Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

I-am facut analiza la calciu si fier si e ok, doar cu o exceptie pt care va trebui sa repetam analiza.
Urmeaza sa-i fac analiza la scaun(tocmai ce am luat kitul de colectare)si vom vedea.
Valy, asteptam poze.
Am vb cu nutritionista si mi-a recomandat sa-i dau pediasure pt a-i marii nr de calorii. Voi incepe de maine sa-i dau.
Vasi va doresc o zi frumoasa pe maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Dupa cum va spuneam ieri am fost la control la oftalmolog. Suntem foarte bine. Strabismul s-a corectat singur iar masuratorile la ochi au iesit in regula.
In schimb azi am descoperit ca avem putin rosu in gat. Luam sirop pentru tuse si picaturi pentru nas.

Sa va mai spun ca am vorbit cu Pepina pe messenger si corcodusa e foarte bine. Au fost la control si a recuperat foarte bine.

Valy ce vitamine ia Luca?



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Joklk dc nu-i faci aerosoli? Noi in 2 zile nu am mai avut nimik, a venit ieri dr acasa sa-l vada si era f bn. L-am doftoricit f bn, l-am facut ca nou
Sanatate multa la Karla si felicitari pt vocabularul bogat

si pt ceilalti bb-i si mamicile lor.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Sorilea, aerosolii e umidificatorul? Sau in ce consta?

Ma bucur ca Razvanel e mai bine
Ce bine ca si-a revenit Karla cu strabismul!!
Pepina de ce nu mai intra oare? Important e ca,,Carla e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Nu Mihaela, e un aparat in care se pune o cantitate de medicamente (fiole)+ ser fiziologic (cat prescrie medicul nu dupa ureche) si produc un abur, cu ajutorul unei masti se inhaleaza. Asa acele medicamente ajung mai repede in plamani la locul cu pricina si se vindeca mai repede si fara antibiotic. Asta daca nu e intr-o stare mai grava.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Sper sa ma fi facut inteleasa

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Merci mult Sorina, m-am uitat la magazin dar nu am vazut. Mai caut..
Eu am o masca pt pufuri prescrise de medic, dar nu e aparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Salutare!
Mikaela, www.laica.ro/produse-electrocasnice/Ingrijirea-sanatatii/Aparate-de-aerosoli/Aparat-de-aerosoli-cu-ultrasunete-MD6026/" target="_blank">uite aici gasesti mai multe modele de aerosoli, noi avem modelul cu ultrasunete si ne ajuta enorm de mult.
Noi la 14 luni am ajuns la 8 kg si 73 cm.


Luana - 14 luni+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorina multumesc de ideea cu aerosolii doar ca noi nu suntem atat de cuminti incat sa stam cu mascuta pe nas. Eu folosesc un aparat salin care ne-a ajutat in toate racelile, ne desfunda foarte bine nasul si asa nu prea folosim alte medicamente. Il pun pursisimplu in priza si el are o caseta cu sare care emana aer sarat.

Luanei, e o frumoasa!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Nici Razvan nu a stat la inceput cuminte, l-am tinut cu forta, iar acum inainte sa-i pun masca i-o dau sa se joace putin cu ea si apoi sta cuminte. Spre final se plictiseste, dar ii mai cand, ii povestesc, ne uitam la reclame....

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput