LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aris, am vazut toate cele 304 (?) fotografii Sa stii ca mie chiar imi era dor sa-l revad pe puiul tau. E atat de dulce, si are fata de bebelus, dar eu si pe Eva o vad asa, cu fata de bebelus, si nu-mi displace deloc Rasfoind foto cu bebei bebelusesti sau nu in aspect, am tras concluzia ca e de la par Nici Eva nu are cine stie ce plete, si totusi cei mai cheliosi par mai micuti. Oricum, adorabil. Si in cateva pozze tine buzele intr-un fel care imi aduce aminte de filmuletul in care dadea el pup. Iti vine sa-l mananci Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu sunt aici, la datorie, va citesc si in paralel mai googalesc.

Petrean, Gigelica, Dyana, imi pare rau ca aveti probleme!

Pisigri, fa un tabel si vezi si tu in care zi sunt mai multi prezenti.

Eu incep sa fiu stresata cu vorbitul lui fiu-meu. Nu-s inca, acum o iau la vale. Ma simt vinovata ca nu vorbesc destul de mult cu el. Eu nu-s prea vorbareata. Iar cand ma apuca vorbitul, el isi ia mingile sau masinile si le rostogoleste din camera in camera si am asa impresia ca nici nu aude ce-i spun. Stiu ca nu-i asa, pt ca vad ca intelege, azi de ex ii zic " hai sa o sunam pe buni" si m-am dus sa-i pun sticla de lapte pe masa. In timpul asta el s-a dus si a adus telefonul. Acum nu stiu daca intamplator sau nu, dar eu cred ca totusi intelege. Dar nu vorbeste! Barbatu-meu sta lejer, ca cica de ce sa stresez copilul, ca daca ar vrea sa vorbeasca ar vorbi, ce am cu el. A mai zis cate un mam la nervi, cate un ta seara cand vorbea cu suzeta, dar ziua nu zice nimic. Dar nimic. Si mie imi vine sa-mi dau palme, caci sunt singura vinovata. Eu stau cu el cel mai mult, e responsabilitatea mea. Si mai vine seara si barbatu-meu si vorbeste cu el germana, deci nu ne suprapunem ca si cuvinte, sa zici ca le aude de la amndoi. Of!
Novus, voi cum va descurcati? Dar tu o ai si pe mama ta care sta cu Alexandra. Macar nu trebuie sa vorbesti o zi intreaga.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, da, pisigri, si eu spun la fel. Are prioritate pisilinca, cum altfel?Vreau sa consemnez in actele DC o premiera: Eva a adormit la taica-su-n brate asta seara! Eu am fost cea mai bucuroasa, ma incanta aceasta apropiere dintre ei, si, sincer, am fost putin geloasa cam de fiecare data cand povestea Ayla cum adorm copiii ei cu tati , in sensul bun, sa stiti!Uff, multe mai aveam de spus, dar daca intru doar la ore din astea, nimic nu mai retin.O ultima-ntrebare si ma duc si eu la somn: aveti careva idee la ce pret e surpriza formelor de biscuiti in Real? Sau unde e cea mai ieftina? Ca e urmatoarea pe lista de cumparaturi la capitolul Jucarii. Macar e una singura si stiu sigur ca nu ma-ntorc cu un tractor. Sau mai stii? Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Nb, aris! Nu te-am mai prins de ceva vreme pe-aici!
Fug si eu acusica sa vad poze cu vitamina, si cu ceilalti ghiocei, momentan le am deschise in taburi, nici pe ale lui Timi nu am reusit sa le vad
Ayla, exact la modelul ala de mergator visam si eu, si nu stiu de ce traiam cu impresia ca il gasesc in Real. Acum imi amintesc ca ai spus ca l-ati primit cadou. Dar ai spus tu nu demult ca e in Real antemergator la cca 100 lei, nu? S-au m-am dus eu de toooot?
Si ce bunatati ii gatesti Luanei In weekend ii fac si eu Evei fasole verde cu carnita de vita si cu sos dupa reteta ta ca suna tare bine.
Dar galustele alea cum le faci? Chiar nu am habar. Banui ca se pune ou, nu? Si mai ce? gris?


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)


Da, in Real exista (inca) ceva la 100 lei, nu-mi vine acum firma.
Galustele sunt din faina, unt, ou si apa, ca galustele de aluat de se face mancare cu pui si sos. Eu am facut azi mai rapid, numai cu spanac si sos...iar pui?
Dar poti face si galuste de gris, fara oua, cu unt sa se lege, ca alea de supa, cred ca iasa bune, chiar daca au alta consistenta.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Merci, Ayla, fac sambata galuste si duminica fasole verde sau invers. Vad eu!Cumva Kiddieland e firma din real?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame


O ultima-ntrebare si ma duc si eu la somn: aveti careva idee la ce pret e surpriza formelor de biscuiti in Real? Sau unde e cea mai ieftina? Ca e urmatoarea pe lista de cumparaturi la capitolul Jucarii. Macar e una singura si stiu sigur ca nu ma-ntorc cu un tractor. Sau mai stii?

eu am vazut-o in metro cu 100 ron fara tva, parca , de la FP este.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Deci, Aris, tot vreau sa spun, ca am vazut clipurile de cand le-ai pus. Auzi la ea "nu-i voie la scara" pai tu crezi ce spui? Acolo e cel mai interesant, stim noi. La nici 11 luni vroiam sa urcam scara (si a noastra inca nu duce nicaieri). Merge foarte bine, cum sa nu-l pui in picioruse? pai tu-l pui? La ce scump e cum face "hop sus". Si ce se priveste in oglinda, stie el ca-i frumos.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Merci de raspuns, provista. Cred ca-i cel mai mic pret, eu am vazut-o numai de la 145 lei in sus.Ma retrag, gloria a luat-o novus, asa ca eu doar va urez noapte buna si spor la scris!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

da cel mai mic pret, de asta am si retinut era la oferta. si la selgros mai au oferte misto la jucarii FP, fata de real, uneori

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea
Eu incep sa fiu stresata cu vorbitul lui fiu-meu. Nu-s inca, acum o iau la vale. Ma simt vinovata ca nu vorbesc destul de mult cu el. Eu nu-s prea vorbareata. Iar cand ma apuca vorbitul, el isi ia mingile sau masinile si le rostogoleste din camera in camera si am asa impresia ca nici nu aude ce-i spun.

Calm, mami, oricat ai vorbi cu copilul, tot va invata sa vorbeasca si oricum va veni perioada de picureala pt toti copiii.
Nici eu nu vorbesc cu ai mei decat asa, mai mult strictul necesar, si cand ne jucam sau facem activitati. Eu nu picur toata ziua. M-am gandit si eu ca de aia o fi vorbit si Clau mai tarziu, desi el a mers si la gradi si avea si bona la nevoie, deci nu a stat exclusiv cu mine. Cu Luana la fel, nu pot pur si simplu sa vorbesc ce fac, sa ma auda, am primit sfat sa ii explic ce fac eu, daca sa cu mine, si ma vede facand ceva. Asa, numai ca sa nu tac? Eu nu pot.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput