Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Dankutza, vazut poze cu Cezara, este o scumpete, sa va traiasca


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze


Si eu am vazut pozele, scumpica foc si oachesa Cezara,

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Andre, bine ati ajuns acasa. Sfaturi ptr zborul cu avionul ne intereseaza si pe noi.
Laurairina, Dankutza, multa sanatate sotului respectiv mamei.
Cu intarziere si cu scuzele de rigoare urez si eu La multi ani pentru Alinus si Lacramioara.
Lavinia, ai fost super tare cu petitul.Rares este un dulce.
Ionela, ce frumos doarme Mihnea...Si David doarme cu un ursulet micut...dar la noi in pat.
Dankutza, pupam fata frumoasa.
Na-bo, eu masajaul il fac dupa baita. Am ulei de corp Weleda si imi place ca intra repede in piele.
Ralu_seby, tu esti nora cu trei soacre...nu soacra cu trei nurori... Apropo, nu inteleg de ce nu mananci mere. Eu stiam ca merele si bananele sunt recomandate in alaptat.
Mihamora, frumoase pozele de la botez. Sa va traisca micul crestin.
Ralu, Laura si eu sunt curioasa cum este cu statul in fundulet sustinut. David numai asa ar sta. Off...nu mai vrea deloc sa stea pe spate. Plange, se incordeaza si incearca sa se ridice.
La cat mai multe lunite sarbatoritilor de astazi!

In privinta soacrelor...eu sunt atat de singura aici incat m-as bucura sa mai ma streseze si pe mine din cand in cand cineva...
De mama mea nu mai zic...asa tare mi-as dori sa o am aproape...draga de ea ar veni. Dar asta ar insemna sa se lase de munca si sa ii lase pe tatal si fratele meu singuri acasa. Ma rog...nu mai ma plang, asta a fost sacrificiul pe care l-am facut in momentul in care am plecat dupa omul iubit.

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Raluci si fetele din Buc, eu stau in Crangasi, langa Podul Grant, deci orice mall e ok, sau orice alta destinatie.

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Ce va cautam eu la scutece.

Fetelor vad ca vorbiti de soacre Eu am mai scris ca am 2mama sotului care de 7 ani locuieste in Italia si 'sotia' socrului care vroia sa puna ou pe fata mea, sa o 'traga' la baie si careia i-am dat cu flit. Nici ca a calcat pe aici. Soaca aia adevarata e de treaba ca ne vedem mai rarut. Deci...m-am scos.

Monis cat de bine te inteleg. La noi vine mama maine,la ora 2 . Scriu si ora ca sa vezi cat de disperata sunt. Eu stau mereu singura cu Ema si sincer abia astept sa vina. Nu neaparat ca ma ajuta dar sa mai vb si eu cu ea. Stiu ca scriai ca ai tai sunt la 500km distanta . E cam multisor dar poate la vara le faci o vizita .

Laurairina ma bucur ca sotul e mai bine.

Diana merci pt pontul cu webmessenger. Aaaa tare faza cu Razvan Spiridon.

Andre, ma bucur ca Chiara s-a acomodat deja.

Ralu_seby mie mi-a spus pediatrul ca am voie sa mananc mere. Eu de ex mananc doar mere si banane, ciorba acrita cu bors, oua, lapte la greu, si Ema nu are nimic. Oricum in curand o sa mananc si portocale, kiwi ca m-am saturat de banane.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

ralu- eu mananc mere dar curatate de coaja, cateva feliute de castraveti murati, oua, lapte. nu mananc fasole, desi mi i o pofta, varza, mazare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutari si de la noi,
Eu is cam adormita, de fapt is cam nedormita ca Dominic abia adoarme pe la 1 si ceva noaptea, pana la 7 dimi se trezeste de vreo 3 ori si de la 7 incepe frichineala. Nici nu papa, nici nu doarme, nici nu plange...se agita intr-una, ceva il deranjeaza pe el dar eu nu imi dau seama ce . Papa din nou haotic, cate 30-40 ml , tocmai cand ma laudam si eu ieri cu el ca papa o cutie de lapte in 3 zile, s-a razgandit baiatul meu si face greva foamei. Cred ca vrea sa se mentina mai suplu, asa pt Teo, sa nu se faca de ras cu burta peste pantaloni(asa ca mine ), ca doar avem printesita de cucerit .
Pfoai...ce l-as pasa la mama sa ma duc sa bag eu un somn, dar si ea cica se vaieta de somn si plus ca nu mai vrea la nimeni in brate . Cred ca ma enervez si ies cu el in carucior la plimbare, desi ploua, numai sa doarma odata...
Va pup si ne mai auzim cand ma mai slabeste putin, ca acum is zombie rau .

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:
DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

ma ajuta cineva sa postez si eu niste poze

asa cu intarziatii pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Monis stii tu de ce.

many_bani si tu stii de ce.

ralu_seby si, binenteles, si tu stii de ce.

Dana si, mai ales, tu stii de ce.

Diana mersi pt link.

Mihamora vazut si admirat pozele de la botez.

Mami de amazoana

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Dymomo, pai atunci iti urez din inima sa va gaseasca in plina actiune.... ca se linisteste. Imi pare rau ca asta ar presupune o situatie jenanta si pentru voi... dar cred ca la disperare as incerca sa o provoc ( situatia)

Laurici, ma bucur mult ca e mai bine sotul tau. Frumoasa melodie

Mihamora, bun revenit

Raluci, felicitari pt program. nici noi nu mai luam nik de colicei sau altceva de ceva vreme

Eu pap de toate cu mici exceptii. Portocale putine ( maxim 1-2 pe zi sau deloc), fasole, mazare, varza deloc. dar laptele nu-mi lipseste, e drept ca pap semidegresat fiindca ala imi place, merele si alunele nu le-am evitat. Na ca acum merg sa-mi iau niste alune de la bucatarie... ca mi-am amintit

Ramona c , tare e greu cand nu mai stim cu ce sa le intram in voie piticilor




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Ralu-seby, scuze ca te intreb, dar cartofi de ce nu mananci? Ca eu din ce stiu, sunt foarte bogati in vitamine si potasiu si nu cred ca provoaca colici.
Raluci, ma bucur ca Remus si-a facut asa program frumos si nu mai avet probleme cu colicii astia nesuferiti.
Dana multumim
Ramona, odihna placuta
Mihamora sa va traiasca crestinul. Vazut poze, foarte frumosi toti 3.
Na-boo sa te ajute fetele sa postezi niste poze, ca eu nu ma prea pricep sa explic.

Uitati si cu noi niste poze nouteaici

Mergi la inceput