Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Va multumesc din suflet pentru incurajari! Sa dea Dumnezeu sa fie bine, cum ziceti voi, si sa vad saptamana viitoare si "nasucul" buclucas.

Lora, de ce ai spus fetita?

Lyvy, am vazut-o pe Iris!!! E minunata!!! E atat de frumoasa si fericita!!! Felicitari! Sanatate, sa se faca repejor bine!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Alina_feier felicitari ptr. inimioara
Lyvy, imi pare rau ptr fetita.Insanatosire grabnica.
Viss esti o luptatoare, te admir

Ionela 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Buburuza stai linistita ca o sa vezi si "nasucul" buclucas.Bebe e bine acolo si asta-i cel mai important.

Ionela 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

Salutare dragele mele!

Azi iar mi-e somn asa ca am intrat doar sa va salut si sa va

Am fost cuminte si am citit tot dar o sa raspund foarte pe scurt!

Felicitari celor care au vazut bb si au auzit inimioara!

Bun venit noilor burtici! Sa aveti si voi alaturi de noi 40 de sapt minunate si bb sanatos!

BUBURUZA Te rog sa stai linistita si sa nu te stresezi ca sigur totul e bint. TN vine de la translucenta nucala. Trebuie sa recunosc ca mie de aia imi e CEL MAI FRICA!!! Asta a fost la noi la cealalta sarcina de 7 cm...

AETHURANA Imi pare rau sa aud ca nu te simti bine... Sper ca in cel mai scurt timp sa iti treaca!

Si eu tot acid folic iau 1/zi si duphaston 2/zi.
Aseara la 11.30 eram prin oras sa caut ecler si savarina Savarina am gasit la un super Market care stioam eu ca e deschis pana la 12 si ca aqre si prajituri. ERA ULTIMUL!!! L-am mancat pe masina pana acasa cu mana Nu stiu ce am putut avea de mi s-a facut asa pofta... Mai ales ca eu nu ma omor dupa prajituri! Ecler am mancat doar azi

Ma duc sa imi termin ciorba de vacuta si ma pun la nani!!!

Va pup dulce pe toate!!!

Edith 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Zoze abia astept sa intru si eu cu dreptul la o odisee, oricare ar fi ea si cat mai curand pozibil
Mai fetelor, eu imi fac cruce cand aud de fete care la un anumit timp de la cezariana nu pot face mai nimic, da, cred ca e vorba si de vointa. Eu 2 zile am stat la terapie intensiva, nu l-am avut pe bb langa mine, dar a treia zi a stat cu mine in salon si n-am simtit sa ma doara absolut nimic cand am luat-o in brate. Si de pus pe picioare m-am pus a doua zi dimineata si am umblat, mai incet, dar am umblat. Mai bine strangi prima data din dinti si umbli decat sa dospesti in pat si sa te vaieti c-atunci chiar greu te recuperezi La nastere naturala daca te taie, de obicei cateva saptamani nu pui curu pe scaun

Felicitari gravidutelor cu inimioare la purtator, sa fie 40 de saptamani pline de bucurii , sau ma rog, mai putin de 40 acuma

Ieri Diana mea isi ia gentuta, pune un carnetel in ea, o pune pe mana ( asa cum se poarta acuma ) imi face tai, imi da pupic si pleaca si o intreb, unde mergi? Raspuns: mall, bic! Merge la mall sa-si ia biscuiti si merge la usa la intrare, zgrandane cheile, apasa pe clanta si dupa-aia vine inapoi si imi spune ca apa nani ( am fost ieri la mall si fantana tocmai se oprise ) si o intreb: ai gasit biscuiti? Si ea da din mana si zice No! adica n-a gasit
Mergem aproape zilnic la mall ca-i langa mine si frecvent luam biscuiti si alte uscaturi de acolo Atata mi de draga de si mor
No ca m-am intins rau de tot

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacoman79 spune:

buna seara mamicilor

desi am citit toate posturile si am trait toate emotiile voastre, nu am spus nimic pt ca nu prea am timp sa scriu

felicitari fetlor care s-au alaturat topicului, felicitari fetelor care s-au intalnit cu inimioarele la ecograf

viss, cred ca fiecare dintre noi am trait zi de zi alaturi de tine pana cand ne-ai adus vestea cea mare si ne-ai emotionat

sa va spun si eu despre mine: ieri am fost la primul control.cea mai frumoasa veste a fost ca am o sarcina gemelara. am un embrion de 9,2 mm si unul de 8,9 mm.

din pacate urmatoarea programare la medic 16 martie

va , sa va odihniti sa aveti grija de voi si de inimioarele din burtici si sa veniti fiecare cu vesti bune de fiecare data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina duble felicitari!!!!! Fericire dubla pe capul tau
Wow, ce frumos....aveti gemeni prin familie?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alinacoman, felicitari pentru gemeni. Oau, ce frumos!

Fetelor eu ma bag la culcare, somn usor!

Povestea nasterii

Mada 7+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

ALINA DRAGA BRAVO de 2 ori!!! Cat de mult mi-ar placea si mie gemeni!

RALUCA draga mea iti doresc sa intrii cat mai repede intr-o odisee! Iti tin pumnii! Sa ne anunti cand e cazul ca sa ne putem bucura alaturi de tine!
Bafta!

Edith 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

nu stiu cu ce sa incep...
sunt efectiv fara vlaga..
se pare ca inimioara samburelului meu a incetat sa mai bata de putin timp.. .. suntem terminati amandoi.. parca nu pot sa cred..
la masuratori s-ar incadra la varsta sarcinii de 9s, dar nici urma pe monitorul ala de batai de inimioara.. imi vine sa urlu de durere.. nu imi revin.. plang si ma intreb DE CE???? oare ce am facut, de el nu mai e acolo?
la abdominala nu s-a vazut mare lucru, asa ca mi-a facut intravaginala.. si le-am vazut ca vb ele mai incet si am avut un feeling ca imi dau o veste proasta.. si atat ma chinuiam sa vad ecranul ala palpaind, dar degeaba.. a plans si al meu cu mine, e si el terminat.. nu am crezut vreodata ca voi experimenta asta..

maine mergem la un alt doctor.. probabil ca fiindca sarcina e destul de mare o sa trebuiasca chiuretaj..

si 9+

Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput