Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Andre, atmosfera de primavara la noi a fost ieri, 15 grade si soare!!!! Acum ploua mocaneste Si maine cica iara ninge...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

hihi..ce tema mi-ai dat Diana..deja visez la vara,plaja, nisipAbia astept sa vina vara, sa ii luam piscinuta si costumas de baie cu volanase rechinasei..nici eu nu ma gandesc sa o tin in putzica goala pe plaja..noh..io oricum mi's tare pudica, sper si fiimea sa fie la fel, nu sa se despoaie usor de haine

Monis, acu ca ai ziceai de inmuiat caputu, bah ca ma intreb si io, de cee fix doar la baie se scoate cupilu asa???brr..mai bine nu intreb. Da sa va spun ca la prima baita a rechinasei, am chemat si platit o asistenta tinerica din spital sa ne invete ce si cum...si........a scos rechinasa de cap din apa
???????ca acu mi-am adus aminte..Daca ea ca si cadru medical la neonatologie procedeaza asa,..poate ca asa scot toti bebeii din sectie cand ii spala in spital....

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

neatza si de la mine!

Monis multumesc de cafea!

Laura rechinasa e frumoasa si dolofana! Felicitari! Sa stii ca eu cred ca tie ti se pare ca nu are gat din cauza ca e grasunica...sa nu o mai scoti din cadita de capusor!

RamoC faina serenada...cred ca DianaR e in culmea fericirii cu asa ginere. Va cu drag pe amandoua!

Pupacesc si imbratisez pe toata lumea.No exception.

PS. Am trimis aseara un mesaj lui Simonette...si am inteles ca este bine. I-am spus ca tuturor ne este dor de ea, si ea spune la fel, insa cei trei nazdravani ii ocupa toata atentia!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Sa va mai povestesc ce noapte am avut???
Naspa rau!dar toate trec1 revin ca sunt strigata de strumf

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

hei salutare,

din fericire Dragos a intrat in program normal...adica a adormit la 22, s-a trezit pt papa la 1,30...somn pana la 4,30 si apoi iar pana la 6,30 cand nu a mai vrut sa adoarma....a inceput joaca si atipea asa iepureste cateva minute....acum doarme in scoica de la 10, din pacate in fata geamului pentru ca tati e plecat din localitate si eu sunt singura...lucru care face imposibila mobilizarea pentru plimbare afara... carutul e f greu, abia incape strans in lift... plus ca trebuie sa cobor apoi si mucosii in landouri....astept sa ajunga sora mea la mine sa iesim si noi afara....ca e pacat de vremea asta
Cred ca pana la urma somnul lui Dragos avea legatura cu puseul de crestere sau ceva de genul asta, acum e bine
Eva s-a gandit sa se faca pana la urma de treaba si dupa ce a aormit la 22, s-a trezit la 3 , papa si apoi iar somn pana la 8....
acum a adormit si ea in scoica la aer..... vrem afara


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Gabitza, cred ca singura iti e tare greu! Te pup!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

neata si de la noi

cafeaua ca de obicei , delicioasa, eu una am nevoie, din cauza vremii, nici nu ploua , nici nu e soare, mie imi da de furca

am avut o noape linistita, somn de la 10 jumate la 5 jumate, apoi de la 6.30 la 8. la 10 iara a adormit.

ce chestie cu scosul de gat din apa-n am auzit pana acum asa ceva, dar articolul Dankutzei, e concludent.

Pupam pe toata lumea si va dorim o zi frumoasa

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Cine are timp propun sa urmareasca www.crapattack.org/2010/02/filme-online-agora-2009-aventura-drama-istoric-dragoste-dvdrip-cu-subtitrare-in-limba-romana/" target="_blank">acest film

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneata

Eu am avut o noapte cam nasoala, dar nu e bebe vinovat, sunt mama si sor'mea. A aparut pe la 12 noaptea trecuta sorela acasa... si la 1, cand s-a trezit bebe sa pape s-au infipt in el si l-au tinut trez pana la 3. La aceasta ora minunata, ele au ajuns la concluzia ca nu mai pot de somn si m-au lasat cu un bebe obosit sa ma descur. La 4 reuseam si eu sa adorm dupa ce bebe meu nu a mai reusit sa adoarma singur ( cum ii e obiceiul) siam fost nevoita sa-l tin in brate sa adoarma. Sper sa nu ne fi dat "capcaunele" astea programul peste cap!

Despre alocatie mama ei de treaba!!! eu nu sunt cu disciminarea rromilor, sunt si romani in fix aceeasi situatie cu ei si nu sunt nici mai destepti, nici mai curati, nici mai grozavi cu nimic.... toti toarna copii pentru alocatie. Problema mea e aceeasi cu a voastra doar ca eu o formulez la modul: " stimuleaza persoanele lipsite de educatie si bun simt sa produca pe banda copii pentru aia 3 lei" Iar partea cea mai proasta e ca aceste persoane nu considera ca e un drept, ba chiar un merit acea alocatie. Inca se cred pe vremea haiducilor " sa luam de la bogati sa dam la saraci". N-am nimic cu acei copii, de romani sau rromi, dar , stiind cum se lucreaza cu ei la scoala de greu.... ma ia jalea . Parintii ii fac fix de dragul procesului tehnologic si al banilor.... si odata aparuti pe lume sunt tolerati in familie pentru venitul adus prin existenta lor...

NA CA M-AM ENERVAT. acum ca am zis ... imi trece. Trimit mesajul si mai scriu... ca poate va e dor de postarile mele


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Ionela-de acord cu tine in privinta copiilor turnati pe banda pt. alocatie, chiar am trait experinte cu astfel de copii-parinti pe propria piele... si totusi asta se incurajeaza

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput