Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Si noi balosim de la 2 luni, nu chiar asa tare sa udam hainuta si mai mult cand iesim afara.

Laurairina am admirat pozicile, rechinasa ta a devenit o grasunica de-ti vine s-o mananci toata. Despre scosul de cap din cadita nu am auzit pana acum, chiar m-am amuzat, nici Matteo nu prea are gat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

No, de asta cu scosul de gat n-am mai auzit , sigur n-am facut-o cu pruncii mei dar au gat asa cum trebuie...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutare,

vad ca s-a discutat de cat dorm copiii ziua... la acest capitol eu chiar azi am "comis-o"
Pe scurt, ei dorm ziua cam 2 ore dupa 10, apoi joaca, si mai dorm cam cate o jumatate de ora-o ora pe la 2-3... apoi si uneori un pic pe la 5...apoi somnul de sera, in general de la 8.30-9
Asta fiind programul lor, astazi Dragos s-a gandit ca e cazul sa diversifice....si a dormit de la 9 pana la 16 doar cu pauze de masa...de fapt cam adormea din nou inca din timpul mesei...incercam sa-l tin treaz sa ne jucam...nimik...drept urmare, cand am vazut ca se ingroasa gluma si a adormit instant la o masa...parca era letargic...am chemat salvarea...
a venit salvarea dupa o jumatate de ora timp in care credeam ca mor de griji... ii frecam mainile, il zgaltaiam...nimik... cu 5 minute inainte de a ajunge medicul la noi se trezeste si mucosul meu...tot numai zambete si veselie
in sfarsit, l-a verificat medicul de pe salvare (la modul puls, stetoscop, temperatura) nicio problema... el vesel si zambitor ca nu-mi venea sa cred... ne-a lasat un bilet sa chemam salvarea din nou sa mergem la budimex daca mi se pare ca nu e ceva ok... nu am de gand sa ajung acolo... nu era nici recomandarea lui... daca stiam ca vine asa greu salvarea plecam eu cu el la Medlife... asa o sa ajung sa-i recoltez sange pt hemograma( am citit postarea lui monis, dar fiind prematur as vrea sa vad cum sta cu anemia, poate de aici somnolenta.. la nastere nu era problema, nu luam fier suplimentar)
Acum doarme, dar a fost treaz de la 5 pana la 10 cand s-a culcat pt seara ( mai tarziu decat de obicei, dar am vrut sa stea cat mai mult treaz sa-l urmaresc)
Eva, daca tot a fost laudata ca doarme de la 9 la 3 fara pauza, s-a gandit sa schimbe si ea programul...nu a adormit dacat acum la 11, a asteptat cred sa adoarma fratele si apoi si ea
De balosit, doar Eva face niste clabuci la gurita, nu prea mult, adica nu e nevoie sa stam cu bavetica
Va dporesc o noapte linistita, cum imi doresc si mie
Ma duc sa stau cu ochii pe mucos....



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Diana, Laura multumim ca intrebati de noi.
Febra tot mai face dar il ajuta Paracetamolul.
Balute avem si noi. Ma gandeam ca ii dau dintisorii...

Mergem la culcare.
Noapte buna!

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Laurairina www.evz.ro/articole/detalii-articol/884263/Obiceiuri-barbare-care-pun-in-pericol-bebelusul/" target="_blank"> uite aici raspunsul la intrebarea ta Ce as adauga eu ar fi de prisos. Se explica foarte bine in articol.


Mami de amazoana

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

In seara asta am stat calare pe stiri pt faza cu alocatiile. Pe TVR 1, la tema zilei a venit una de la minister, o subalterna a lui Seitan. Nu au finalizat inca proiectul de lege. Lucreaza la el. Dupa ce il termina il pun in dezbatere publica. Nu stiu ce inseamna asta. Avem si noi dreptul sa ne spunem opinia sau nu? DIn ce am inteles se va pune in aplicare din 2011. Asta daca am inteles eu bine. Deci, macar pt 1 an am lua si noi 200lei. Apoi, un kkt.
Laurairina fii convinsa cu nu iti vor lua in considerare ca ai rate. Ei iti calculeaza intregul venit, tu si sotul. Nu ii intereseaza pe ei ca tu esti datoare vanduta. Intri in categoria de bogati.

Mami de amazoana

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

raportam si noi bale, defapt clabuci...
Laura ai o scumpete de rechinas

noapte buna tuturor

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Moni imi pare foarte rau de experienta cu recoltarea de sange din degetelul mult prea mic al lui Santi.Pup sa treaca.Acum sper sa aiba o explicatie dl dr cu trimiterea la analize desi articolele din linkurile atasate de tine nu-i dau nici o sansa sa se justifice.

Dana ma bucur ca raspunde bine la paracetamol Davidut.Noi din fericire am trecut cu bine ,fara nici o reactie in primele 24 ore de la vaccin.

Camelia cum mai e Davidutul tau?Imi pare rau ca a fost nevoie de antibiotic dar no ,nu-i un capat de tara.Sanatate

Lalu ma gandesc la tine sa-ti treaca febra si durerile de san

Andre vreau pozeeeeeeeeeeeeeee

Laurairina e 100 % mit sa scoti copilul de gat din baie.Cat cantareste superba ta rechinasa?

Lavinia ce mai faceti la ora asta?Dormiti sau va jucati?

Ramonika daca vrei sa ne povestesti suntem aici,alaturi de voi.Sper ca sunteti bine

Ancutza unde umbli draga mea?Mi-ai dus nora la baieti?

Simina esti in focuri cu amenajarile?Nu ne-ai zis ce-ai facut la medic.

Dymomo imi aduc aminte ca ne-ai mai povestit frumos despre tatal tau.Nu pot decat sa imi imaginez cat va chinuiti nu numai cu mancarea lui Danut dar si cu analizele.Va tin pumnii sa o scoateti mai repede la capat.

Lili super ca ai executat.Sanatate sotului!Cum mai e pitica ta cu varsaturile?

Crissa vad ca incet incet stai ai mult cu noi.Ma bucur.

Gata ,la nani cu noi.O noapte linistita tuturor!

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Sara buna,
Acum mi-a venit si mie randul la calculici. Am culcat piciul de vreo juma de ora si am zis sa mai cetesc si eu ce ati mai scris. Am vizionat pozele Amaliei, si tare faina mai e fetita asta. Laura, daca te prind ca scoti fetita de gat din apa, aau ca o tii vreodata numai de cap vin la tine si te provoc la duel. (faza e ca nu am cum sa te prind,. stiu ). mami....nu se face asa ceva. nici un bebel nu are gat lung la varsta asta. Iar la falcutele/cutitele rechinasei cu atat mai greu se vede. O sa li se lungeasca lor gatul pe masura ce cresc.

In alta ordine de idei, l-am anuntat azi pe tati Stefi ca Dominic face deja curte unei titite( ca bani de casa nu prea are acum) si a ramas masca "pai de acuma?". Ceva de genul reclamei aleia la nush ce banca, cand zice mama sa nu tina tati blocati banii in banca, ca ea nu are cu ce sa faca nunta la copil, asa am fost si noi azi. Cu vreo 3 zile in urma ii ziceam ca se uita la Capatos la streaptease, azi ca are deja o draguta...cred ca se asteapta saracul, ca pe cand o sa vina el sa fie deja insurat.

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Shtephy si noapte buna. Mi=ai luat vb din gura ca si eu vroiam sa sa o intreb imediat pe Laura cat cantareste rechinasa. Si Iustinutul e tot asa bulanos frumos ca si ea. Ma bucur ca nu ati avut reactii dupa vaccinare iar bilantul la cantar si centimetri e tare fain.

Ma pun si eu la nani, ca parca vad ca imediat cere Dominic papa, ca ultima masa a fost la 22:30 si nu sta el mai mult de 3 ore nemancat niciodata.
Ah...am mai vrut sa zic la Gabitza ca poate o fi vreun puseu de crestere si la puiutul ei. Ca parca asa se manifesta, nu? ori papa mult, ori dorm mult. Oricum eu asta sper sa fie, a nu fie cazul de budimex si alte spitale.

pupici la bebici si noapte buna!

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput