Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Mama ce sperietura am tras, s-a dus socra-miu sa arunce gunoiul, si fiica-mea dupa el. ce-mi veni mie sa ma duc la usa, vad usa deschisa si Eva nicaieri, mi s-au taiat picioarele. Eva era la soacra-mea in dormitor, o cotise smechereste, dar ce minte are si socra-miu sa lase usa deschisa
Continua sa ma uimeasca oamenii astia...


YLARI

EVA mea

ticker

POZE



Of, saraca de tine! Ce mai om si socru-tu! Bine ca nu a iesit Eva... Mie mi-e ciuda pe musafirii care lasa capacul la WC ridicat, ca nu am voie sa inchid usa, Victoria urla, o vrea deschisa... desi nu baga mana in WC, dar nu se stie niciodata ce-i trece prin capsor, daca nu-s acolo...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri...credeam ca sunt eu mama denaturata...ca nici foenul nu vreau sa-l folosesc la ea...

Laura, 100 de cuvinte...nu ma mai joc...mai trimiteti si in Crangasi si Giulesti din ele (ce zici, Ylari?).

Simonix, drum bun in Egipt...sa te simti excelent! Robert o sa fie bine, sunt sigura

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Continua sa ma uimeasca oamenii astia...

Ylari, si pe mine...

Alysh, sa-ti fie de bine!...esti pusa pe fapte mari...tin pumnii!


Aelita, multumesc pentru info ref toxoplasma...o sa i le dau si cumnata-mii

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Alinuk, am trimis link-ul colegilor de servici!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE


Ylari

multumesc mult pt solidaritate!

Dumnezeu sa-ti dea inzecit!

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157623231879897/" target="_blank">MARTISOARE pentru cauze umanitare

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Luminel sunt verde de invidie si vreau si eu macar 10 cuvinte sa o aud ca vorbeste... of... nu-mi ramane decat sa sper ca cine stie ce filosoafa va fi daca tot intarzie cu vorbitul asta. Laurita si la cat mai multe sute de cuvinte!
Desiree si io sunt cu capacul lasat Fiica-mea e obsedata sa inchida toata usile, cred ca nu s-ar intelege prea bine fetele noastre, iti dai seama ce ar fi, una sa le deschida, alta sa le inchida cred ca ar avea toata ziua de lucru.
Alinuk, deja am vb si cu sotul ptr la el la servici, sper sa se fructifice si sa reusesti sa duci la bun sfarsit fapta asta buna. Va admir pe cele care aveti atata putere sa luati initiativa si sa finalizati asa proiecte minunate.

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Luminel sunt verde de invidie si vreau si eu macar 10 cuvinte sa o aud ca vorbeste... of... nu-mi ramane decat sa sper ca cine stie ce filosoafa va fi daca tot intarzie cu vorbitul asta. Laurita si la cat mai multe sute de cuvinte!
Desiree si io sunt cu capacul lasat Fiica-mea e obsedata sa inchida toata usile, cred ca nu s-ar intelege prea bine fetele noastre, iti dai seama ce ar fi, una sa le deschida, alta sa le inchida cred ca ar avea toata ziua de lucru.
Alinuk, deja am vb si cu sotul ptr la el la servici, sper sa se fructifice si sa reusesti sa duci la bun sfarsit fapta asta buna. Va admir pe cele care aveti atata putere sa luati initiativa si sa finalizati asa proiecte minunate.

YLARI

EVA mea

ticker

POZE


Macar le-ar tine ocupate; doar ca usa la camera Victoriei nu se inchide, nu stiu ce ar face Eva. Aia e singura usa pe care Victoria incearca sa o inchida, asa ca am pus ceva pe coltul de sus, lipit cu superglue si nu si-o poate tranti pe degete.


Ca tot vorbeati de vorbit Victoria a repetat si "Ce faci" in romaneste cand am vb. cu sora-mea. Nu stie ea ce inseamna, dar repeta tot ce aude. Sa o auziti zicand "Jeez Louise!" Bine, ea zice doar "luiz" :)

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

YLARI cum naiba,mai,sa lase usa deschisa cu copil mic in casa?????chiar e dus cu capul?????

14+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am iesit nitel ca nu se mai putea, a venit B si ne-a dus in Auchan, la plimbare. In parc era destul de nasol, frig, zapada, intuneric brrr, nu mergea!

Ylari aoleu, nu pot sa nu ma gandesc cum a cazut Matei al soramii pe scari, groaznic!!N-ai nici un pic de incredere in ei!
Ylari, Adriana si eu sunt la fel, nu ma simt in largul meu sa ies cu prietenii sa las copilul cu Bogdan. Fiecare cu grijile lui acum si cu zona lui de comfort! Cand trebuie, am mai iesit, dar mi-a stat in gat mereu si in 2 ore ma ardeau talpile sa ajung acasa!
Lumi la noi e destul de cald in casa, niciodata nu i-am pus caciulita dupa baie, nici cand era mic. Il sterg bine bine si gata. Iarna l-am spalat mai rar ca si al meu urla la baie pe capsor si profit de scuza asta!
Alysh asa un sv vreau si eu!!! sa vedem cum facem...
Ma repet, dar astept si eu primavara aia ca pe nu stiu ce!
Simonix hai ca trec repede 4 zile in Egipt! SI eu as fi mers, oricat de disperata sunt si eu!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 30+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

YLARI cum naiba,mai,sa lase usa deschisa cu copil mic in casa?????chiar e dus cu capul?????

14+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)



Da fetelor, spuneti si voi... am tremurat un sfert de ora dupa aia cred, nu exagerez...
Laurita sa iti fie de bine iesirea in supermarket!
Si eu tot asa rar o spal pe cap. Ei ii place, nu zice nimic (bine, sunt foarte atenta sa nu-i ajuga apa in ochi - dar ma si asculta cand ii spun sa dea capul pe spate si sa inchida okii)
Vreau sa spun ca si azi ne-am chinuit cu adormitul. Probabil ca e o perioada aparte sau si-a schimbat bunul obicei de a adormi repede (in max 15 min ea adormea) Fetelor si ma oftic ca pana la urma ma enerveaza foiala ei (ca imi trage picioare, ma ciupeste, imi baga mainile prin nas/oki/ureki, balmajeste pe limba ei, se ridica in picioare) la inceput ma amuza dar dupa 45 de min de stat asa aiurea ma enervez si tzip la ea. Se calmeaza automat si adoarme in 2 minute Si asa de rau imi pare dupa aia... imi reprosez ca poate daca mai aveam rabdare alea 2 minute nu mai era nevoie sa tzip la ea... Doamne ca mereu imi aduc aminte de tine aelita vorba mare ce mi-ai zis tu, ca mi-a dat Dumnezeu sa invat lectia rabdarii...... Nu-mi iese deloc...


YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Fiica-mea e obsedata sa inchida toata usile

YLARI

EVA mea

ticker

POZE


si a mea la fel...cum vede o usa deschisa, o tranteste de nu se vede...si toate sunt cu geamuri...ma mir ca n-a spart vreunul...

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ylari hehe, al meu adoarme numai dupa represalii, asa ca nu-ti mai face procese de constiinta. EU stau 2 ore cu el, pe ceas, il legan, ii cant, imi iau picioare in burta si palme peste fata - de oboseala e agresiv- vrea aia sau aialalta, ma da cu crema pe burta, da cu mingiile in perete, apoi o ia de la capat. Pana nu il pun in patul lui si-l las sa planga cu foc cateva minute nu -i chip sa-l potolesc.Abia plansul il oboseste si adoarme

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 30+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput