Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 82

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Techila..am scris la subiectul cu nasterile ce aveam de spus..de la titlu am inceput sa ranjesc; vroiam sa-ti urez "sa va creasca mari putzele"..oare ar fi nepotrivit?!
te pup! esti grozava!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Elle påi mami si Brucu avea 8,3 kg la 4 luni...Nu e singura

Bia felicitari pt grasunel...

Techila mami dar cum ajung toate astea la tine??.Si singurica acaså si cu atatea pe cap..Eu ma bucur ca aveti un vecin binevoitor cat de cat , nu imi imaginez ce ati facut fara caldurå pe vreme asta..Doamne ajutå så se rezolve!

si astept si eu povestea nasterii cu neråbdare!

Hepilica esti tata de specialå.mi-au dat lacrimile cum i-ai scris tu Techilutei ca faci papa si pt baietii ei stiind ca nu poate folosi curentul..Un brat de pt tine mamå scumpå

Anadomnica imi pare rau de problema cu abcesul.
Si zici ca schimbi prefixul..Påi atunci iti urez de pe acum La multi ani cu sånåtate si multe impliniri!!

Kinga så iti spun cum fac eu cu supita..Fac supå så zicem o data pe såpt..Fierb legmele, dupå ce se racesc portionez in pungute speciale pt congelator.Cu o seara inainte scot cate o punguta si o las la frigider si se desgheata pana dimineata..La pranz cand e ora de masa o pun intr-un castronel si o incalzesc putin..apoi le mixez si gata supica fresh fresh.

Uve ai o minune de copil.

Gata!


www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Frangutza masaj am facut si noi, iar la controlul de 3 luni era chiar ok, insa acum iar e nasol, mai nou pe stangul il tine indot de la genunchi si incordat asa, adus spre interior cu totul. A vazut-o si pediatrul si neonatoloaga si au zis sa continuam cu masajul ca o sa isi revina cand incepe sa mearga, insa eu ca o mama nebuna ce sunt, ca doar v-ati invatat cu mine, vreau sa o vada ortoped bun. Dar te rog sa imi spui si mie de masaj, poate o fi alfel decat m-au invatat pe mine si nu strica.

Selen si noi am facut eco la sold, ca cica are incidenta mai mare mai ales dc tine picioarele spre interior si Stamate a spus ca e totul ok...dar ma bate gandul sa merg la Burnei, mi-ai dat o veste minunata ca este si la Euroclinic, ca mi-era groaza de Budimex, sar'mana de info. e cu programare, nu?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



techila imi pare rau ptr situatia asta nasoala .. cel mai urat e ca e frig in casa .. poate se mai indura vecinul de voi pana rezolvati cu generatorul.

cristina bine ai revenit! e tare nasol fara net .. eu ma simteam de parca aveam un handicap ..

biaz felicitari pentru grasunelul cumintel! nu te mai necaji din cauza kg .. se duc ele.

ralu mi se pare ff ok cum ai procedat cu diversificarea!

alex si eu o mai scot in balcon pe anna. saptamana viitoare va fi frumos si soare!! ura, abia astept! eu am fost cu eva la dr jianu, la mediclass in cotroceni. e super ok tipul! cauta pe net si gasesti situl clinicii.

azi mi-a intrat si mie alocatia annei .. 600 ron! eu in cic sunt de pe 04.02 .. sa vedem daca imi intra in aprilie sau nu ..

uve e o scumpa mandra ta!

danutza eu am facut o ciorba de rosii si mazare.

selen nu accepta plata de aici. am incercat eu. deci se face cont, se pun in wishlist produsele, apoi se trimite lista la persoana respectiva care le adauga in cos si le comanda .. nice, nu?

iulika dar el e baietel .. poate. dar anna trebuie sa fie o domnisorica trasa prin inel ..

pupici!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Elle sar'mana de info, Cotroceniul e chiar aproape si am auzit de bine de Jianu, vedem. Sa ma luati si pe mine in calcul la hainutze, PLSSSSS!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



anna doarme de la 13.30 .. ptiu ce o fi cu ea? asta ca ma plangeam ieri ca ziua doarme maxim cate 30 minute, in doua-trei reprize .. am observat, insa, ca ziua adoarme singurica daca o las in patul mare si lumina aprins in camera .. daca o pun in patutul ei, zici c-o inteapa ..

pdap, e o razacioasa, rade in hohote de-mi vine s-o mananc, rade cand o vede pe eva dansand dupa muzica din oraselul lenes .. vrea in fund, face abdomene cat incerca sa se ridice .. si daca tot spuneam ca nu apuca, aseara a infipt mana in parul lui ta-su de-a ramas cu fire in mana ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Dana, cand am intrat sa citesc povestea Techilutei am vazut mai jos si povestea ta. Nu am citit-o inca, pentru ca trebuie sa plec sa-l iau pe Andrei de la cresa. (deja trebuia sa fiu in drum spre cresa, dar cu povestea Techilei sunt inca in pat in pijama si iar ramane ultimul dintre copii, micutul de el). Asa ca povestea ta o voi savura probabil diseara, dupa ce culc copiii. AM vazut ca e mai lunguta, si nu vreau sa o citesc in graba, vreau sa savurez fiecare cuvintel.
Cand am vazut ca a scris Techila povestea m-am dus si mi-am facut o cafeluta cu o clatita alaturi, ca sa fie placerea maxima in timp ce citesc!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Techila..am scris la subiectul cu nasterile ce aveam de spus..de la titlu am inceput sa ranjesc; vroiam sa-ti urez "sa va creasca mari putzele"..oare ar fi nepotrivit?!
te pup! esti grozava!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi




Ce tare ai fost, Dana!

Servus, dragelor!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


hmmmm am tot dat inapoi cateva pagini si nu gasesc mesajul asta al Danei. Mi s-a mai intamplat cand dau page down sa pierd din mesaje, si m-am tot intors sa vad ce am mai pierdut. Dar nu gasesc nimic. Vremea asta cred ca m-a ametit de cap.

Apropo, salutare salutare!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ralu, mai intai apare mesajul Nelei si apoi al Danei!
Sau cel putin asa le vad eu

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Hmmmmm nu inteleg cum Nela citeaza pe pagina 11 un mesaj al Danei de pe pagina 12... . Deci dupa ce am pierdut o gramada de vreme cautand inapoi mesajul, acum m-am cufundat si mai tare in mister


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput