LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**160**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Va invit sa vizionati un album sophiphilesc alb-negru

Gigelica, multumesc de urari; daca tu mi-ai da 8 cm din aia 176 ai tai ti-as da si io toate cele 8 kile in minus ale mele...ce zici, facem targul? (bine, tu n-ai iesi in avantaj, ca proportia ar fi aceeasi...)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

petrean...imi pare rau cand aud ca puiutii tai sunt bolnaviori...multa multa sanatate si sper sa nu fie foarte dureroase injectiile ,desi stiu ca sunt
gigelica si pt tine
ayla,vazut printesa care face puzzle,la asta te refereai saptamana trecuta cand ai spus ca ne vei spune peste cateva zile ce face "fieta"?

legat de probleme de cuplu...si la noi tot mai sunt pe ici pe colo...posibil sa fie criza primului an cu bb...caci pana sa apara mario,ne intelegem f bine...insa sunt sigura ca vor trece toate...si de aceea incercm sa nu punem tot la suflet...si la noi majoritatea discutiilor pleca dela nemultumirea mea in ceea ce priveste lipsa lui de interes fata de MArio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Buna fetelor!

Zic si eu din ce-mi mai aduc aminte, ca am avut mult de recuperat, va zic imediat si de ce. Si:

Ilinca, eu votez fara breton. Din motivele: (1) tu ai fatza rotunda si bretonul nu te avantajeaza (ala mi se recomanda mie, ca am fatza luuuunga, si tot nu port ) si (2)ca e mai practic, cum zici si tu, ala tre sa-l bibilesti, iar (3), mai e si chestie a mea personala, ca mie imi spunea bunica (in adolescenta, cu tendinte "emo")sa tin fruntea libera si privirea dreapta, sa vada lumea ca sunt frumoasa si ca n-am nimic de ascuns. Cararea poti sa o variezi, pe mijloc sau pe-o parte, in functie de dispozitie, ca asta nu-i greu.
Pupam tare (si decent, poa' sa stea Ian linistit) Sophiphica neobosita si Manolica-fara-frica.

Bianca, nu ma mai satur de pozele alea de pe coclaurile lumii. Asa mi se pare si mie cel mai fain, sa stai in mijocul oamenilor de rand, sa iei pulsul adevarat al unei natzii, nu numai prin hoteluri si locuri amenajate pt turisti...mi se pare de-a dreptul fascinant. Iar voi o familie super-cool!

Am vazut si ne-au placut (random): Lucian, Ana-pisikutza, Chiscuta, caruia Luca ii cedeaza microfonul, adanc impresionat, si se rezuma la trompeta, Alexandros - Vitamina - bebe, Adelake - fata lu' tata, Shasa mititica - neschimbata, Petroiu' iti seamana muuuuult, Vladimir, Mario, Luana, Ariana, Saya & Co, Inamica si...gata neuronu'

Pupam ghioceii maraiti, dintosi/maselosi sau bolnaviori...petrean, offfff mititeii si tie multa-multa putere .

Acum sa zic ce-am facut noi intre timp: Luca se intzarca si ma-sa boceste . Procesul decurge lin, natural, Luca accepta senin lapte praf (nu-l suporta cald, nici macar caldut, dar rece, DA!), tzatzele produc tot mai putin, practic nu sufera nimeni (doar eu cu capul). Sunt in prag de depresie. Imi pare atat de raaauuuuu, cand il rog cu tzitzi (ca nu renunt eu asa usor) si copilul nu e deloc entuziasmat, trage de doua ori si pleaca, iar laptele vine-si nu-prea, plang de ciuda invariabil. Sunt constienta ca plansul numai bine nu face, dar nu ma pot stapani . Puiul meu e mare si independent!!! A mai plecat si in picioare, ca in ultimele 2 zile a trbuit sa reorganizez bucataria si sufra, ca nu-l mai pot stavili.

Btw, il puteti vedea la semnatura la plimbare (intre timp a mai progresat)

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

fac si eu o strigare la catalog, continuare adica, karina,aditapop, bebe_strumph, sirimie,emilia, millie,maria_k,floric,alina,n, cris_tinaus,mihaelacg,rivali,manuele77, ela78... si lista e lunga

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Va invit sa vizionati un album sophiphilesc alb-negru


admirat.... ce sta ea cu motul in frunte prins...

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Bianca, ia ghici ce melodie canta de ieri la noi in casa si la mine-n cap???
nea alecu' nea alecu'...tunde oaia si berbecu...heeey-yu-yu...heeey-yupa-ya....

Ilinca, nu cred ca ne mai iese chiar asa decent dupa ce vazuram albumul cu Phiphi alb-negru, ma tem ca se lasa cu muscaturi...arata fix ca un mar numa'bun cu falcutzele alea si motzu' ala "sculat"...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Dup-atata frig si ceatza, iar se-arata soarele,
De-acum nu ne mai ingheatza nasul si picioarele...

Iesim sa probam.


http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

ufff ma vait de fiere(in gand sa nu ma auda al meu sot...ca m-ar certa ca nu merg la dr..)...
In rest totul bine pe frontul de SSE

tuturor..."depresurizate",suparate si cu puiuti bolnaviori all


Bazar general pe DC


Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

of v-am prins...greu
a plecat mama asa ca eu fug dupa copil prin casa
nu am retinut mare lucru ca am citit in 10 reprize
am vazut-o pe Sophiphi motzata. mah Ilinca, ce copil dulce ai putut sa faci...

pe meshterul Mario..stiu la cine trebuie sa apelam de acum

ramona - daca nu ai retzeta mai bine pune doar ser fiziologic. pt ce acc? tuseshte uscat? sunt mucii prea groshi? nu stiu, eu zic ca e riscant asa dupa ureche

gigelica - e mortala semnaturadeshi tocmai ai aflat ca nu e asta cauza

bianca - eu cred ca la copii trebuie sa fie f atenti daca este sau nu cazul sa se administreze antibiotic. mai ales ca e perioada de formare a sistemului imunitar. in rest cam ce a zis ilinca cred si eu.

niko- stiu ca ai dreptate cu parul dar na...parca nu sti ca suntem mereu nemultumite

si gata...atat a tzinut memoria mea

aaa si ce e cu nea alecu??? asa i se spune vitaminei in grupul meu de prieteni. el e alecul si asta ii cantam mereu

gata, am fugit dup copil..care are chef de duca si se duce numai la usha de la garaj si ma striga

aaaa si cu vocalizariel, noi stam chiar bine. acum o saptamana a mai spus un cuvant cu tzinta clara:"ghete"...e atat de haios cand vorbeste are alta voce, mai dulce


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Va invit sa vizionati un album sophiphilesc alb-negru



tot frumoasa e si necolorata !! tare imi place figura ei uneori serioasa apoi poznasa

PS- Sa stii ca si eu i-am urat mamei tale LMA dar in gand ca am uitat sa scriu

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput