Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

ADEVARAT A INVIAT!!
Va doresc tuturor un Paste Fericit alaturi de cei dragi! Noi suntem bine, L-am trecut pe Dennis pe lapte homo, si parca-l bea mai bine decat formula, in rest este foarte curios, ii place sa cante, sa danseze...e minunat
Adenuti, si eu zic sa intrebi pediatrul sau nutritionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislo spune:

Hristos a inviat !

Mikaela ce este laptele homo?

Luna martie a fost cam prosta ptr noi... mai intai operatia de hernie inghinala, apoi o indigestie cu voma, scaun moale si lipsa poftei de mancare si s-a finalizat cu o pneumon ie interstitiala!
De joi am fost internati in spital si in seara asta l-am lasat cu mama mea ptr ca maine plec la servici... este mai bine, dar au fost cateva nopti de cosmar cu plansete din cauza nasucului care curgea incontinuu si apoi a tusei...

Va pup si noapte buna, sper sa revin cu vesti mai bune data viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Crislo, imi pare tare rau ca ati trecut prin atatea. Speram ca totul va fi bine cat mai repede.
Laptele homo,e laptele omogenizat, pe care Dennis il bea mai bine decat pe formula.
Incerc sa intru mai tarziu ca acum Dennis nu sta o secunda si e dezastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Noi am avut iarasi probleme. Cum vine cate o sarbatoare, cum hop si Razva se imbolnaveste.
Miercurea trecuta mi-a facut temp 38, iar a doua zi era plin de rubeola. Imi facea febra in jurul lui 38 cam la 12 ore.
In ziua de Paste a inceput sa tuseasca, din ce in ce mai urat, febra ff putin sau deloc si se infunda.
L-am bagat imediat pe aerosoli si e mai bn.
Nu am vrut sa mai merg la spital, crezand ca azi o pot gasi la cabinet pe doctora lui, dar surpriza, e in concediu .
Asa ca nu-mi ramane decat sa-l doftoricesc eu in continuare si sper sa-si revina cat mai repede.
De altfel e vioi, se joaca, se alinta, nu e plangacios, dar tuseste si are si rosu in gat, dar mananca, nu refuza nimik

Voi cum v-ati petrecut Pastele?


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:



Va invitam sa vedeti POZE NOI
http://picasaweb.google.com/sorilea73/RazvanDePASTE2010#

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Imi pare rau ca care mai de care sunteti bolnaviori. Insanatosire grabnica!

Noi ne-am petrecut pastile la cealalta bunica. A fost frumos si bine. Despre noi ce sa va spun? Fiecare zi e o adevarata provocare. E foarte multa veselie si miscare. Karla vorbeste deja in propozitii simple. Spune clar ce vrea. Imi place asa de mult sa o aud vorbind. Vorbeste clar si corect in ambele limbi. Are foarte putine cuvinte care le stalceste.

Maine mergem la control la oftalmologie.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Nu am mai intrat aseara pt ca am fost numai noi 2 acasa si numai la calc nu puteam sta.
Noi am petrecut Pastile acasa cu niste prieteni, am fost la biserica unde Dennis a inceput sa cante a fost tare dulce. Zice mama,il striga pe tata, canta "la-la-la",stie cum face calul si masina, nu merge singur, nu a mai luat in greutate
Toata lumea imi zice ca dupa 1 an nu va mai lua asa mult, ok, am inteles-asta e teoria, pt ca Dennis nici pana acum nu a luat foarte bine sau mai bine zis in ultimul timp nu a luat deloc. Sa inteleg ca ajungem la stadiul de subnutrit daca o tinem tot asa?Ieri m-am dezmeticit si eu si mi-am dat seama ca nu mananca foarte mult. Babysiter imi zice ca mananca bine, dar la ea acest "bine" e de fapt cateva lingurite si gata. Si eu ma atept sa creasca? Cand e cu mine acasa dupa masa Dennis are burtica destul de mare, dar cand il iau de la daycare e plat la burtica.
Imi cer scuze ca mi-am spus offul aici dar chiar nu stiu ce sa mai fac. Aseara am fost hotarata sa-mi dau demisia si sa stau cu el acasa, dar de dimi mi-am revenit

Cred ca problema e ca astept un raspuns pe care nimeni nu mi-l da, toti ma paseaza de la unu la altu(pediatra la nutritionista, nutritionista la pedi, fam.dr la pedi)si uite asa sunt intr-un cerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

pt toti bebeii bolnaviori...sa se faca repede bine.
Karla, felicitari!! Ma gandesc ca esti foarte fericita, Jo, cand vezi ca deja ai fetita mare.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela iti inteleg oful dar intr-adevar asa e dupa un an se ia tot mai greu in greutate. Asa cum am mai spus, in teorie ar trebui sa ia 250 g / luna. Asta nu se intampla intotdeauna asa. Karla la un an avea 7 kg, acum la aproape un an si sapte luni are in jur de 8 kg si jumatate. Acum bineinteles ca daca nu ia in greutate mai multe luni la rand e ingrijorator si poate ar fi indicate niste analize.
Nu cred ca e cazul sa demisionezi si sa stai cu el acasa dar poate o discutie amananuntita cu persoana de la day care ar fi indicata. O discutie in care sa lamuresti ce intelegi tu prin a manca bine si ce intelege ea si sa explici ca daca exista perseverenta si insistenta poate Dennis mananca mai mult.
Referitor la cercul vicios dintre medici, e aiurea cred, dar nu aveti niste prieteni medici? Altfel vorbesti cu cunoscuti, prieteni, neamuri (poate) care pot sa iti raspunda altfel la nelamuririle tale.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Hristos a inviat.
Adevarat a inviat.
Buna ziua gata s-au terminat sarbatorile,ati petrecut bine,noi am stat acasa au venit finutii la noi,apoi am fost la nasi si tot asa mai mult in plimbari.
Am vazut ca sunt copilasi bolnaviori le uram multa sanatate si sa se faca repede bine.
Karla felicitari pentru progresele in legatura cu vorbitul esti fata mare si desteapta.
Noi tot asa suntem ba mancam,ba nu mancam la kg avem 9.700(nu stiu de v-am mai zis),luam vitamine pentru pofta de mancare dar nu prea au efect,de vorbit tot nu vrem intelegem ce ni se zice,facem ce ni se zice dar nu vrem sa vorbim,dar si-o da el drumu si la asta.
Am admirat poze cu Razvan e un dulce.
Poate am timp astazi sa pun si eu cateva poze sa ne vedeti noua tunsoare.
Gata va las, toate esentele si toate mamicile.

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput