Fulgusori de nov-dec 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Cuscra, o serenada ceva ptr Teo de la Domi?[b]

Soricelul Dominic,
de statura foarte mic
Deja s-a indragostit
De-o fetita cu par mic.

Teo dlaga mea, ma bucul tale ca mami tau te lasa sa ne "jucam" impleuna si promit sa fiu baietel cuminte si sa nu iti ful jucaliile. Cand ma fac putin mai male si cand vine si tati acasa, o sa il log flumos pe tata sa ma aduca pana la tine sa iti aduc un buchet de flolicele. Pana atunci eu stlang bani la pusculita sa te scot si la o plajitula cu flisca si stafide (ca mi-a zis mie mama ca alea is bune).


Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Cuscra, o serenada ceva ptr Teo de la Domi?[b]

Soricelul DoDminic,
de stauta foarte mic
Deja s-a indragostit
De-o fetita cu par mic.

Teo dlaga mea, ma bucul tale ca mami tau te lasa sa ne "jucam" impleuna si promit sa fiu baietel cuminte si sa nu iti ful jucaliile. Cand ma fac putin mai male si cand vine si tati acasa, o sa il log flumos pe tata sa ma aduca pana la tine sa iti aduc un buchet de flolicele. Pana atunci eu stlang bani la pusculita sa te scot si la o plajitula cu flisca si stafide (ca mi-a zis mie mama ca alea is bune).


Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi




Ioi ca m-am topit! (Domi daca ai cucerit soacra deja, esti tare!) Maine cand se trezeste zana mica i-o citesc!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Raluci, Teo face ceva balonase, dar imi amintesc ca la Vlad de la 3 luni trebuia sa-i pun babetica si oricum il schimbam de cateva ori pe zi, asa balea. O sa ziceti ca balea ca-i ieseau dintii nu? As, i-au iesit abia la 10 luni


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Lili te-ai apucat de citit?


As vrea eu... Tati e cu stomacul suparat si ma chinuie - ma doare burta, vreau ceai, acu am arsuri, aoleo vreau la baie... In timpul asta Mariuca baleste (ca tot intrebati) si necheaza dupa atentie deci nu prea mai nici o mina libera sa scriu aici si nici un ochi sa citesc (desi pe forum tot am tras cu ochiu') Pt 3 minute i-am pus-o lu tac-so pe burta dar imi expira recreatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

hop si io..
Io m-am cam ramolit rau...uit zilele saptamanii....nu ai stiu nici ce data suntem..rau cu statu acasa si in casaDar azi am scos si noi nasucu in vant pe afar, taree bine a mai fost.
Fiimea e intr-un puseu de crestere, sta mai mult la san, noaptea ma capiaza cu frichineala si suptu, simt ca o sa cedez cu nerviDupa ce ca intervalu dintre papat e la doua ore, noaptea e mai des, o aud plescaind buzitele, mainile din juma in juma de ora,iar mai nou are un alt obicei: ridica piciorusele si le tranteste cu zgomot de saltea si uite asa sar din somn la zdup zdup-urile ei..
Multam de strigare fetili dragi-se stiu ele

Mami de Dominic, tare serenada cu dedicatie catre Teo

Citit sfaturile despre administrarea antibioticelor, despre tratat eritem fesier, noi avem o alta problemuta..La sub brat e iritata, probabil transpira , si cutele de acolo sunt asa ca si cum s-ar fi taiat..Am sters cu spirt, dat cu Petrini, cu alta crema de la Bubchen/Sudocrem, dar zona tot iritata si rosie ramane..E drept ca o si luam in brate mereu de sub brat, si probabil de aia e mereu iritata..O sa incerc cu Cutaden, ca cedez nervos sa o vad mereu rosie acolo

De somnicul peste zi al rechinasei , ce sa spun..are zile cand doarme, dar doarme o ora sau doua- doar daca doarme la noi in brate/burtile noastre, altfel doar atipeste asa iepureste cate juma' de ora si e gata..Seara in schimb pica lata de pe la 20.30 21.30, cu pauzele si frichineala de rigoare peste noapte..

De stirile legate de alocatie, nu mai e nimik de spus, tara de kko, guvernanti de kkt.Sunt chiar curioasa cum clasifica ei parintii cu venituri , si in ce categorie ne incadram, ca avem casa si masina-nu e mertanu la poarta , da e masina..Nu o sa conteze ca ratele noastre sunt aproape cat 75%din venituri, ...etc..Sunt foarte curioasa ce mai urmeaza sa aprobe/dezbata..

Dankutza, bafta mamei tale sa prinda in sfarsit programarea cea vestita, si sa fie decurga ok operatia!
si..felicitarile mele pt pozitia de 'cocotata in varfu patului' la alegeri, bine ai facut, nu ca mine cezarienata si asa m-am dus taiata, numa sa votez si io pt tara asta..., si pt alocatiile copiilor nostri

Dana, sper sa fie bine piticul vostru, si sa treceti de starile astea de febra

Monisu, nasol cu taiatura aia de 2 mm, ma si vad in locu tau cum as fi fost sa stau sa plang rechinasei de mila, si sa vad cum o asistenta stoarce sangele ...

Dymomo, mult curaj, sa treaca repede durerile la recoltat/tratat si sa priasca lapticu cel nou pentru Danutul vostru!

Andre, nu iti spun ca simteam si eu tocmai aici la noi briza marii de la voi (apropo e Adriatica, sau Mediterana?)Desi si noi stam la mare aici, nu am indraznit sa duc fata pe faleza ca bate o briza receeee de iti ingheata sangele in vene..brrr
Da neste pozici ashea frumoase de la malu marii nu videm si noi cu ochii nostri?

Lili, sa imi zici si mie de te apuci de cetit, poate imi dai vro' idee

Crissa, da la biserica iti trebuie certificatul bebelui, noi am avut o copie cu noi.

Si noi folosim aleze de alea, pt schimbat rechinasa, da tare le mai frichineste si mosmoieste cu piciorutele

Am facut si noi cateva pozici la baita, ma'k acu sa le trantesc la semnatura, sa vedeti cuti cuti la bulanuti

mda..cam asta, asa repede mai trece timpul asta fara sa produc nimik..de ma ingrozesc cateodatParca ieri era luni, acu e deja vineri seara..



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Si noi balosim la greu de vreo luna asa. Parca uita sa mai inghita saliva, deci mai mult cu bavetica stam.
Imi aduc aminte de maica-mea, acum aproape 2 ani cand era nepoata mica, imi zice ca deja ii ies dintii la fetita, de la 2 luni, ca sta numai cu manutele in gurita si baloseste de numa. Atunci m-am dus si i-am luat inele de alea de dentitie, pe cae oricum nici nu le-a bagat in seama si dintisorii fetitei au iesit abia pe la 8 luni, asa ca nu prea cred ca are vreo legatura una cu alta. Eu cred ca ei acum stau mai mult timp ridicati, uita sau nu stiu sa inghita saliva asa bine cum o faceau cand stateau numai pe spate.

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Salutare mamicilor si fulgusorilor!

Am intrat si noi scurt sa va salutam. Nu reusim sa tinem pasul cu voi. Suntem bine, sanatosi, desi eu ieri nu m-am simtit prea bine. M-a incercat iar o raceala, dar vad ca m-a tinut iar doar o zi. Papam in general fara mamelonul de silicon. Nu l-am fortat absolut deloc. Se pare ca e pregatit acum sa pape asa, fara efort. Azi-noapte l-am pus pt ca nu prea voia sa pape, dar in general nu-l mai folosim. In rest nu avem noutati. Cu somnicul de zi la noi e un pic mai complicat, in sensul ca vrea mai mult in brate sa faca nani. Cand il punem in patut se trezeste ori imediat ori dupa cateva minute. Noaptea doarme f bine in patut.

Pupici tuturor!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

asa..eu mai am o nelamurire..Cat e mit, cat e realitate in faza ca daca nu scoti copilasul de gat din cadita o sa ramana cu gatul scurt????
Ca io nu am practicat sportu asta extrem, si mi se pare ca rechinasa are gatul tare scurt..Dar imi e si frica sa o scot de cap din cadita..caci e distanta mare pana la pat unde o pun in prosopel

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

in cazul asta, Laurairina, pe mine cred ca m-au scos pana la adolescenta de cap din cada, ca am un gat ca o barza, ca sa nu zic cat o girafa

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Si Vlad baloseste rau de tot si roade pumnul de trosnesc degetelele.
Ptr. schimbat si eu folosesc paturele absorbante de la SENI si pana acum foloseam cele de 60/60 dar ptr. ca pateam ca Laura adica le mototolea la picioruse am trecut la dimensiunea urmatoare 60/90 este mai bine.
Laura nu stiu nimic de scosul din baita de gat. Este prima data cand aud asa ceva, dar nu as indraznii sa scot copilul de gat. Grasuna ta este adorabila


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput