LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**160**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

cu Chiscuta ... Apropo de unde vine termenul


De la soacra-mea. A sunat intr-o zi sa intrebe daca are baiatul chisti la manute si i-a raspuns mama, care habar n-avea ce-i aia chisca. A balmajit ea ceva acolo, soacra-mea a ramas nelamurita.

Chishca este caltabosul specific zonei (Bucovina) - are mai putine maruntaie si orez sau hrishca.


Ce serioasa e Ina cand papa

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Am reusit sa citesc tot din urma, caci altfel nu pot. Daca imi scapa vreo poza cu un ghiocel? Pe toate le-am vazut Toti adorabili si m-am bucurat sa admir fetisoare pe care nu le-am vazut demulticel.

Petrean multa sanatate la puiuti

Gigelica sper sa scapi si tu repede de problemuta.

Aris voi cum mai sunteti? Noi astazi facem 2 saptamani si inca nu am scapat de boala M-am cam saturat. Ziua este ok, dar noaptea tuseste f urat, din cauza mucilor (facem si aerosoli de 3 ori pe zi). Tuseste si 1 min fara intrerupere. Ne-am procopsit cu o raceala urata de tot.

Novus cum este hamul? Va ajuta la ceva?

Dyana sper sa gtreceti cu bine si peste acest hop

Ramona nu cred ca este ok sa inhaleze aerosolii doar pe gura, mai ales daca are muci. Mi se pare aiurea ca nu au si o mascuta mai mica. Noi asa avem. Poate improvizezi ceva? Sa va faceti bine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sophiphi e bestiala, cu obrajorii aia buni de ciupit si cu privirele alea expresive.

Simplyana creste puiul, asa e... Dar nu se duce maine in armata. Multumim pt microfon.

Am vazut si un Mario care se pricepe la cestiuni tehnice. Cand mai am probleme cu calcu' il pun pe fiu-meu sa sune la suport tehnic, ca vazui si niste antene cu care va receptiona cererea noastra

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

La temp 37,7 recatal ii dau ceva?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

La temp 37,7 recatal ii dau ceva?

Olga, mamica lui David iepurasul


Nu, ca asta e 37.2

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus cum este hamul? Va ajuta la ceva?



Da , i-am dat azi de cap adica am cautat modelul pe net ca sa ne prindem ce e cu curelele alea laterale si ne-am prins ca sunt pt imobilizat copilul in scaun ; e bine ca se pot da jos
Maine facem proba pe afara, facem poze

Multumim inca o data !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui olishka

La temp 37,7 recatal ii dau ceva?

Olga, mamica lui David iepurasul


Nu, ca asta e 37.2

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Multumesc

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Salut toate fetele!Imi pare tare rau ca nu pot sa ies si eu la "raport" mai des dar ce sa fac andrei nu sta singurel este ca "lipitoarea">totusi incerc sa tin si eu pasul(cam mic ce-i drept)cu voi si sa mai apelez la sfaturile voastre.
olga nu este nevoie sa ii administrezi nimic,dupa ce scazi cele 5 liniute da o temperatura normala si oricum seara temperatura este putin mai ridicata .
Sanatate multa ghioceilor bolnaviori,sa va faceti repejor bine ! .
Noi astazi am stat afara cam 2 ore jumatate ,am avut o vreme tare frumoasa iar Andrei s-a bucurat din plin de ea.
Vroiam sa va intreb la dermatita unde apar bubitele(pe abdomen,pe spate ,pe tot corpul)?Andrei are pe zona abdominala si pe spate niste bubite,mici cat varful acului si rosii,dar sun vizibile doar dupa baitza,in rest foarte putin se observa,iar pielea in locul respectiv este putin aspra.
pup toti scuzati-mi mesajul kilometric

Sunt mamica fericita a lui Andrei-Florin,15 aprilie 2009.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri[/i

Dyanna, m-a lovit azi o chestie, si cu riscul de a te supara, vreau sa ti-o spun. Poate daca stii ca am cele mai bune intentii, o sa ma ierti.


la asta trebuie neaparat sa raspund; ai perfecta dreptate, ai zis chiar "coafat" frumos ceea ce in traducere libera s-ar numi: daca vrei familie intreaga si fericita mai vezi si de barbat!!!! tocmai de aia am luat asa o mica pauza, ca sa-mi revin la sentimentele bune; si ai dreptate, ma refugiez enorm de mult in dragostea mea pentru mutzu.... dar chiar nu stiu cum sa fac altfel in unele momente; pur si simplu pentru ca atunci cand ai nevoie de o alinare... de obicei o cauti in jur, e greu sa ti-o oferi singur.... iar mie imi e foooooarte la indemana o minune de copil care imi ofera toata bucuria din lume si ma intregeste deplin; dar da, imi lipseste sotul cand imi e greu, vreau sa repar relatia atat cat se poate....., stiu ca a fost o perioada dificila pentru multe din noi, si o sa fie mai bine cu timpul.... dar deocamdata sunt unele probleme peste care nu pot sa trec.... pentru ca nu prea tin neaparat de faptul ca a venit copilul.... e complicat sa ma exprim daca nu pot sa va zic despre ce e vorba
in nici un caz nu ma supar pe tine, cum as putea???? ai spus un adevar, mi-ai dat un sfat..... foarte bun de altfel.... doar ca e mai greu cu aplicatul; sa zicem ca acum mergem spre bine, s-au mai calmat apele..... dar sunt cateva lucruri spuse care raman acolo... indiferent cat incerci sa le ierti... nu le uiti
te pup muuuuult

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput