Lunite, Simon!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

uka Bine ca ai inviat Stiu ce-i in sufletul tau si ma doare parca pe mine cand aud de astfel de accidente. De-acum, primul drum la cumparaturi va fi pentru pernute. Pupam cucuiul si speram sa uite repede. Stim ca mami a promis ca n-o sa se mai intample niciodata astfel de intamplari .



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Elle Ana e bestiala cu palariuta aia rosie cu funda . Arata senzational. Trebuie musai sa mergi sa iei fetei si roz

Andre Bine ai ajuns acasa. De-acum te rugam trimite un pic de caldurica si la noi. Si...nu-mi era suficient ca o invidiam (la modul frumos) pe Nela cu plimbarile ei in papucei, acum o sa am dubla portie de invidie. Chiara este o dulcica foc. Si eu zic ca seamana cu tine.



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput